Гони ли ви депресия понякога?????

  • 2 069
  • 29
Здравейте мами! Искам да споделя нещо, което ме притеснява от едно известно време.
На 25 години съм и имам прекрасно семейство - мъж, с който се обичаме и едно чудесно момченце, което скоро ще навърши 6 месеца. Живота ми тече нормално, без някакви сериозни проблеми. По принцип съм много деен човек и не мога да седя на едно място - добра домакиня и майка съм. Гледкам си бебчо в къщи и горе-долу всеки ден е копие на предходния (мисля си, че това е основния проблем). Понякога ме обхваща една апатия и всичко ми се струва безсмислено и тъпо, нищо не ми се прави и с нищо не ми се захваща. Лошото е, че това ме плаши и ме кара да се чувствам объркана и едва ли не неспособна да се справя с ежедневните неща. И въпреки това при всеки такъв случай аз намирам сили и се справям. Незнам на какво точно се дължи всичко това?! Дали скуката и сивото ежедневие са причина да се чувствам така?! А вие имали ли сте подобни проблеми и как се справяте в такива моменти?!   
Виж целия пост
# 1
 Това което описваш е просто период, през който всяка жена в майчинство минава! В това се обедих, когато и аз минах през него и мамите тук ме успокоиха. Търсех какви ли не начини да се справя, и стигнах до извода, че просто трябва да изчакаш да мине. А това което най-много помога в случая, е да се опиташ да не мислиш за самото състояние в което си изпаднала и да се самосъжаляваши оплакваш. Така само задълбочаваш проблема. Разсейвай се с нещо весело и странично всеки път, щом усетиш че започваш да мислиш прекалено много:) Разкрасителните процедури в домашни условия, вършат чудна работа!
 А за депресиите по принцип - да, изпадам и то много често. Опитвам се просто да не мисля за това, докато отмине. Hug
Виж целия пост
# 2
mim4o_81,  непремено ги прочети!

http://www.mamaibebe.com/?id=126


И една малко по-сериозна статия, но за съжаление вече е изтрита  …  в кеша на Гугъл.

Имаше и още един линк, който се опитах да сложа, но скриптът на форума го приема за спам и го цензурира, не можах да разбера заради коя дума в него  newsm78
както и да е, статията беше интересна, но не мога да сложа линка, нито да го пейстна без да е активен, защото много скриптове тук, много чудеса.
Виж целия пост
# 3
Ами, да имала съм такива периоди, макар да не съм майка още и следователно не съм страдала от следродилна депресия.
При теб наистина може и това да е причината. Помъчи се да си намериш някакво занимание през деня. Сигурно не ти остава мн. свободно време от бебчето, но все пак. Hug Успех. Ще преживееш и това.
Виж целия пост
# 4
Да,имала съм.Даже в момента се чувствам така.Понякога и аз не знам защо....Просто ми е едно такова..страшно даже.
Но минава.Тъпото е че не знаеш дали ще има следващ път или ти е минало завинаги...
Виж целия пост
# 5
Нямала съм такъв период,не ми остава време за деприсия Hug
Виж целия пост
# 6
Хайде, пак се почна  ooooh!
Депресията няма никакво отношение към количеството свободно време!
Това е все едно да кажеш "Нямам време да огладнявам".
Виж целия пост
# 7
гони ме и ме настига, за съжаление  Confused
справям се някакси  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
mim40, и аз съм на тоя хал, ако това ще те успокои, с тая разлика, че вече година съм си вкъщи. дажеднес ми писна и заявих на мъж ми, че ще започна работа вече, ама май ми мина... Laughing
Виж целия пост
# 9
Често съм депресирана макар и да нямам дете. Отдавам го на това, че съм в къщи по цял ден и от скука и нямане какво да правя си мисля за минали лоши неща или пък се притеснявам за неслучили се още събития, но предполагам, че като имам бебче ще се оправят нещата и ще намирам повече поводи да бъда щастлива и усмихната. Само това, че си майка и имаш съпруг, който  те обича е достатъчен повод да си щастливка.
Виж целия пост
# 10
И аз се ПОИЗНАдепресирам  / Joy/ понякога от еднообеазието ,но гледам да гледам / пак  Joy / да измисля някоя простотия и да се  самоиронизирам най-ве4е....особено сега като съм се и позакръглиа от  седянката вкъ6и  Crazy..............
Виж целия пост
# 11
Това което описваш е просто период, през който всяка жена в майчинство минава! 

Това е период през, който може да мине всеки един човек, без значение дали е  мъж, майка на малко детенце, на порастнали деца или все още не майка.
Периодът може да бъде много дълъг или да се върнеш това състояние след години.
За съжаление не мога да дам съвет.

На мен ми помага спорт и срещи с хора.

Пожелавам ти успех Simple Smile
Виж целия пост
# 12
В момента съм в депресия.имам чувството ,че пропадам в черна дупка.Но заради децата се мобилизирам и се справям някак си  Confused
Виж целия пост
# 13
Хайде, пак се почна  ooooh!
Депресията няма никакво отношение към количеството свободно време!
Това е все едно да кажеш "Нямам време да огладнявам".

Карина, много си права, миличка!  Hug
Виж целия пост
# 14
мда, изпадам. Особено, когато ме боли нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия