Алергия към Аптамил ?

  • 4 989
  • 17
Здравейте момичета. Имам племенничка на 15 дни, която приеха вчера в болница със силно разстройство и обезводняване. От 2 дни малката е на смесено хранене /дохранват я с Аптамил АР, смесен с Аптамил 1/. Лекарите са я приели с диагноза алергия към Аптамила и са казали на майка й, че масово децата получават алергии към това мляко. Аз от много време храня детето си с него, както и много майки около мен, но до сега не бях чувала за такъв случай на алергия. Лекарите са заместили  Аптамила с Нан и са й казали да спре да я кърми  newsm78. На вас известни ли са ви случай на такава алергия или просто лекарите не могат да разберат какво точно му има на бебока?   
Виж целия пост
# 1
Няма такова нещо. Аптамил е адаптирано мляко, като всички други. Алергия към дадена марка мляко няма.
Виж целия пост
# 2
Няма такова нещо. Аптамил е адаптирано мляко, като всички други. Алергия към дадена марка мляко няма.

Подкрепям те, алергията е към Белтъка на кравето мляко, а не към определена марка!
Виж целия пост
# 3
И аз мислех така, ама след толкова "компетентно лекарско обяснение", реших, че пак нещо аз не знам. Всъщност те са казали, че бебчо има алергия към някоя от съставките на млякото. Но аз до сега сравнявах таблиците със съдържанията на млеката - ми че те са почти еднакви  newsm78 !  А мислите ли, че е по-добре да дават Нан, вместо Аптамил? /аз не, ама да ви помоля и за вашето мнение/.
Виж целия пост
# 4
Една позната ми е казвала, че нейното бебче се е изривало от Аптамила и като са минали на друго мляко се е оправило.
На мен ми се видя доста странно, но...незнам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
За алергия не знам , но моят син повръщаше Аптамила  Confused , а след това направи и жесток обрив . Сменихме го с НАН и детето се оправи за броени часове !
Виж целия пост
# 6
Когато има алергия към белтъка на кравето мляко е най-добре да се кърми, а не да се спре кърменето. Просто майката трябва да спазва определен хранителен режим
Виж целия пост
# 7
Когато има алергия към белтъка на кравето мляко е най-добре да се кърми, а не да се спре кърменето. Просто майката трябва да спазва определен хранителен режим
И аз съм на същото мнение, но...
Виж целия пост
# 8
Изумена съм, че са я накарали да спре да кърми. Нали алергията според лекарите е към адаптираното мляко, а не към кърмата?! Ако може да се консултира и с други лекари и да не спира с кърменето, че то е възможно най-доброто за бебко. Стискам палци бързо да се оправи!
От 5-я си месец моята принцеса е на Аптамил и не е имала никакви проблеми.
Виж целия пост
# 9
Айде стига бе....Това е от най - добрите млека.
Дъщеря ми хапва Аптамил, нямам забележки...(освен цената), но няма начин.Всички искаме най - доброто за нашите бебнца.
Виж целия пост
# 10
Ники е на Аптамил от 10-я си ден.Първо дохранвах след кърмене,а сега ние е основна вечеря.
По -скоро алергията според мен е към белтъка,или към нещо дето е яла майката.Знам ли newsm78
Виж целия пост
# 11
Няма такова нещо. Аптамил е адаптирано мляко, като всички други. Алергия към дадена марка мляко няма.


Abсолютно.
Виж целия пост
# 12
и ние бяхме с повръщане от Аптамила, дори спря да яде АМ, но аз го смених с Хип и много си го харесваме  Peace
Виж целия пост
# 13
Точно това мляко не ни понесе. Първите три месеца си карахме на Фризолак по продължение от първото дете, но реших да "разнообразя" с Аптамил и започна страшно повръщане на фонтан и не само Аптамил, а всяко друго мляко, поето след него. Много съжалих, нямах представа. Заместих с Фризовом и постепенно, след като въведохме твърдата храна ни мина.
Виж целия пост
# 14
Синът ми беше на Аптамил от петия ден и на 1 месец направи алергия. Педиатрите ни обясниха, че това е алергия към белтъка в млякото. Мисля че не е от марката мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия