Slowcooker -- някой ползва ли

  • 1 279
  • 14
Някой от вас ползва ли Slowcooker (Crockpot или подобен)?  Аз бих искала да си купя, по ред причини -- (запазва хранителните съставки по-добре, т.к. използва ниска темп. за готвене, и т н).  Имам желание да адаптирам български рецепти за готвене (напр. пълнени чушки или мусака), но исках някой да сподели

1. ползвал ли е
2. колко часа се изискват за готвенето
3. доволни ли сте.

Чела съм, че имат къс и дълъг режим за работа, но колко часа е единия и другия така и не разбрах.  Искам да си организирам така готвенето, че като се върна от работа в къщата ми да има манджа, а не тепърва да започвам Confused
Виж целия пост
# 1
Ползвам  Peace

Моят е съвсем прост и има две степени - low и high. Колко часа - ами според зависи от рецептата, съставките и дали готвиш на ниска или висока температура. Според упътването на моя на високата температура се готви два пъти по-бързо. Аз готвя на low, за 6-7 часа стават нещата. Кофтито е, че ако се изкушиш да отвориш капака, за да провериш дали е готово, примерно след 6 часа, топлината излиза и после мноооого бавно се възстановява. Практически така готвенето се удължава с 1-2 часа.

Аз главно го ползвам за телешко задушено - става като мозък, а зеленчуците едни вкуснииии  Mr. Green. Пробвала съм да готвя и пилешко, и свинско. Е, хубави стават, но не е голяма разликата ако ги задушиш на тиган например, та на мен не ми се рентира времето. За телешкото, или други жилави меса върши страхотна работа.

Това да имам манджа като се върна от работа и мен ме изкушаваше, но на мен ми се събират 12 часа извън вкъщи и няма как да стане. Но пък в събота зареждам crockpot-а, връткам още две манджи на фурната и съм готова за седмицата   bouquet

Накратко - доволна съм, но не е панацеята която си представях Grinning
Виж целия пост
# 2
Не че ще ти помогно, но и аз също се чудя имам ли нужда от още един уред в кухнята Rolling Eyes Какво по интересно и лесно би могло да се направи в него, какво ще ми спести?
  Другите мами от САЩ се надявам да се включат Hug
Виж целия пост
# 3
Kredora mi pak e pochivka, sorry che pisha na latinica...

Dushko Juturna, kakva marka tochno ti e slowcookera?  Az se kolebaia m/u Cuisinart i po-evtinite varianti. 

A kato slagash broccoli naprimer, ili drugi podobni zelenchuci, nali ne se "razmivat" ili ne izglezdat prevareni etc... 
Виж целия пост
# 4
Какво е това, момичета - дайте снимка за непросветените  Embarassed
Виж целия пост
# 5
LL Cool J, моят е ето този:


Марката е Rival Crockpot. Не е programmable, даже няма и warm setting - като за $15 толкова  Mr. Green. Зеленчуците не се разкашкват и не изглеждат, нито имат вкус на преварени. Даже мъжът ми ги харесва, а той готвени зеленчуци по принцип не обича.

smily_5q, аз се колебаех между нашенски гювеч и сrockpot. Това, което се спестява с crockpot-a е място във фурната. Едното ядене да се готви на плота и да не ми заема печката е голямо удобство за мен, защото аз готвя по две-три манджи наведнъж, да има за седмица напред.   bouquet

tilieva, crockpot-a е общо взето гювеч в собствена фурничка. Това, което изглежда като тенджера се включва в контакта и поддържа ниска температура. В него се слага глинен съд, в който са продуктите. Ама как го обясних само  ooooh!, дано да стана ясно   bouquet
Виж целия пост
# 6
Juturna, благодаря! Мисля, че ми се изясни - особено и със снимката... Grinning  Доста добре ми звучи и изглежда!  Peace
Виж целия пост
# 7

ползвам доста,имам обикновен модел за 20ина кинта беше;
пове1ето яденета стават или за 4 или за 8 1аса,като съм особено мързелива правя тези;

http://www.banquet.com/index.jsp

ина1е 1ета от инет или оттук:
http://www.amazon.com/Americas-Best-Slow-Cooker-Recipes/dp/0778800229

зареждам ве1ер,седи в хладилника,сутрин преди работа го вклю1вам и като си дойдем има топла манджа..
мусака и пълнени 1ушки не съм готвила в това,не мога да помогна
Виж целия пост
# 8
Самоизключва ли се уредът да кажем след 8 часа? Има ли функция за поддържане на топло ядене.
Аз имам подобен , но за варене на ориз. Програмира се и след като се свари оризът се самоизключва. Държи оризът топъл още половин час, но след като изтече този половин час, ако по някаква причина не си изял сготвеното, става отврат, ужасно сух.
С тази машинка как е? Thinking
Виж целия пост
# 9
Самоизключва ли се уредът да кажем след 8 часа? Има ли функция за поддържане на топло ядене.
Аз имам подобен , но за варене на ориз. Програмира се и след като се свари оризът се самоизключва. Държи оризът топъл още половин час, но след като изтече този половин час, ако по някаква причина не си изял сготвеното, става отврат, ужасно сух.
С тази машинка как е? Thinking
моят не се самоизклю1ва,но слабият режим е наистина на ужасно ниска Т и няма опасност и 10 1аса да седи вместо 8(к у нас се е слу1вало не един и 2 пъти)
не ми харесва 1е заема място бая таз тенждера,затова и доста години и се 1удих,но като цяло си заслужава(особено ако кухнята ви не е като мойта по размер)
Виж целия пост
# 10
на един мой колега са му подарили на сватбата такъв уред. Казва,чевечерта слага боба и на сутринта има уникално вкусен боб 
Много е доволен.
Според мен е въпрос на навик.... ама още един уредв кухнята ми...Макар, че аз обожавам да сикупувамразни нещица, за коитоимам мерак само в началото
Виж целия пост
# 11
А в България продават ли се вече тия уреди ?
Виж целия пост
# 12
на нас в БГ не ни трябва, имаме си гювеч и фурна. Mr. Green
Виж целия пост
# 13
на нас в БГ не ни трябва, имаме си гювеч и фурна. Mr. Green
  И аз имам и фурна и гювеч .но лятото ми се струва доста по-удачно да НЕ вкючвам фурната .
Виж целия пост
# 14
на нас в БГ не ни трябва, имаме си гювеч и фурна. Mr. Green

Това е сладко  Laughing

В същност, ако не работите и имате изграден график в домакинството май не ви трябва много.  Аз единствено го искам, та като се прибера от работа да имам сготвено, а не тепърва да вкл. фурната и т.н, а около мен врещящи деца, домашни,  ох..... newsm64
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия