Слуз в акото

  • 488
  • 4
Извинявам се ако се повтарям, но търсачката не работи.
Вчера Симона имаше съвсем мъничко слуз в акото със съвсем незабележими кървави нишки. След едно нормално акане сутринта преди малко пак имаше, но малко повече от вчера, без кървави нишки.
ВЪпросът ми е на какво се дължи и може ли аз да съм го предизвикала с някакво ядене. Дали да се обадя на педито или да изчакам и днес да видя какво ще стане.
Иначе детето изглежда съвсем добре - весело, спокойно. Ядем малко по начестичко, защото свикна да излиза, а сега с лошото време явно много и е скучно вкъщи. Само на кърма сме.
Виж целия пост
# 1
При моя син се случваше така след ваксина.
Иначе това, което знам е, че в изпражненията на естествено хранените деца е нормално да се виждат жилки слуз докъм 3-4 месец, защото лигавицата на дебелото черво още не е свикнала с дразнещото действие на изпражненията.
Не се притеснявай, ако не е променен цвета и миризмата мисля, че е нормално
Виж целия пост
# 2
точно по тези признаци на нас ни поставиха диагноза АБКМ Иначе Алексче си наддава и изглежда ок Само дето е много ревлив Говори на всяка цена с педи и внимавай с ваксините На нас ни ги спряха Дано при вас не е това  Praynig
Виж целия пост
# 3
Наличието на слуз означава ,че има някакво дразнене на лигавицата на червата .Може да е от храна ,но  може и малко да е настинало детето. Няма повод за притеснение след като е жизнено и спокойно. Но педиатъра най-добре би преценил .
Виж целия пост
# 4
И на нас точно на същата възраст започнаха да ни се появяват кръв и слуз в акото,ситуацията беше същата кат описаната от тебе.Първо педито ме накара да спазвам диета(да ям само варени и печени храни,в никакъв случай запържени;без пикантни подправки,соев сос,всякакви варива също да избягвам-боб,леща,грах,царевица и т.н.).Спазвах диетата известно време,като слузта и кръвта ту ги имаше,ту-не.После педито ни изпрати на детски хирург-провериха я за някакви "розички" около ануса,но нямаше и това.После направихме микробиолигично изледване,но и то беше отрицателно.Най-накрая отидохме при гастроентеролог,за който аз настоявах от самото начало,но педито все измисляше нещо друго,а то просто нямало такъв в Бургас.Заведохме я при д-р Георгиева във Варна.Според нея това се дължи на хранителна алергия и тъй като Габи тогава беше само на кърма,ми забрани да:пия кафе,дори и безкофеиново,всичко,което съдържа какао;всякакви краве- продукти;да спра нектарите от моркови,защото аз много ги пиех...Каза също че слузта не е за притеснение,а кръвта е проблема,въпреки че беше в много малки количества.Спазвах и тази диета,но кръвта пак се появяваше от време на време #Cussing out,въпреки че значително намаляха случаите.Откакто се захранихме(със оризова каша,после зеленчуково и после плодово пюре) на 6 мес и няколко дена кръв не съм откривала,1-2 пъти само имаше слуз около никненето на зъба.Малко дълго стана,ама това е нашия случай.Така и не разбрахме каква е причината.Наддаваме много добре,жизнена и весела е,рядко плаче Grinning...
Моят съвет е да искаш направо направление за гастроентеролог,пък дано вие успеете да откриете причината.
Успех Peace 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия