Кое е по-малкото зло? За млечните продукти иде реч...

  • 1 152
  • 16
Провокирана от една друга тема,а и от това,че скоро смятам да въведа сирене, извара, кисело мляко (малко по-късно), изпаднах в дилема: дали да си ги приготвям сама от домашно, но не проверено мляко (което, между впрочем, аз самата всеки ден консумирам) или 'купешко', което вероятно е бъкано със сухо мляко и Бог знае още какво...Споделете мнение и опит  Hug
Виж целия пост
# 1
Домашното е за предпочитане, но.... избора е твой все пак. Ако нямаш доверие на хората, от които всемаш продуктите.... давай купешко.
Виж целия пост
# 2
Ако имах достъп до домашно непроверено мляко изобщо нямаше да се колебая... Опс, точно така и ще стане - обещали са ми домашно козе мляко, от което възнамерявам да направя извара и евентуално да подквася... Така ще въведа млечните...
Виж целия пост
# 3
Аз също мисля да подквасявам от домашно мляко. Чак сирене едва ли ще правя ... Simple Smile
Мъни, а как ще приготвиш изварата?
Виж целия пост
# 4
аз предпочитам купените млека за пресните тези в кутии на ВВВ на още какви бяха там за киселите категорично Данон
ще се аргументирам веднага
смятам че големия производител каквито са гореописаните марки подлежи на по срог контрол самия той има по хубава база заводи машини хигиена
докъто при производителя Х със собствена крава две който продава млякото си на купувачи
първо
хигиената е на нулево ниво уверявам ви
ако видите обор с крава и как се дои млякото и в какви кофи се слага и как се цеди с едни цедки от разни плуващи неща
мляко от млекар няма да опитате че и от другите камо ли на детето си да го дадете
а пък пред къщата ни спира един млекар и разлива подчертавам разлива от Москвича си с фуния и някакво канче мляко на съседки които си носят бутилки
ама това мляко  е така във някаква кофа с капак и в багажника
абе отврат
извинявам се за езика но замислете се малко като предпочитате така нареченото домашно
Виж целия пост
# 5
Да бе, в единия случай ще има евентуално някаква мръсотийка или микробче, което като подвариш млякото, ще се стопи, а в другия, ще е пълно с нишесте, протеин от генно модифицирана соя, желатин, свинска мас и антибиотици, а да - и множество Е-та..., които впрочем екстри изобщо не са забранени за никой производител.

Познай кое ще избера аз...
Виж целия пост
# 6
моля Ви-ии... отново размисли и страсти... как при такава аргументация и от двете страни да избера какво да давам
Виж целия пост
# 7
Мен ме притеснява нещо друго в домашното мляко.
Големия ми син има неизяснена алергия. Според педиатърката е от пренасищане на белтъчини. Тя ни каза, че в домашното мляко белтъчините са много по-вече (или по-силни, не помня) от колкото в купеното. Затова препоръча да му даваме купено мляко или домашното да се разрежда с вода.
За въвеждане на киселото мляко аз избрах да използвам пюретата, в които пише, че има йогурт. След 1-2 месеца ще въведа и киселото мляко. Но тогава малкия ще е на поне 11 месеца.
Виж целия пост
# 8
Нека преди да ви кажа каквото и да е... Да ви покажа едно изследване... Публикувано беше на 19 декември 2006 год., във вестник "24 часа", на трета страница, горе...



Помислете си какво общо с българското кисело мляко имат марките с под 100 единици лактобацили... Да не говорим за тези с под 10 единици... Това не са кисели млека... Това са неща, произведени от краве мляко, ама какво точно е, не се наемам да споря...

Райка, много детайлно описваш доенето и пренасянето на домашното мляко... Да не би да си присъствала...? Контравъпросът ми към теб е... От къде идва млякото, което преработва Данон... От стерилни френски крави в стерилни лаборатории ли...? Мнооооого бъркаш, ама изключително много... Идват от същия мръсен и кален обор... От същите тези крави, с мръсни вимета, които никой не мие преди доене... Същите "работи" плуват из млякото... Със същите цедки ги цедят... В същите кофи се пренася това мляко... С дребната разлика, че... После не се качва в Мосвича за да дойде в същия вид при теб... А се качва в мазната цистерна... Немита кой знае от кога... И отива в завода на Данон... Където уж нещата с хигиената са на ниво... Вероятно са на ниво... Обаче след преработката ти продават НЕЩО от мляко, в кофичка, с някакво гръмко заглавие... Което не се знае какво е...
А това, което могат да ти доставят у вас... Скоро след доенето... Можеш да си го пастьоризираш и да убиеш всички микроби... И да си произведеш сама от него каквото поискаш... Кисело мляко, кашкавал, сирене, извара, масло... От купеният продукт в кутия не можеш нищо да си направиш...
Това беше по отношение мнението ми за домашните срещу купешките млека...



П.С. А що се отнася до захранването с продукти от краве мляко... Моето мнение е... Твърдо това да се случва след годинката на бебето... Едно, че са алерген и друго, че... Липсва ензима, отговорен за разграждането на казеина...
Виж целия пост
# 9
Идеалният вариант сигурно е, кравата да ми е в двора и да имам пълен контрол върху всички действия, а ма къде ти... ooooh!
Ekcnpec   е прав. Peace
 Но и аз съм виждала един търговец на мляко, който си спира колата пред кварталния магазин, отваря багажника, а вътре са наредени пластмасови бутилки, пълни с мляко. Идва редовно, също и през лятото, когато навън беше доста над 30 градуса и млякото сигурно се сваряваха вътре в нагорещения багажник, докато той лафи цял ден с продавача... Sick
И оттам не бих купила....
Ето още един плюс на кърменето! Peace
Виж целия пост
# 10
аз предпочитам купените млека за пресните тези в кутии на ВВВ на още какви бяха там за киселите категорично Данон

За съжаление малко хора знаят, че продуктите на Данон и На Баба (което пак е на данон) не са кисело мляко. Те са някаква дразнеща имитация и ме е яд, че в БЪЛГАРИЯ сме принудени да ядем имитация на националния ни продукт. За ВВВ мога да кажа същото, а и количествата консерванти в него са достатъчни за мумифицирането на средностатистически фараон. Най-простото доказателство, спомняте ли си от кога не ви се е разваляло киселото мляко ако го остнавите за дълго в хладилника. Аз си спомням, че в детството ми, киселото мляко се ВКИСВАШЕ, а сега най- много да мухляса. Прясното пък държи рекордно дълго, че чак и хладилник не му е нужен.
Съжалявам ако измествам темата, но смятам това за много важно, особено когато се стигне до хранене на децата ни с тези заместители на храна. По въпроса, сигурно ще имам резерви към непознати млекари и техните неконтролирани крави и ако не си намеря сравнително сигурен източник, сигурно ще търся по неизвестна марка, която евентуално да произвежда КИСЕЛО МЛЯКО а не кисело-млечен продукт със следи от L.bulgaricus.
Виж целия пост
# 11
аз предпочитам купените млека за пресните тези в кутии на ВВВ на още какви бяха там за киселите категорично Данон
ще се аргументирам веднага
смятам че големия производител каквито са гореописаните марки подлежи на по срог контрол самия той има по хубава база заводи машини хигиена  -    доста наивно мнение, извинявяй, но си жертва на рекламата, за съжаление както много хора, които купуват и ядат боклуци, максимално отдалечени от природата, преработени до неузнаваемост и доста  вредни.Не си мислете , че щом нещо се продава в хубава опаковка и в лъскав магазин, не е дошло от най- обикновено кравешко виме...Това че не сте видели процеса на преработка е друг въпрос. Laughing[ /color]
Виж целия пост
# 12
Чудя се и се мая, за какъв дявол ви е да давате кравешко мляко на бебетата си? Някой може ли да ми отговори на въпроса с какво кравето мляко е по-добро от вашето собствено?!
Кравето мляко може да е перфектната храна за теленца, но не и за човечета и аз лично винаги бих предпочела да дам АМ пред краве мляко било то марково или домашно, от стерилни или домашни крави Crazy
Естествено, най-добрият вариант е да си кърмите детето докато му е необходимо мляко. Не мисля че е случайно че хората губят способността си да разграждат лактозата след определена възраст Naughty
Може би мнението ми ви се струва крайно, но се надявам поне да ви накара да се замислите и да потърсите малко повече информация по въпроса.
Виж целия пост
# 13
Аз лично след годинката възнамерявам да се снабдявам със селско прясно мляко, от което да си правя кисело мляко. След топлинната обработка, бактериите се унищожават и не виждам защо толкова се тревожат за това някои мами. Прясно мляко не бих давала.Относно купените "кисели млека"....все още ли има някои който да вярва,  че в Бг има истинско кисело мляко??Освен че съдържат сухо мляко, сметана, нишесте и разни Е-та....незнам какво е полезното в тях!!Определено съм "за" домашното!!!
Виж целия пост
# 14
Какви крайни мнения и в двете посоки Simple Smile
Аз съм избрала среден вариант, давам био кисело мляко, без никави добавки. Прясно мляко давам от една марка, която ми харесва и на мен. Ако нямаше био кисело мляко, щях да избера марка, в която имам доверие, не бих квасила от мързел. Иначе за хигиената, ами баща ми взема от човек, с който са близки, знае как си гледа кравите и т.н. Има варианти и без да се купува от тия с престоялото в москвичите мляко.
Защо давам краве мляко след като кърмя? Ами защото детето го обича и защото няма да я кърмя до 10 годишна все пак. И кисело дадох преди годинката (към 10м.).  Детето ми беше изследвано по друг повод за хранителни алергии и теста беше отрицателен за кравето мляко. Но и без това щях да дам преди годинката, така бях решила за моето дете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия