Помощ:Спря ми кърмата,някой да ме успокои!!!

  • 875
  • 11
Днес следобяд имах малки неприятности в резултат на което получих голямо нервно напрежение,което ми се отрази на кърмата, тя изцяло спря. Опитвам да изцедя с помпата , но на 1 час излизат около 10 мг. Слагам и бебето на гърда,стои по 30 минути и пак е гладно. Мислите ли , че след един хубав сън ще се оправя? Всичко е на нервна почва, осъзнавам го , но не мога да се успокоя. Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Няма страшно ,ще се възтановеиш Наистина ти трябва здрав сън ,но като за начало си пусни любимати музика или вземи хубава книга
Каквото и да ти се е случило трябва да се откъснеш мислите си
Миналото лято се подпалихме ,а кърмех. Важно е да успокоиш ,ако има нещо друго освен музика и книга  което да те успокоява прави него ако ще да е и гимнастика
Желая ти лека нощ и слънчев ден утре
Виж целия пост
# 2
Игнорирай всичко и всички, най-важни сега сте ти и бебе. И аз мисля, че един здрав сън ще ти помогне, но наистина трябва да се успокоиш!!!! Всичко е много преходно, така че не прецаквай себе си и бебе заради глупости. Хайде, успех!!!
Виж целия пост
# 3
Не се тревожи, няма да е задълго.
По принцип стресът се отразява главно върху рефлекса на потичане, а не върху самото призводство на млякото, макар че между двете има връзка.
Вероятно млякото ти просто не може "да тръгне", няма да изчезне така рязко и да искаш.  Simple Smile
Трябва ти малко релакс и всичко ще си дойде на мястото.
Не знам но аз поне като си легнех и гушнех бебето това ме отпускаше страхотно.
И самото кърмене има релаксиращ ефект по принцип.
Нямаш за какво да се тревожиш, така че се отпусни, почини и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 4
Не се тревожи, няма да е задълго.
По принцип стресът се отразява главно върху рефлекса на потичане, а не върху самото призводство на млякото, макар че между двете има връзка.
Вероятно млякото ти просто не може "да тръгне", няма да изчезне така рязко и да искаш.  Simple Smile
Трябва ти малко релакс и всичко ще си дойде на мястото.
Не знам но аз поне като си легнех и гушнех бебето това ме отпускаше страхотно.
И самото кърмене има релаксиращ ефект по принцип.
Нямаш за какво да се тревожиш, така че се отпусни, почини и всичко ще е наред.

Абсолютно съм съгласна с  basilisk просто трябва да се пренастроиш психически. Проблема е в рефлекса на потичане -дори и да имаш проблем бъди търпелива слагай детенцето по често да сучи и нещата ще се нормализират.
Успех
Виж целия пост
# 5
След като и сама осъзнаваш причината, в твоите ръце е резултатът да се промени. Потърси дълбоко в себе си майчината любов, осъзнай колко голяма е нуждата на твоето бебе от млякото ти, дай си сметка колко по-важно е това от всичко друго, което те заобикаля. Влез в банята - водата отпуска. Направи след душа топъл воден масаж на гърдите си, седни до бебето си, погледни го, усмихни се, гушни го и скоро всичко ще е наред. От сърце ти желая успех и ... повече мъдрост!
 Hug
Виж целия пост
# 6
аз не мисля,че ова е повод за притеснение.купи си адаптирано мляко Hug
Виж целия пост
# 7
аз не мисля,че ова е повод за притеснение.купи си адаптирано мляко Hug
Аз съм категорично против!Защо ще си купува АМ?Как така бързо ще се откаже да кърми?! Съгласна съм с другите момичета, че е важно да се успокои, а и както самата тя каза да се наспи!След като се наспиш обикновено ти идва друг акъл и нещата не ти изглеждат вече толкова страшни Laughing Спокойно всички ще се нареди, просто е въпрос на време и е важно човек да не се отчайва бързо! Както е казал народа "Спокойствие и здрава храна Joy" Успех Hug
Виж целия пост
# 8
аз не мисля,че ова е повод за притеснение.купи си адаптирано мляко Hug
  Shocked Защо даваш такива съвети? Предполагам, че вече всичко се е оправило с повечко почивка и по-малко притеснения   Simple Smile
Виж целия пост
# 9
споко едно хранене не значи край. освен почивка и сън пийни си 1 чай или даже вода (тя и успокоява) погледни към бебо и си кажи че ще е много хубаво и спокойно когато следващия път се кърмите. аз също имах ядове (кърмихме се 9м) но при мен даже имах чувството, че като се превъзбудя емоционално имам повече кърма отколкото като съм спокойна.
Виж целия пост
# 10
аз не мисля,че ова е повод за притеснение.купи си адаптирано мляко Hug
Аз съм категорично против!Защо ще си купува АМ?Как така бързо ще се откаже да кърми?! Съгласна съм с другите момичета, че е важно да се успокои, а и както самата тя каза да се наспи!След като се наспиш обикновено ти идва друг акъл и нещата не ти изглеждат вече толкова страшни Laughing Спокойно всички ще се нареди, просто е въпрос на време и е важно човек да не се отчайва бързо! Както е казал народа "Спокойствие и здрава храна Joy" Успех Hug
Peace
Виж целия пост
# 11
Докато се кърмите си пусни любима музика, чети си приятна книжка, гледай някое забавно филмче. Изобщо не мисли за самото кърмене като проблем, а като едно приятно изживяване с което се справяш чудесно. Всичко е в твоите ръце Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия