алфа хемолитичен стрептокок?

  • 3 919
  • 1
Моля,дайте ми повече инфо за тази инфекция,опасна ли е? И как се предава?
Виж целия пост
# 1
На антибиограмата на големия ми син (6 год) от гърлен секрет пише алфа-хемолитични стрептококи, т.н. стрептококи "вириданс" (Str. viridans). Той от три месеца се влачи с хрема и храчки, като досега не е имал такива епизоди.
Личната и една докторка от болницата ме успокояват, че не са опасни, даже досега по принцип въобще не се обръщало внимание. Не предизвиквали усложнения, макар че в нета прочетох, че ако влезят в кръвта, причиняват болести май на сърцето беше. Да, но аз обръщам внимание, защото три месеца издухвам носа на сина и го промивам със Стеримар и пробвам разни капки. От коларгола, дето ми го препоръчват, нищо не се повлиява (а уж убивал гадинки разни). Пробвах на два пъти по 5 дена. Стеримара помага да издухам нослето по-хубаво. Имах хубав резултат от Цитросепт (1 капка на 2 суп лъжици преварена вода), но веднъж така му загорча на гърлото, че повърна и го спрях. Капах и Тобрин, но май беше старо шишенцето. Сега изчаквам да мине малко време и ще пробвам отново я Цитросепт, я Тобрин, или нещо ново  (може би воден р-р прополис).
Успех при теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия