Въпрос за кърменето

  • 1 048
  • 17
Моля,мами за мнение-мога ли все още да накарам бебе на 2 месеца и 8 дена да се научи да суче от гърда?При положение че я слагам от началото,на вземането и от неонатологията на гърда,тя пищи,реве,дърпа се,и това в продължение на половин час,не издържам и и давам шишето с изцедена кърма,след това и добавка.Взехме я преди повече от месец и това е до сега-аз съм напълно отчаяна,+това че едната ми гърда за общо 2 месеца се запушва 7 пъти вече,аз я отцеждам понякога по 2 дена на ръка,при което кърмата ми намалява повече от наполовина и аз давам почти пълно количество АМ.Бия си ампули окситоцин,слагам зелеви листа и какво ли още не като стане така-не помага май нищо освен цеденето на ръка-мъки.Днес се запушиха и двете гърди,при което аз най-отчаяно заявих на мъжа ми,че спирам кърмата и преминавам на АМ.Не знам дали въпроса ми е за тук,но ако има шанс някакъв все още,бих искала да чуя мнения-но не бих искала да ми се дават напразни надежди Cry
Виж целия пост
# 1
Не мога да дам съвет, но искам да ти кажа че ти се възхищавам че си издържала цял месец така! Хубаво е че имаш толкова силно желание да кърмиш, и дано ти помогнат да успееш! Но и да не успееш да кърмиш съм сигурна че бебето ти ще е много щастливо с толкова силна и упорита майка като теб!
За отпучването на каналите-на мен най-много ми помогна пиенето на лецитин и слагането на памперс с топла вода на гърдата. като изстине, слагам в микровълновата и пак. Една малко странна идея-ако имаш кърмеща приятелка, можеш да я помолиш да ти даде бебето си на заем за да ти отпуши каналчетата на гърдите, аз например съм си давала бебето на заем Grinning
Надявам се да намериш начин да се почувстваш по-спокойна и да се радваш на бебока си със или без кърмене  bouquet
Виж целия пост
# 2
Опитай в сънливо състояние да погалиш бузката й, ако почне да суче с устнички и да търси, слагай на гърда. Опитай няколко пъти.
Хубаво ли пие от биберон? Да не би биберона да пуска много и да се е научила на лесното?

По принцип - да, може да засуче, но все пак ако го усещаш като мъчение и тормоз, не си е работа...
Ако искаш, потърси съвет от Нина http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5141
Тя е логопед, работи с бебета и малки деца, вкл. хранителна терапия - при проблеми със сукане, гълтане, приучване към сукане след хранене със сонда и тн. Има разни масажи и хитринки. Моят син е хранен със сонда 9 месеца и тя ми помогна да го науча да се храни нормално през устата. Дано помогне и на вас, това с цеденето е тормоз за теб и много добре те разбирам.
Виж целия пост
# 3
И една идея от мен, ако пробваш дълго време да кърмиш в полусънно състояние, но не се получава. Помоли педиатъра ви да провери да не е къса юздичката на езичето, чувала съм, че затруднява сукането. Отделно че от шише се суче по-лесно - не дърпаш 5 минути на сухо докато слезе на мама кърмата. Друг вариант е да поизцедиш малко, ако са ти препълнени гърдите и когато вече тече нормално, тогава да даваш...Абе, пробвай, пробвай...
Виж целия пост
# 4
ние се кърмехме с изкуствени зърна цели 9м. ако бебето ти е привикнало към силикона пробвай с тези чудесни (според мен) изобретения.
Виж целия пост
# 5
За можене - МОЖЕ, може и по-голямо бебе да научиш. Въпроса е колко си упорита и решена да кърмиш на всяка цена.
направи си нещо такова:



давай на бебето да суче винаги преди да го нахраниш с шишето. Нека се сърди - ти продължавай да предлагаш на всяко хранене. Когато му даваш да суче се събличай до кръста и разсъбличай бебето голо, опитай да го кърмиш и във топла вана ако имате. Вземи го нощем в леглото си и му предлагай да суче докато спи.

По отношение на размяната на бебета - това не е лесна стъпка за всяка майка, но ако дадеш бебето си на опитна кърмачка с изобилна кърма и то засуче, после много по-лесно ще го научиш да суче от теб. Разбира се това може да се направи само с блъзък човек който познаваш добре и знаеш че не е болен от нещо/може би някоя мама, която дава кърма за Банка за майчина кърма/

Виж целия пост
# 6
Мога да ти препоръчам за запушените канали да пиеш лецитин - Lecithin - вземи си от канадския или полския (не бълг.). Знам какво е да си нон стоп със запушени канали и мен това ме оправи. Също можеш да пробваш със силиконови накрайници докато свикне, а после и тях да махнеш (защото те пък разраняват, а и по-трудно суче с тях, от гърдата директно им е по-лесно, но мисля, че ще помогнат за "прехода").

Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
И моята дъщеричка неискаше да суче в началото, но я научих. Будех я малко преди хранене (да не е огладняла съвсем) и и давах да бозае колкото тя иска. Така за две седмици махнахме шишето, с което бяхме почти 2 месеца. Тъй като се роди по-рано, ми беше мъчно да я тормозя да бозае, че беше малка и затова и давах кърма от шише. Вече е почти на 7 месеца, още бозае и аз още се изцеждам и си вземам по няколко топли душове да не ми се запушват каналите. Обливай си няколко пъти на ден по 10-15 мин под душа под колкото се може по-топла вода гърдите и може и да нямаш проблеми. Аз така правя от началото и до сега не съм имала проблеми.
Успех!
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви момичета!  bouquet
Аз дори цедейки мислех да изкарам поне до 5-ти,6-ти месец,но най ме тормози това запушване на гърдите.Пила съм лецитин,слагах си компреси също с памперс,кърпи.....не ми помагат тези работи-единствено си вземам по 4-5 горещи душа по цял ден и цедя на ръка-това е мъката за която говоря. TiredПо принцип съм упорита до инат чак,исках да кърмя много още преди раждането,все още искам,ама ще видим какво ще мога да направя....не съм пробвала само може би силиконови зърна-ще пробвам и тях и ако не стане..не знам...бебе няма от къде да взема назаем Crazy-просто нямам нито една приятелка с бебе.Будех бебето докато е сънено да се мъчим,ама се усещаше и почваше да рита и реве.Мислех чак да ходя на мамолог да ми каже да не би нещо да им има на тези гърди,че се виждам в чудо...А акушерката ми каза че с това грубо отцеждане на ръка толкова пъти до сега може да съм си наранила каналите и затова да е това постоянно запушване.Ама като опитам с помпата нищо не излиза.
Виж целия пост
# 9
мове би трябва да пробваш с друга помпа  newsm78
аз исках да под крепя идеята за силиконовите зъна, аз кърмих така 3 месеца, докато той сам не отказа да суче от тях и мина направо на гърдите, по- лесно му беше пък и на мен, защото щадят много зърната
успех!
Виж целия пост
# 10
Ajva и аз като теб страдам от това запушване на каналите знам каква е мъка. Веднъж ти ме беше подкрепила даже. След поредното запушване сега пия антибиотик, защото този път беше непоносимо и въпреки Лецитина, който пия по 3-4 на ден, зелевите листа и какво ли още не, запушванията си продължават и то само на едната гърда. Кърмата ми съответно намалява, а другата гърда се увеличи двойно, ако не и тройно. Ходих на мамолог вече два пъти и той каза, че проблемът не е в гърдите. Тоест всичко е наред, но получавам задръжка на кърма. Чудя се как е възможно при толкова малко кърма в проблемната гърда. Вече си мисля, че проблемът е в правилното поставяне на детето. Само че аз се учих да поставям детето по брошури и няма кой да ми каже дали е правилно или не. Усещам,че има проблем ,но как ли да го разреша. Та моя съвет е виж дали това не е причината.
Виж целия пост
# 11
когато говорих за силиконовите зърна, забравих да спомена,че от първия миг, в който я сложих (дъщеря ми) да суче имах чувството че ми излизат не струи, а кърфици от гърдите. Болеше ме страшно много и така през първия месец. Въпреки това съм много горда, че издържах, а явно и детето е било със силен сукателен р-с и хем тя ми помогна да ми се разширят каналите хем до 9м се наслаждаваше на естествената храна. така че  детето на друга кърмачка също може да ви направи добро, т.е да разшири каналите ти
Виж целия пост
# 12
също като kreo и ние махнахме след известно време зърната и продължихме направо от гърдата, но вече бяхме наясно какво правим и не ги мъчихме  bombsс рани и други неприятни неща
Виж целия пост
# 13
Има едно хомеопатично лекарство, което на мен много ми помогна. Казва се Бриония 9 СН. Пиех го първите два-три дни по 3 гранулки под езика през 2 часа, след това по 5 гр. сутрин и вечер. Междувременно взимах и по 1 т. лецитин. При мен положението също беше доста сериозно - бях няколко дни с висока температура,  докторът ми изписа силни антибиотици /които ,слава Богу, не се наложи да пия/, кърмех със силиконови зърна. Правех също горещи душове и масажи на гърдите, но ми се струва , че най-много помогна хомеопатичното лекарство и то само за 2 дни.
Виж целия пост
# 14
има няколко хомеопатични лекарства който са в тази насока:
бриония-различна консистенция на мен ми казаха за профилактика-9 един път на ден на гладно, а  на други с по големи проблеми 15 за дозировката по добре е да прегледаш из форума-имаше е някаде ,друго лекарство-селиция15 пак за профилактика 1 път на ден на гладно,за по големи проблеми  Simple Smile знам и за pulsatilla 15- по 5гранули3пъти на ден смучиш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия