пак за майчинските!

  • 379
  • 5
Здравейте!Искам да ви питам за майчинските-с мъжа ми отидохме да подадем документи и като ни видяха дохода на месец за последната една година (аз не съм работила,имам само 4месеца тр.стаж,а мъжа ми взима малко над 1000лв.) веднага ни отказаха!Дохода ни трябвало да е по 200лв на човек!Аз бях чувала че това важи и е така за онея 20лв помощи на месец,а не за майчинските.Моля -разяснете ми как седят нещата!аз ли съм права (и да ходя пак за да им вдигна скандал) или съм разбрала грешно и да си мълча  Embarassed
Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
Какво рабирате под майчински?
Ако не работите, вероятно се надявате да получавате помощи за отглеждане на дете до 1 година. Така ли е?
Тези помощи също се отпускат само ако дохода е до 200 лева на член от семейството.
Виж целия пост
# 2
ами тези 170 (не съм сигурна че са точно толкова),но и не знам дали са помощи или се полагат на всяка майка.ако имаш поне 6месеца тр.стаж ти се изплащат 2 години,ако нямаш-само една!
Виж целия пост
# 3
Навярно говориш за детските,които не се полагат,ако дохода както казваш надвишава 200лв.Ако не си работила до сега имаш право на социална помощ,но такава също няма да имаш,защото дохода ви надвишава 200лв.Най-добрият вариант ще бъде,ако те назначат на работа за 7 дни и тогава ти се полага майчинство за отглеждане на дете.И аз ходих по тия мъки и накрая се намери свестен човек,който ме назначи на работа за 7 работни дни и така си получавам майчинството от работодателя,а детски -никакви.Мисля,че ти стана ясно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Трябва да имаш 6 месеца осигурителен стаж и в момента да се водиш на трудов договор, за да получажаш 315 дни 90% от заплатата си,а след това до две годишна възраст на детето 180лв.
Ако нямаш тези 6 месеца стаж можеш да получаваш 1 година от социалните, ако дохода ви на член от семейството е под 200 лв. А тъй като вашият е над 200лв. нямаш право да получаваш.
Виж целия пост
# 5
Разбрах. Първо те не са 170, а са 180. Тях обаче можете да получавате само, ако работите по трудов договор. Те не се изплащат от социалните служби, а от НОИ чрез работодателя или директно. Но са само за работещите.
Ако не работите имате право само на 100-те лева помощи до навършване на 1 година на детето, но тези помощи ви се полагат, ако дохода на член от семейството е до 200 лева.
За да получавате 180-те лева, трябва да намерите някой да ви назначи на трудов договор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия