Грип и бременност. Опасно ли е?

  • 24 849
  • 19
Здравейте, мили мами! От няколко дни всички в къщи сме с грип. Аз нямам температура, но съм със силна кашлица и хрема, болко по мускулите и гърлото. Таткото и малкия са със същите симптоми+температура. Притеснява ме до колко влияе грипния вирус на плода. Моля Ви, споделете вашия опит и знания по този въпрос и има ли начин за излизане бързо от този омагьосан кръг.
Виж целия пост
# 1
знам, 4е по време на бременост е кофти да си болен, за6тото бебока може да се роди с инфекция.но също така са ми казвали, 4е ако си  леко болен, плода си създава имунитет. аз бях болна в 8 месец, но се разминах само с 4айове и оксцилококцинум.
Виж целия пост
# 2
griput e opasen  osobeno ako si w naprednala bremennost kam 8ia-9tia mesec.togawa placcentata e iztunqla i wirusut lesno mojel da premine prez neq.towa,4e nqma6 temperatura,zna4i 4e wse oste nqma wuzpalitelen proces.izcejdai po 2-3puti na den sokut ot 3limona i s 2-3lujici med i goresta woda go izpiwai na bawni glutki,korite na limonite ne qj.ako bremennostta ti pozwolqwa moje da si natopi6 krakata w ne mnogo goresta woda, za da se izpoti6.mislq ,4e paracetamol w ograni4eni koli4estwa e pozwolen.stoi na toplo,po4iwai,prepoti se 2-3puti,qj powe4e plodowe i leki hrani i izbqgwai kontakt s bolnite u was.nai-dobre idi i na lekar
burzo ozdrawqwane
Виж целия пост
# 3
Само не се шашкай,а най-добре е да посетиш лекар.Ако е необходимо да почнеш антибиотик,има такъв който не пречи на бременноста,за да отмине по-бързо.И аз се мъчих 2 седмици на бабешки лекове,чайове,парацитамоли,но не става и съпругът ми в момента го изпратих за антибиотик.Спокойно са ми давали през цялата бременност аналгин и др. медикаменти,които са позволени.По добре на време Naughty
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай аз карах грип и в началото и в края на бремеността и нищо му няма на бебока
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай. В третия месец изкарах подобен на твоя грип. Пих и антибиотик. Доколкото знам по-опасно за бебето е в ранна бременност да имаш температура. Най-добре се консултирай с лекар.
Успех и лека бременност!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Най-важното е да посетиш доки, за да ти изпише подходящите за лечение лекарства. Не се притеснявай, аз карах 3 пъти грип през бременността, пък си имам едно малко врещящо човече Mr. Green Най-важното е спокойствието и да се лекуваш. Успешно бременеене Peace
Виж целия пост
# 7
Четох, че може да доведе до куп проблеми, но това в никакъв случай не е задължително! По-добре вземи мерки, за да не се усложнят нещата. Аз лично не съм излизала от вкъщи (почти) от началото на епидемията, точно поради тази причина. Пожелавам ти бързо оздравяване и много здраво и весело бебче!  Hug
Виж целия пост
# 8
griput e opasen  osobeno ako si w naprednala bremennost kam 8ia-9tia mesec.togawa placcentata e iztunqla i wirusut lesno mojel da premine prez neq.towa,4e nqma6 temperatura,zna4i 4e wse oste nqma wuzpalitelen proces.izcejdai po 2-3puti na den sokut ot 3limona i s 2-3lujici med i goresta woda go izpiwai na bawni glutki,korite na limonite ne qj.ako bremennostta ti pozwolqwa moje da si natopi6 krakata w ne mnogo goresta woda, za da se izpoti6.mislq ,4e paracetamol w ograni4eni koli4estwa e pozwolen.stoi na toplo,po4iwai,prepoti se 2-3puti,qj powe4e plodowe i leki hrani i izbqgwai kontakt s bolnite u was.nai-dobre idi i na lekar
burzo ozdrawqwane
Недей да си топиш краката в гореща вода, топла, да но не и гореща. Никакви горещи чайове, топли да!!! Сокът на лимон и половина, два максимум на ден, недей повече, защото освен, че е полезен лимона може и да навреди, колкото и странно да звучи. Все пак е киселина, а киселината е вредна за червените кръвни телца (и не само). Моят съвет е да отидеш на лекар и да не пиеш лекарства без лекарско предписание, никакво самолечение. Успех.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ей да отиди на лекар че и аз като теб уж щях да се оправям а сега съм с възпалено ухо и лицев нерв +кашлицата съм малък ужас-горкото ми бебешори сигурно се е побъркало.Да  знаеш обаче отиди при АГ-то щото аз първо минах през джипи-то и се оказа че половината лекарстве не са позволени и фармацефта не ми ги даде.Сега като минах през аг-то и се оказа че само ампицилина е подходящ иначе нищо друго.Та сега антибиотик сироп други хапчета и два вида капки.Ох и аз се притеснявам не ми ли идват множко ама гледам че ще стане по зле и за това пия Sick Sick
Виж целия пост
# 10
Благодаря Ви мами за отговорите. Поуспокоихте ме, макар че вирусът е доста упорит. При личния не съм ходила, защото преди две седмици бях с кашлица, но само с кашлица без нищо друго и като отидох при него голямо чудене падна от негова страна какво да ми изпише, на практика антибиотик, който пих 7 дена и от който нямах абс. никакъв ефект, защото най-вероятно кашлицата ми е била вирусна, а знаете вирусите с ант. не се лекуват. Та питах АГ какво да вземам, та тя ми каза повече неща от които имах подобрение. Общо взето сега пак се лекувам с това, което тя ми е казала, но вируса е доста упорит #Cussing out Направо ми идва да му извия врата #2gunfire А личния ще го сменям и то по много други съображения #2gunfire Пазете се и вие майчета, избягвайте контакти до колкото е възможно и дано сте случили на лекари, но това е вече друга тема.
Виж целия пост
# 11
И аз съм с грип. Не е страшно.
Може да се пият някой лекарства, според месеца.
Но непремено питай лекуващия си лекар.
Но със сигурност помагат  чайове и сокове.
Успех!
Виж целия пост
# 12
И аз си казвам само не се тревожи и се надявам да нямам грижи по-нататък. Грипът ни  мина всички в къщи,
при мен беше само хрема, ама страшна хрема. Пих осцилукокцинум, витамини, лимони с мед и вече си влача хремата 10 дни. Единственото, което ми помага е морска сол с преварена вода вместо капки и при случай препичане на слънце.
Виж целия пост
# 13
Най-важното е да посетиш доки, за да ти изпише подходящите за лечение лекарства.
Peace
Успех!
Виж целия пост
# 14
бьдещи мами яйте много грипфрути много помагат при тези вируси. А и грипьт не е толко страшен, минава. Стоите повече в кьщи на топличко и си почиваите. Скорошно оздравяване
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия