Как се спира кръв от носа?

  • 22 696
  • 16
 Това ми е въпроса. На сина ми няколко пъти му е текло кръв от носа, последния път по-обилно и то без да е имало удар, а както си лежеше, мисля че са му по-слаби капилярите. Кажете какви начини знаете за спиране. На мен ми казаха тампон с адреналин в носа. Thinking


 Извинявам се, исках да пусна темата в Здравния,но съм се разсеяла. Опитах се да я изтрия, но ми дава грешка. Може ли някой модератор да я премести? Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 1
слагаш тампон от памук в носа и накланяш назад главата. Спира за около 3-5 минути.
Виж целия пост
# 2
Слагаш детето да легне на твърдо,като главата е по-ниско от краката. Вдига се ръката, от страната на ноздрата с течаща кръв за около 5 минути..Не е лошо да попиташ и в здравните теми.
Виж целия пост
# 3
Слагаш детето да легне на твърдо,като главата е по-ниско от краката. Вдига се ръката, от страната на ноздрата с течаща кръв за около 5 минути.
И аз така знам.
Виж целия пост
# 4
Слагаш детето да легне на твърдо,като главата е по-ниско от краката. Вдига се ръката, от страната на ноздрата с течаща кръв за около 5 минути.
И аз така знам.
И аз така знам,но не помня коя ръка се вдигаше. Дали не беше пък лявата?

Като малък мн.често ми течеше кръв от носа. Чувал съм,че могат да се обгорят капилярите,чрез намазване с някаква химия. Лекари обаче,казаха,че не е препоръчително. Като трябва да избие кръвта от някъде е по-добре да е през носа. Най-безобидно било. Като пораснах,тези случаи намаляха,а сега (33г.) са инцидентни.
Виж целия пост
# 5
Слагаш детето да легне на твърдо,като главата е по-ниско от краката. Вдига се ръката, от страната на ноздрата с течаща кръв за около 5 минути..Не е лошо да попиташ и в здравните теми.

Сестра ми като малка много и течеше кръв от носа, казаха, че има слаби капиляри. Това се израства. На нея това и помагаше.: Тампон напоен със солена вода, а също и има специални ампули( не знам как се казваха), попитай в аптека или лекаря ви.
Виж целия пост
# 6
 На мъжът ми много често му течеше кръв от носа - лягаше, главата малко по-ниско и слагаше тампон(памук напоен с кислородна вода).
 Обгаряни са му капиляри, билки е пил, но според мен просто с възрастта спря. Сега (33 г.) вече не му се случва.
Виж целия пост
# 7
 Като малка и на мен ми течеше кръв от носа и майка ми ми е слагала само тампон със подсолена вода.Аз също съм лягала с глава опъната на зад, но не съм много сигурна че е добре кръвта да се връща на зад. newsm78
Виж целия пост
# 8
когато кървенето е по обилно в никакъв случай не трябва детето да легне,наведено над мивката стои и търсиш личния лекар,ако е легнало то преглъща кръвта и тя попада в стомаха ,
там тя не може да се преработи и има опасност от позиви за повръщане,става още по лошо
ако кървенето е слабо ,то тогава се слага тампон със солена вода,незнам дали е удачно без лекарска препоръка на малки деца да се слага тампон с адреналин
Виж целия пост
# 9
На големият ми син(почти на 8г.), често му тече кръв от носа-ляга, но не накланя прекалено главата, вдига лявата ръка и ако ие по-силно кървенето му слагам тампон със солена вода, иначе само памук/салфетка.
Виж целия пост
# 10
ще ти кажа миличка изпитани неща защото и моя хубавец ги прави,отиди в голяма аптека и поискай Геласпун гъба слагаш му в нослето и след 5 м няма проблем.И неслушай бабите да му накланяш главата назад, напротив лекарите в исул са ми казвали да му стиснеш носа под кокала и главата надолу към краката.Успех
Виж целия пост
# 11
Наскоро и на сина ми му течеше кръв от носа.Пръснах еднократно със Стеримар.
Виж целия пост
# 12
Маги
Цитат
На сина ми няколко пъти му е текло кръв от носа, последния път по-обилно и то без да е имало удар, а както си лежеше...
- По принцип, от Хомеопатична гледна точка, това е една от проявите на подлежащ Миазъм, и може да се излекува с подходящо хомеопатично лечение.  Peace

Цитат
Като малък мн.често ми течеше кръв от носа. Чувал съм,че могат да се обгорят капилярите,чрез намазване с някаква химия. Лекари обаче,казаха,че не е препоръчително.
- и добре са ви посъветвали.
Виж целия пост
# 13
ще ти кажа миличка изпитани неща защото и моя хубавец ги прави,отиди в голяма аптека и поискай Геласпун гъба слагаш му в нослето и след 5 м няма проблем.И неслушай бабите да му накланяш главата назад, напротив лекарите в исул са ми казвали да му стиснеш носа под кокала и главата надолу към краката.Успех

 Какво представлява тази "Геласпун гъба" и лекар ли ти го е казал?
Виж целия пост
# 14
Маги
Цитат
На сина ми няколко пъти му е текло кръв от носа, последния път по-обилно и то без да е имало удар, а както си лежеше...
- По принцип, от Хомеопатична гледна точка, това е една от проявите на подлежащ Миазъм, и може да се излекува с подходящо хомеопатично лечение.  Peace

Цитат
Като малък мн.често ми течеше кръв от носа. Чувал съм,че могат да се обгорят капилярите,чрез намазване с някаква химия. Лекари обаче,казаха,че не е препоръчително.
- и добре са ви посъветвали.

 Отдавна се каня да заведа сина ми на хомеопат, но още не съм го направила. Можете ли да обясните какво значи Миазъм и има ли повод за притеснение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия