За изцеждането

  • 434
  • 5
Мили мами, тъй като бебчето ми е в болница (на 11 дни е), нямам възможност да кърмя и се налага да се изцеждам и да нося млякото в болницата. Незнам какво количество трябва да изцеждам и през какви интервали. Два пъти успях да изцедя по 100мл общо и от двете гърди. От едната гърда млякото се изцежда много леко и бързо, но другата остава напрегната, на места има твърди участъци и много бавно я изцеждам. Моля ви, посъветвайте ме нещо Praynig Blush
Виж целия пост
# 1
 waveyдо колкото си спомням на 11дни бебока яде по100-ина грама на ядене/+,-/,а за изциждането,според мен трябва да го правиш на 2,5-3 ч./все пак бебето се храни на тези интервали/,но не прекалявай да не си докараш свръх лактация с прекалено изцеждане/все пак сега кърмата е не регулирана и се произвежда според търсенето,но пък другата крайност е, ако се изцеждаш много рядко-има вероятност да ти намалее или да ти се образуват буци от застои на кърма.Дано си ме разбрала,правилно,мила- успех   и скорощно прибиране на бебока в къщи  :bouquet
Виж целия пост
# 2
Мили мами, тъй като бебчето ми е в болница (на 11 дни е), нямам възможност да кърмя и се налага да се изцеждам и да нося млякото в болницата. Незнам какво количество трябва да изцеждам и през какви интервали. Два пъти успях да изцедя по 100мл общо и от двете гърди. От едната гърда млякото се изцежда много леко и бързо, но другата остава напрегната, на места има твърди участъци и много бавно я изцеждам. Моля ви, посъветвайте ме нещо Praynig Blush

Mila,nai dobre e vinagi kogato po4uvstva6 4e sa ti napregnati gardite da se izcejda6.Za po-lesno cedene pomagat gore6tite kompresi/s haviq natopena v gore6ta voda gardite se zatoplqt/.Trqbva da ne ostavqt buci.
Виж целия пост
# 3
Както описваш проблема-май са запушени канали на едната гърда. Има доста изписано в библиотеката и из форума. По-честото изцеждане-поне 6-7 пъти дневно стимулира лактацията, помага за отпушване на каналите, а и ще можеш да си кърмиш детенцето като излезе от болницата(ще има с какво). Пробвай с лецитин 1200 мг на Wallmark-първите 2-3 дни ударна доза по 4 капсули, после профилактично по 1 на ден. И преди цедене горещи компреси на гърдата(можеш да си сложиш пълен памперс с вода, загрят в микровълнова фурна).
Дано да се включат и по-опитните от мен(аз се разминах само с няколко буци от запушени канали, но се справих).
 
Пожелавам ти скоро да си гушнеш детенцето у дома, и да го кърмиш дъъъъълго, и да ти е здравичко:)!
Виж целия пост
# 4
Аз  и сега изцеждам необходимото количество и от двете гърди. Само от едната не става. Затопли гърдата и тогава изцеди. Аз правех или компреси с топла кърпа или се напарвах в банята и после цедене, като на трудната гърда по- често. Успех и бързо прибиране на бебчо Hug  love001
Виж целия пост
# 5
Здравей!
Моето бебе също стоя в болница 1 месец-през това време аз се цедих на 3часа и носех.Първоначално и стигаше по 30мл на всеки 3ч,после 40,50 и т.н.ама те лекарите трябва да ти кажат с колко го захранват.За 11 дена и стигаше към 50мл.На мен едната гърда ми се запушва 7 пъти до сега,отпушва се с горещи душове(защото с компреси не успях),лецитин,зелеви листа...А другата гърда е с по-тесни канали и тя по-бавно се изцежда.Абе най-добре си е бебето да суче от теб-няма застой на кърма в гърдите ти. Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия