нуждая се от успокоение и съвет

  • 1 936
  • 24
Може да изглеждам глупаво но се притеснявам че дъщеря ми се забавя в развитието си.
Сега е на 13 месеца, преди месец започна да се изправя от легнало в седнало положение. да стои права на краката си абсурд, фонтанелата и е още голяма, сега почнаха да й никнат зъбите. Не си играе по различен начин с играчките не ме разбира какво й говоря и нищичко не казва. Инъче е жизнена и вечно се усмихва обича да и пея, гледа телевизия. Като гледам децата около нас все е дно не е на 13 а на 10 месеца. Знам че всяко дете е индивидуално но все пак незнам дали не трябва да полагам някакви специални грижи за да я стимулирам.
Може да ви се струва глупав постинга ми но мен ми е много тъжно понякога. /като гледам другите деца и майките като се хвалят какво е направило тяхното дете ..../
Виж целия пост
# 1
Нямам опит и незнам дали мога изобщо да ти помогна, но както описваш проблема че не говори и нищо не казва, замисляла ли си се да я заведеш на специалист да провери слуха на детето, за другото не мисля че трябва да се притесняваш, защото всяко дете се развива различно и това че е проходило по късно едва ли е толкова голям проблем или пък че по късно са поникнали зъбките, но провери слуха на детето.....по принцип когато бебето е съвсем малко като плеснеш с две ръце около главичката и то реагира, а вие сте вече големички и незнам дали този опит важи за проверяване на слуха, но може да пробваш

Съжалявам, че немога да те успокоя и да ти кажа всичко е ок, ти си майката и щом си се притеснила за детето си явно има някаква причина, така че заведи го при специалисти за да те успокоят или да ти кажат какво да правиш.
Виж целия пост
# 2
мила, имала ли си проблемно раждане? проблемно за детето?
ако "да" то непременно идете на невролог - той ще види дали двигателните й функции изостават... а иначе за умственото развитие - не знам дали има някакъв специалист...

най-вече е важно как е протекло раждането и дали имате семейни "заложби"
Виж целия пост
# 3
много е важно навреме да се открият проблемите ако ги има - иди на проверка за очите и ушите също така...

но най-вече на невролог!

при раждането на Дани му изгубиха тоновете и сега той дава леки физически отклонения от нормата за деца на 2 месеца и ходим на лечебна гимнастика-точков масаж
Виж целия пост
# 4
Успокоенията няма да помогнат.
А за съвет - най-доброто, което можеш да направиш е да се консултираш със специалист(и).
Не си ли я водила на лекар досега Shocked
Виж целия пост
# 5
И моят съвет е да отидете на невролог.

Всичко добро ви желая!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
ох....заведи детето на специалист. За това, че не говори- може и да не е притеснително, някои деца почват по- късно, но другото...
Не мога да те успокоя...не ми звучи добре..това го казвам, за да отиде наистина на лекар..
Виж целия пост
# 7
Мая, аз също нямам опит, защото дъщеря ми е още на 9 месеца. Но от собствения си опит, макар и малък, зная че все има дечица, които са по-напред от нашето. Това в никакъв случай не значи, че нещо не е наред...Доколкото зная до една годинка всеки месец се ходи на консултация и физиологичното и психичното състояние на бебчето се следи много отблизо. Мисля си, че първо трябва да се консултираш с личния лекар на бебчето - все пак той е следял развитието му, а и той би трябвало най-добре да знае към какъв специалист да ви насочи, ако е необходимо...Дано всичко е наред и това да са само безпочвени майчински притеснения. Успех!
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Erica
ох....заведи детето на специалист. За това, че не говори- може и да не е притеснително, някои деца почват по- късно, но другото...
Не мога да те успокоя...не ми звучи добре..това го казвам, за да отиде наистина на лекар..



В общи линии съм на същото мнение. Чудя се вашата педиатърка, какво мисли по въпроса?
Виж целия пост
# 9
но ако си притеснена поискай направление за невролог
нашата педиатърка не мисли че на Дани му има нещо, нас ни препоръча невролог неонтоложка от Майчин дом - и беше права....
педиетрите понякога могат и да сбъркат...

не искам да те плаша, просто искам да дам най-правилния съвет - и той е да идеш при ТЕСЕН специалест който ще тества детето по спец.методи!!! колкото по-рано - по-добре!
Виж целия пост
# 10
Подкрепям мненията на мамите,трябва да се консултирате със специалист,а наистина какво казва вашият доктор за това Confused:
Виж целия пост
# 11
Детски невролог.
За да си спокойна и ти. Ние по принцип обикаляме невролози заради минимална повърхностна пареза. Детето ми е изключително будно и живо, проблемът му е абсолютно незабележим за неспециалист, но което си е проблем си е проблем. Не съм драматизирала, просто правя всичко необходимо, което ми се казва. Вече сме минали част от рехабилитацията и всичко е наред, голяма част от грижите са зад гърба ни.
Няма нищо срамно да се обърнеш към специалист, дори е по-добре, дори и нищо да ви няма, ще ти обясни детайлно масажчетата и упражненията необходими за вашата възраст дори и за дете без проблеми.
Успех!
Виж целия пост
# 12
Миличка, напълно те рзбирам. Моя Боби се роди един месец по-рано и от самото начало всички ми казваха как изостава от връстниците си. И аз виждах че наистина е така. Само правех сравнения с другите дечица и все се питах защо Боби не прави това или онова... Когато стана на 2 месеца започнах да го водя на ЛФК - ходили сме къде ли не. И в един момент детето започна дори да изпреварва връстничетата си. Не мога да кажа дали от гимнастиките или просто си му е било дошло времето, но наистина той навакса.  Сега вече ходи много стабилно.
Та искам да ти кажа - действително всяко дете се развива с различно темпо, но за твое успокоение, и за да отхвърлиш всички други причини за изоставането му, отидете на преглед. Ако си от София - в Педиатрията има много добър невролог - д-р Литвиненко. Най-добре е да го види специалист, наистина!
Много успех ви желая!
Виж целия пост
# 13
и ние водихме Диана при д-р Литвиненко. Ако можеш - елате при него. Ако искаш ще ти пусна на лични координатите му, за да се чуете първо...
Виж целия пост
# 14
много е допра според скромното ми мнение от едно ходене и от препоръките на неонторожка от Майчин дом - д-р Калева от клиниката за рехабилитация на деца с церебрална парализа "Света София" - бих могла и аз да дам координати
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия