моля за съвет

  • 338
  • 4
Здравейте мами Hugмоля ви да ми дадете няколко савета. Имам бебче на почти месец, решила съм да го кърмя докато мога. Това ми е второ детенце, но каката не я кърмих дълго за жалост ConfusedОт няколко дни имаме много силни колики, и постоянно търси да суче , а после повръща : Sad  Снощи пък акото и беше толкова много , че се бяхме омазали до ушенца ooooh!Моля ви кажете ми какви храни да употребявам, пречи ли , че пия безкофеиново кафе?Какво да направя за да облекча коликите на беба.?Приемам всякакви савети Hug
Виж целия пост
# 1
Честито бебенце Grinning
По описанието на акитата личи, че се справяш чудесно с кърменето Laughing
Някои майки предпочитат за периода на коликите да се въздържат от определени храни - газообразуващи (бобови, зелеви), газирани напитки и особено напитки и храни с подсладители, консерванти и оцветители; натуралните сокове в кутии също често предизвикват проблеми. Най-честият провокатор на колики у бебето обаче са не тези храни, а прекомерната консумация на млечни продукти у майката (счита се, че 1 кофичка кисело мляко и една чаша прясно или по-добре вместо него сирене или кашкавал са достатъчни да покрият нуждите на майката; мляко под различна форма обаче се съдържа в учудващо много храни - готови хлебни изделия, сладкиши, майонези, готови салати и т.н., така че е лесно да се получи твърде много като количество). Кафето и кофеиновите напитки могат да се употребяват в умерено количество - едно безкофеиново кафе вероятно няма да пречи, макар че може да опиташ да видиш дали има разлика в поведението на бебчето с и без кафето.
Коликите понякога може да се дължат и на някои проблеми с организацията на кърменията - например ако всеки път, когато бебето поиска да суче, се прехвърля на другата гърда. Забелязала си, че бебето иска да суче постоянно и често повръща - в този случай понякога помага да наблюдаваш внимателно дали бебето е гладно или иска да суче за комфорт. Ако е второто, можеш да предлагаш добре изсуканата гърда (тази, която е по-празна) за известен период от време, така че да не поема много мляко, което да усилва коликите и да причинява връщане. Ти вече имаш изградена добра връзка с детето, наблюдаваш го и познаваш сигналите му - така че вероятно няма да ти е трудно да разпознаеш моментите, когато такъв подход би бил полезен.
Виж целия пост
# 2
Здравей и честито бебче!
Аз не съм от най-знаещите тук, но ще споделя опит.
Моя бебок имаше колики от 4 ден след раждането до края на 6 месец, така че ужаса колики ми е до болка познат. Аз не ядох много неща, може би прекалих и се вманиачих, но...Та какво не съм яла: боб, леща, зеле, зелени салати, цитрусови плодове, бял хляб, шоколад, кафе, всякакви подправки и консерванти / до колкото е възможно / грах, царевица, прясно мляко...ох, сигурно пропускам нещо newsm78  
Не зная дали имаше полза, защото както вече споменах - 6 месеца колики!!!  #Cussing out
Може би е най-правилно да си хапваш всичко, но с мярка!
Успех и бързо преминаване на лошите колики!
Виж целия пост
# 3
хе-хе
докато ти пиша, вече си получила отговор от hedra....
слушай нея, аз така правя:) и не бъркам никога
Виж целия пост
# 4
За съжаление ще трябва да се преборите с коликите - по точно да ги изтърпите 2-3 месеца Rolling Eyes. Разбира се, че е добре да се ограничаваш от ядене на варива- боб, леща, зеле, кисело, солено, да ограничиш полуфабрикатните супи, млякото - основно прясното. И дано има ефект,  но да ти кажа честно аз  се ограничавах а ефект нямаше- беба имаше много колики и беше много жална горката като я хванеха. Надявам се и ви пожелавам леко да минат. baby_neutral Иначе можеш да пробваш капките против колики /няма да пиша имена че да не те подведа -вече ги изпозабравих/ а и топли кърпи на коремчето. Или пък просто си се гушкайте Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия