Подсечено между пръстчетата на крачето...

  • 6 697
  • 12
От 1-2 седмици забелязах, че между кутрето и безимения пръст на едното краче синът ми има нещо като подсечено - кожата се е обелила и отдолу си е като раничка, а и го боли като го пипна там. Мазах го с Бочко, мазах го със Здраве, нищо не помага. Другият момент е, че той наскоро проходи, но на пръсти, така че тежестта пада на пръстчетата и предполагам, че това още повече усложнява нещата. Просто не се сещам вече какво бих могла да направя. Моля ви, ако на вашето детенце се е случвало или ако имате някакво предложение, пишете!!!
Виж целия пост
# 1
 Не съм имала подобни проблеми.Като за начало подсушавай хубаво крачетата и между пръстите след къпане/миене. Купи си хума и наръси подсеченото място. Да не би някой в семейството да има гъжична инфекция по краката? Ако е така-консултирай се с лекар, че са много упорити тези инфекции. Ръси с хума и до 2-3 дни трябва да отшуми  Peace
Виж целия пост
# 2
Не съм имала подобни проблеми.Като за начало подсушавай хубаво крачетата и между пръстите след къпане/миене. Купи си хума и наръси подсеченото място. Да не би някой в семейството да има гъжична инфекция по краката? Ако е така-консултирай се с лекар, че са много упорити тези инфекции. Ръси с хума и до 2-3 дни трябва да отшуми  Peace
Peace
Виж целия пост
# 3
Не съм имала подобни проблеми.Като за начало подсушавай хубаво крачетата и между пръстите след къпане/миене. Купи си хума и наръси подсеченото място. Да не би някой в семейството да има гъжична инфекция по краката? Ако е така-консултирай се с лекар, че са много упорити тези инфекции. Ръси с хума и до 2-3 дни трябва да отшуми  Peace
Никой вкъщи няма гъбична инфекция. Пропуснах да напиша, че с каквото и да е обут синът ми, краката ужасно му се запарват и чорапките винаги са влажни, макар че ги сменям през 5 минути. Не знам това има ли нещо общо с ходенето на пръсти...
Виж целия пост
# 4
Според мен е от това че крачетата му се запаряват. Не му обувай топлинки обуй чорапки, аз му обувам термо. Пързаля се но важното е да му се оправи подсеченото. При нас се получи същото преди няколко дни и спрях да му обувам топлинки. Мазах с кремче здраве и отшумя.
Виж целия пост
# 5
Това, че друг няма гъбички, не означава че и детето ги няма. Това което описваш много наподобява на симптомите на гъбички. Консултирай се с лекар, можеби са в следствие от това, че му се потят крачетата.
Виж целия пост
# 6
Това, че друг няма гъбички, не означава че и детето ги няма. Това което описваш много наподобява на симптомите на гъбички. Консултирай се с лекар, можеби са в следствие от това, че му се потят крачетата.

Напълно съм съгласна. Peace
Виж целия пост
# 7
Това се случваше и с моята дъщеря,  когато беше бебе и аз започнах след всяко къпане да й подсушавам пръстчетата със сешоар и после намазвах разраненото място с крема, с който й мажех дупето, когато й беше подсечено - ползвах крем за подсичане на Bubhen. Предполагам, че потенето на крачетата има връзка с подсичането между пръстите  newsm78, защото и на нея й се потяха много крачетата, особено когато започна да прохожда  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Това, че друг няма гъбички, не означава че и детето ги няма. Това което описваш много наподобява на симптомите на гъбички. Консултирай се с лекар, можеби са в следствие от това, че му се потят крачетата.
напълно съм съгласна, и аз си мисля че са гъбички, по добре отиди на лекар  Peace
Виж целия пост
# 9
Моля Ви какви гъбички, недейте да плашите жената. Гъбичките са доста специфични и лесно различими.

И моята дъщеря получи подобна раничка, съвпадна с престоя ни по други причини в Пирогов и лекарите ме увериха че не са гъбички. Относно потенето на крачетата, ортопеда ни /д-р Драганов/ каза че така ще е до пубертета.

Както по-нагоре са те посъветвали, подсушавай, слагай пудра или кремче.
Виж целия пост
# 10
И ние имахме същия проблем. Само с пудра я оправих. След баня задължително и чат пат през деня при преобличане. Кремовете при нас не помогнаха.
Виж целия пост
# 11
Да не би да се получава от изкуствени материи (чорапки, обувки и пр.), с които кракът да се запарва и да не може да диша?
Друго не ми идва наум. newsm78 Мисля, че лекар може да се изкаже много по - компетентно, ние тук само предполагаме.
Виж целия пост
# 12
Ние имахме същия проблем на същото място. Тъй като беше зачервено и възпалено първо отидохме на хирург, но се оказа че е за кожен. Наистина е от рода на гъбичните инфекции, макар, че няма никой от нас такива (може би е от запарване). Кожната ни предписа кремче Лоринден С и ни каза по възможност да избягваме да мокрим и мием със сапун мястото - само с чиста вода или отвара от лайка . След което хубаво подсушаване и намазване с пастичката. И друго - каза да и изварим всички чорапки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия