Извънматочна бременност - мога ли да забременея отново

  • 6 664
  • 26
Здравейте момичета,
най-накрая успях да се регистрирам  Simple Smile чета от известно време форума и зъ съжаление ще трябва да се включа в частта за проблемното забременяване  Cry Да разкажа накратко и моята история. Омъжена съм от 2 години и малко след брака имах една извънматочна бременност а на следващата година един спонтанен аборт, този месец ми закъсня и аз отново преживях целия ужас с очакването и разочарованието, но с много повече сълзи накрая  Cry Имам чуството че няма да издържа психически  Praynig Ходила съм при най-известните в Пловдив доктори, за съжаление те са касички  Sad при извънматочната бременност прехваления доктор за да не изпусне пациентите в кабинета закъсня с лапароскопията с 3 часа през което време тръбата ми се спука и той най-накрая дойде по спешност. Просто не мога да ви кажа колко много съм огорчена и изплашена от нашите доктори  Sad За съжаление сестра има също проблем в това отношение, от страна на мъжа й обаче, само дето тя живее във Франция и там инвитрото й е безплатно. Кажете ми дали има смисъл от инсеменацията, инвитрото ми идва доста скъпо а и не знам как ще издържа на напрежението, или направо да се насоча към осиновяване? Дали някоя от вас се е замисляла за този избор?
Благодаря ви прадварително. Благодарна съм повече, че ви има!
Виж целия пост
# 1
Bridjet, съжалявам мила за всичко, което си преживяла  Sad
Щом забременяваш по естествен начин, едва ли инсеминацията и ин-витрото са ти необходими. По-скоро ми се струва, че трябва да направиш имунологични изследвания, за да се разбере защо не можеш да задържиш бебчето. Тук най-препоръчвана е доц. Конова от Плевен. Щом в Пловдив не си намерила своя лекар, можеш да опиташ и в някоя от препоръчваните клиники в София. Успех и не се отчайвай мила  Hug
Виж целия пост
# 2
Bridjet, съжалявам Sad
Добре дошла във форума и дано не се задържаш дълго тук!

Как ти е другата тръба? Предполагам че едната е отстранена Sad
При кои лекари си ходил?
Виж целия пост
# 3
Мерси Мишана, ще потърся лекарката, проблема ми е че не мога да се справя с изчакването  Sad на 32 г. съм и си мисля че вече е крайно време да предприема някакава по-сериозна стъпка. Иначе лекарите ми казват че всичко ми е наред с изключение на това че съм само с 1 тръба вече
Виж целия пост
# 4
Здравей,
другата тръба ми е наред, така каза д-р Ставрев, при него бях но всъщност ме оперира д-р Миневл Те са добри специалисти и двамата но за Ставрев не ми се говори - много меркантилно е настроен и общо взето за него нещата се свеждат до най-скъпите варинати, примерно инвитро. На мен по-скоро ми трябват някакви изследвания от които да се разбере каква точно е причината, ако е възможно, за да не мога да задържа плода и доктор, който поне малко да е психолог тъй като проблема е много емоционален като цяло. А пари всички даваме, колкото ни поискат за бебче, но все пак в някакви разумни граници  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Не знам какви изследвания могат да се направят във връзка с извънматочната бременност. Това НЕ е незадържане на плода, това е по-скоро (не знам как да го обясня) по-скоро плодно сакче, което не е на правилното място, а именно в матката. Дори и да направиш имунулугични изследвания,  не мисля че ще получиш итигивир на въпросите си - защо се е получило така Sad
За д-р Ставрев съм чувала и добри и лоши отзиви - не мога да коментирам. Същото и за д-р Минев (но като че ли в неговия случай най-много ме фрапира факта, че е казал на една жена че има изчерпан яйчников резерв с един единствен преглед на ултразвук .....)
Но и на мен ми се струва че щом имаш една цяла тръба, може да стане и по естесвен начин.
Виж целия пост
# 6
Мерси, djo-djo, имам нужда някой да ми дава кураж, мъжът ми вече сигурно се вижда в чудо с мен, след всеки манзис рев и страдания, а майка ми е такава паника че просто не искам да я занимавам  Laughing препоръчаха ми доктор Арнаудов, някой чувал ли е за него?
междувременно бях при паразитолог и ми откри трихомони и гъбички /вероятно от антибиотици/ възможно ли е те да са причината за загиването на зародиша?
Виж целия пост
# 7
Не знам какви изследвания могат да се направят във връзка с извънматочната бременност.

От първия постиг на Бриджит аз останах с впечатление, че е имало и спонтанни аборти, не само извънматочна бременност. Нека Бриджит ме поправи, ако греша  Confused
Виж целия пост
# 8
Верити, знам защо се полува извънматочната бременност, по-скоро ми беше чудно защо не се получи след нея? Явно е минало през другата тръба и тя би трябвало да е здрава но защо не се е задържало в матката не знам, реших че проблема са някакви възпаления, аз съм имала такива, и бях даже в Поворие в края на миналата година но нямам резултат до сега. В смисъл, мензисът си ми идва нормално и това е.
Виж целия пост
# 9
да, Мишана, имах след това аборт в 4 г.с. просто доктора каза че според него плода не се развива и трябва да се изхвърли с лекарства, след това имах почти цял месец цикъл и всичко приключи.
Виж целия пост
# 10
да, Мишана, имах след това аборт в 4 г.с. просто доктора каза че според него плода не се развива и трябва да се изхвърли с лекарства, след това имах почти цял месец цикъл и всичко приключи.

Може да е било просто малшанс мила  Rolling Eyes Нали казват, че това е естествения отбор в много то случаите  Sad
Но ти все пак искай имунологични и генетични изследвания. Пак казвам, дори лекарите да преценят, че си за ин-витро, пак е добре да знаеш дали няма някаква причина да не се задържи бебчето. Прочети и в Зачатие - има жени, при които само отстраняването на имунологичния проблем е достатъчно да забременеят по естествен начин и да си родят здраво бебче.

Колкото до трихомоните и гъбичките - може и те да са повлияли, но не съм лекар, да не те объркам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
В такъв ранен етап от бременност, доста често за съжаление, плода бива изхвърлен, а някои момичета дори не разбират, че са били бременни .... Поговори с твоя лекар за имунологични изследвания!

А за гъбичките - само ще ти кажа, че и моята сестра ги имаше по време на бременност, но сега имам сладка племенница, която скоро ще стане на 1 годинка.

Лекувай ги гъбичките и трихомоните - важно е.
Виж целия пост
# 12
Танче,ама от думите на Бриджит излиза че аборта й е по решение на доктора.Как така в 4г.с. този лекар реши че плода не се развива добре и ти даде лекарства да предизвика аборт за да го изхвърлиш?Че то при повечето момичета по това време на бременността и плоден сак няма да се види,камо ли зародиш за който да се правят изводи,че не се развива добре.Ако правилно съм те разбрала твоя доктор изобщо не ми вдъхва доверие.Обикновено се изчаква за да се види как се развиват нещата и чак след това,ако има проблем плода се маха.В 4г.с. са минали не повече от 20 дни от оплождането на яйцеклетката.
Виж целия пост
# 13
О, боже чета през редовете Sad (ама  бях заета с разделяна на темата)

Dji-djo - абслоютно си права
Bridjet  - разкажи повече за аборта. Кой д-р реши че плода не се развива и как? Важно е.
Виж целия пост
# 14
за аборта не мога да кажа нищо
но относно махнатата тръба...
моя близка приателка роди живо и здраво бебче с един яйчник и една тръба
... благодарение на д-р Божилов от Майчин Дом - София
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия