Моля за съвет!!!

  • 1 013
  • 12
Извинявам се предварително ако някога е имало подобна тема.
Вече съм на края на силите си и ми е нужен съвет.Живея в панелка,на 7-я етаж.Над нас живее семейство,с две деца(едното е бебче).Проблемът идва от там че от едно известно време насам(от около 6 месеца) въпросното семейство е направо нетърпимо.Жената става в 7.00 часа и почва да чисти-при което шума е просто невъобразим.Тупа си мръсните килими и черги по прането ми(при което се налага да пера по няколко пъти едни и същи дрехи),пуска пералня след 23:00 часа(пералнята е от онези старите-които се чуват през два етажа,когато центруфугират),а най-нетърпимото е че ходят по чорапи или боси и имам чувството че отгоре има гвардейски парад.А по-голямото дете явно тренира народни танци и по цял ден се упражнява.
Говорихме(и аз,и мъжа ми) с тях няколко пъти,молихме да прекратят целия този ад,но срещнахме само крясъци и обиди.Писах жалба в полицията,но резултат нямаше.
Знам,че на някой може да му се стори смешно или да си помисли че си нямам друга работа,но просто не знаете на какво сме подложени.А след около месец очаквам и бебе,едвам ще се наспивам,а през останалото време няма да имам възможност да си почивам в собствения си дом!!!
Моля ви,дайте ми съвет как да се справя със ситуацията.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Не знам какво да те посъветвам...аз също живея в панелка, от горе имам съседка която започва да тупа и ходи по терасата с налъми сутрин дори в 5.30 .. Под нас има семейство с две големи деца които вдигат невъобразим шум вечер- викове,  разговарят високо, пеят, надуват телевизор или радио и така до 1-2 след полунощ .. Кошмар пълен, тормоз и сутрин и вечер.. разговори и караници не помогнаха.. Идва ми да убивам вече  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 2
Миличка, мисля, че моментното ти състояние те прави  по- чувствителна за тези проблеми.  Sad
Виж целия пост
# 3
За голямо съжаление не моментното ми състояние е причина да се притеснявам,защото проблеми имахме и преди да забременея,но се бяха поуталожили и се надявах че всичко е приключило.Точно преди година имахме същите разправии.Надявах се и сега да се разминем само с жалба,но вече разбирам че въпросното семейство ни прави напук.
Просто ми се плаче-по цял ден се чудя къде да отида,за да не съм си у дома на този шум и тормоз.
Моля за съвет какво да предприема-има ли смисъл да пускам нова жалба или да се обърна към адвокат?
Виж целия пост
# 4
Звукоизолирай тавана. Ако нямаш пари за качествена звукоизолация, пробвай с кори от яйца. Питай някой музикант - те знаят как се прави.
Виж целия пост
# 5
Потрай още малко!  Peace
Когато се роди бебето ти, те ще започнат да се оплакват, че много плаче и им пречи да спят.  Mr. Green
А като проходи, ще ревнат съседите отдолу...  Wink Laughing
Виж целия пост
# 6
В родния ми град имахме такава комшийка/над нас живее/,с която цял живот не можахме да се разберем заради шума,който създаваха,набиването на пети в земята като вървят,тупането на килими и пътеки върху прането и по всяко време,и така си е и до ден днешен.Аз и сестра ми се преместихме да живеем на квартира в друг град/по други прични/ и над нас живееше жена болна от шизофрения,която 2 пъти нахлуваше в квартирата ни и блъскаше сестра ми.Пускаше музика посред нощите и като изпаднеше в криза започваше да вика през прозореца,независимо колко часа беше,лепеше заплашителни бележки на нашата врата,блъскаше ни по прозорците и т.н.Подадохме жалба на районния инспектор в комплекса,но нищо не стана,защото тя не отваряше вратата.И така,не искам да те отчайвам,но оправия няма. Sad
Виж целия пост
# 7
Май е по-лесно да смениш апартамента , отколкото да превъзпиташ съседите си  ooooh! Но уверявам те има далеч по-неприятни неща от центрофугата и тропането ooooh! И аз като бях бременна много се дразнех от всякакви шумове, но сега с детето изобщо не им обръщам внимание Laughing
Виж целия пост
# 8
Разбирам те и ти съчувствам - много е неприятно да живееш на постоянен шум.
Но в същото време разбирам донякъде и твоята съседка. Сигурно и на нея не й е много приятно да става в 7 сутринта да чисти, но с тези две деца - сигурно няма възможност да го направи през деня. А и е много трудно да накараш едно дете да спре да тича, защото съседите ще се сърдят. Аз лично не мога да накрам моето, колкото и забележки да му правя. Децата непрекъснато тичат и ще видиш като родиш и поотрасне детето дали ще можеш да го накараш да спре да тича из апартамента. Тогава сигурно съседите ви отдолу ще се оплакват от вас.
Разбира се изобщо не одобрявам това, че си тупа мръсните килими върху прането ти. Но за това имаше преди време друга тема във форума - слагаш си козирка със зъбци и проблема ти се решава.

Може би е най-добре или да звукоизолираш тавана си, или просто да се опиташ да не се дразниш толкова. А пък и както са казали и другите момичета като родиш надали ще имаш време да се ядосваш за такива неща. Според мен жалбата в полицията няма да ти помогне - най-много да озлобиш съседите и да започнат да ти правят напук. Най-добре е да се раберете спокойно и без излишни емоции.

Успех.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ти за пръв път ли живееш ва апартамент. Аз цял живот съм живяла в апартамент-под нас 3 деца, над нас пак толкова, срещу тях още три, останалите семейства бяха стандартно с по 2 деца. Този шум е нормален, просто хората живеят. Вярно, не трябва да се тупа от терасата, а от стълбището (при нас беше така) - това може да го промените, но за набиването на крака, детския глъч и крясъци -забрави, не мисля , че можеш да промениш нещо. Имате право на тишина по принцип от 14-16,00 ч. и  22,00-07,00ч (мисля, че така бяха часовете), та и за това може да настоявате. Живяла съм и в студентско общежитие-не може да си представиш какво е. Нощувала съм и на по тихи места и особено в селата ми е кошмар- оказа се, че не мога да спя на тишина Rolling EyesТака, че явно е въпрос на свикване. 
Виж целия пост
# 10
Виж, за тупането върху прането... Sick, няма две мнения, права си.
Съседката обаче едва ли става в седем за да те дразни. Аз също пускам пералнята вечер, не защото така ми е скимнало, а защото ме бие по джоба сметката за ток.
Едва ли е основателно да подаваш жалба, за това , че съседите ти ходят боси Crazy
Варианта е един. Купи си тапи за уши, а като се роди бебчето , едва ли ще те дразнят въпросните шумове Wink
Виж целия пост
# 11
Съвет не мога да ти дам, но мога все пак да кажа нещо в извинение на комшийката ти. Аз съм същият случай, уви Cry Тези хорица, дето живеят под нас, жална им майка ooooh! Или са глухи, или имат железни нерви. Аз самата не бих могла да издържа този непрестанен тормоз, който налага двегодишният ми син Twisted Evil Събува си пантофите постоянно, скача от мебелите на паркета, тътрузи камиончета, хвърля се като акробат ooooh! Нямам думи!!! ?Срам ме е от тези хора, жал ми е...но какво да направя?! Не мога да го вържа Confused
Наистина....когато се роди бебето и стане ей такова диване като моето, ще разбереш Sad
А, когато аз бях бременна, направо бях развила някаква непоносимост към всякакви шумове. Бях пратила мъжа ми да спи в другата стая, защото лекото му похъркване ме влудяваше Laughing После се оправих. Дано и ти станеш по-непукист  bouquet
Виж целия пост
# 12
Казали са го вече, но да повторя. Купи си тапи за уши. Струват само 50 ст, а спестяват мноооого ядове  Peace
Пред нашия блок по цяла нощ вият аларми. Хората понякога излизат по терасите да ги замерят с картофи (колите). Непоносимо е просто!
Без тапи за уши в този квартал не може да се живее.
Пробвай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия