Как се приготвя месото?

  • 503
  • 10
Здравейте мами,вече почваме 6-ти месец и педито каза че трябва да ядем месо.Аз обаче нямам никаква идея как да го приготвя и да го добавям  newsm78.Моля ,помагайте  chef  bouquet
Виж целия пост
# 1
Започнах с готови месни пюрета,защото и аз бях в чуденка.Сега обаче си сварявам место без сол,добавям към сварените зеленчуци и пасирам.Може и само месото да си пасираш,да си го замразиш във формички за лед и да слагаш по едно кубче в пюрето.Количеството като за вас би трябвало да е около 1 супена лъжица.
Виж целия пост
# 2
Месо е препоръчително да се дава след 8 навършени месеца.
Ако си решила обаче да го започнеш, вземи купено пюре като за начало. В домашни условия не можеш да получиш желаната фина консистенция, нито да го дозираш.
Виж целия пост
# 3
Захрани с купени пюрета, след това вариш, пасираш и добавяш към вече сварените зеленчуци. Имай предвид, че пилешкото, заешкото и пуешкото месо се нарязват на кубчета и варят поне 40 мин.
Виж целия пост
# 4
Аз съм давала само домашни месни пюрета. С С пасатора се смилат достатъчно добре, според мен.
Слагах месото да се вари отделно от зеленчуците и изхвърлях първия бульон. След това добавях и зеленчуците и когато всичко се свареше добре-пасирах.
Виж целия пост
# 5
Сваряваш хубаво и пасираш.Добавяш и зеленчук.
Виж целия пост
# 6
Здравейте мами,вече почваме 6-ти месец и педито каза че трябва да ядем месо.Аз обаче нямам никаква идея как да го приготвя и да го добавям .Моля ,помагайте 

Варя месото като първия бульон го изхвърлям.
След това го накълцвам на ситно и и продължавам да варя заедно със зеленчуците.
Когато всичко е сварено добавям масло и пасирам до като стане на пюре Peace

За захранване спорд мен най-добре ще е да започнете с купени пюрета ,понеже всичко е дозирано в тях.
Виж целия пост
# 7
За захранване ползвах купени- заради консистенцията и количеството на месото. Иначе- вариш и пасираш до желаната консистенция.
Виж целия пост
# 8
За захранване ползвах купени- заради консистенцията и количеството на месото. Иначе- вариш и пасираш до желаната консистенция.
Peace
Виж целия пост
# 9
Извинявай, че ще ти ползвам темичката, но искам да попитам мога ли да отложа месото на мойто бебче? То просто не го харесва. Рибка си хапва отвреме на време, но месо... Naughty
Виж целия пост
# 10
Може да го отложиш  Wink И Явчо не харесва месните пюрета, затова му ги предлагам много рядко  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия