Обриви по бузките и гушката

  • 867
  • 8

Здравейте, майчета!
Дъщеря ми е на 5 месеца, и до момента е почти изцяло на кърма. Казвам почти, защото все още не й давам сокове, пюрета и т.н. Вода съм и давала много, много рядко, главно по настояване на бабите. От Коледа насам обаче (след навършени 4 месеца) дъщеря ми се “запозна” с Фризолака. Купихме една кутия, понеже ми се налагаше да отсъствам по няколко часа на ден (трябваше да заместя едно кърмене), а нямах заделена кърма. Става дума за около 130-150 г АД на ден, при това не всеки ден, защото не всеки ден ми се е налагало да отсъствам. Всичко изглеждаше наред – никакви видими реакци – нито запек, нито нещо друго. Това може би ме подведе и през януари продължих да й давам през една-две вечери добавка от същото мляко вечер преди да заспи, понеже не винаги ми стигаше кърмата (обикновено й разтварях доза като за 90 г мляко в 120 г вода, а тя рядко е изпивала цялото количество). От десетина дни обаче започнах да наблюдавам странни обриви по тялото на Еличка – главно по бузките, брадичката, гушката. Имаше също по коремчето, ръчичките и слабините, но там изчезнаха. Множество дребни червени пъпчици без гнойни връхчета, като от претопляне, но не мисля, че съм я претопляла. Изчетох каквото намерих по върроса за разните обриви, дразнения на кожата и атопичния дерматит във форумите на БГ мама и стигнах до извода, че е много вероятно да е реакция към млякото. Така че го спрях. Мазах я с балсама Nachtkerzen на dr Theiss  и обривите видимо изчезнаха за 1-2 дни. Тези дни обаче ме пипна един злобен грип и снощи отново й дадохме 150 г АД като дохранване. Тази сутрин личицето й е обринато като на маймуна. Вече съм убедена съм, че е от млякото, така че повече експерименти с детето няма да си правя. Въпросът ми обаче е следния: Трябва ли изцяло да спра да й давам АД, или след известно време мога да се пробвам да сменя марката? Ще ми препоръчате ли някакви млека? Чувала съм добри отзиви за хипоалергичното на НАН... Трябва ми някакъв резервен вариант за непредвидени ситуации... А и напоследък, особено вечер, кърмата ми определено не й стига и си “дояждаме” по 5-6 пъти докато заспи. Не мога да разчитам на акъл от педиатърката си, така че разчитам на вас. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Едни мои познати имаха същия случай - даваха на бебчето си Фризолак и след около 2 седмици се обринала (целите й бузи били зачервени). Оказа се алергия към Фризолака и минаха на друго АМ - мисля, че беше Милумил, но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 2
Моя съвет е да се консултираш с алерголог преди да пристъпиш към някакви промени.Ако е от млякото има много марки които предлагат мляко за деца алергични към краве мляко или белтък.Например Frisopep
Виж целия пост
# 3
Моя съвет е да не се консултираш с алерголог. Той ще ти тресне задължително кортикостероид.
Моя син беше със същия проблем . Бях му дала Аптамил като добавка. Бузите му се зачервиха чак като плаки, сухи, сърбящи..
 Давах после НАН- ХА, но не го ядеше, защото е абсолютно безвкусно. Сега купих Нутрилон - комфорт1 и много му харесва. Мажа го с Нахткерцен непрекъснато, и два пъти дневно с крем - А Дерма, за атопична кожа. От време на време пак е с малки пъпчици и петънца по бузите, но Тайс ги облекчава. Д-р Слънчева ми каза, че е нормално за малко дете, и този проблем се израства. НЕ всяко зачервяване е атопичен дерматит, и не всеки атопичен дерматит се дължи на алергия. А като си представя, че алерголожка ни беше дала Елоком, който е много силен... newsm78
Виж целия пост
# 4
много ви благодаря, момичета. Особено на теб, karil. Ще се възползвам от съвета ти, защото това, което ми описваш за сина ти е много близко до ситуацията с дъщеря ми. А и не ми се иска да я почвам с кортикостероиди - знам, че ако отидем при алерголог ще ни предпишат нещо такова, за да се "презастраховат". Предпочитам да съм разумна, без да правя от мухата слон. А и това, което споделяш - че този проблем се израства - звучи обнадеждаващо Simple Smile
Виж целия пост
# 5
привет, според мен просто не и понася фрезолака. горещо ти препоръчвам млеката ма Милупа, но все пак се консултирай с педиатър. не се тревожи, щом са само пъпчици, има еца с много по-силни реакции и пак бързо се оправят Peace
Виж целия пост
# 6
Съвет от препатила майка - увеличи си кърмата, слагай го колкото можеш повече на гърдата и разкарай всички видове АМ при условие, че още кърмиш !!!
Виж целия пост
# 7
моя син има също ад,без да е приемал мляко,значи аз го кърмих до 6 месеца без да давам друго,после бавно захранване с ниско алергенни храни,към 10-11 месец му отпуснах края,сега давам сиренце,кашкавал и кис мляко по малко,и няма проблеми,обаче от каша с мляко се изприщва жестоко! newsm78
засега ако можеш гледай да не даваш млека,дори хипоалергенни и хидролизирани,защото има мнения че дават обратен ефект-алергизират!кърми си детето още няколко месеца,и може да го израстне без следа!ако обаче насилиш имунната й система сега,може да се влошат нещата!
Виж целия пост
# 8
mila mishke, pishe ti sushto edna mishka, sorry ama ne moga da pisha na kirilica.Moiat sin e na 5 meseca, i tui kato ne mi dostigashe kurmata go dohranvam veche ot 2 meseca ako ne i poveche.Minahme prez problemi s mlekata, za tova ti preporuchvam da zabravish za frisolacite.Ot nan-a sushto sum hiper nedovolna, mina dosta vreme v problemi s izhojdaneto i zapeci dokato go smenih. Lekarkata me uveriavashe , che triabvalo vreme da mu svikne koremcheto.Drun-drun! Izmuchih si detenceto.I taka dokato ne kupih Aptamil. Rezultata se useti oshte na 2-ria den.Pochna da si hodi redovno.No tui kato koremcheto dulgo oshte go boleshe az imah sumnenia da ne e alergichen zashtoto mu zanesoh akoto na izsledvanie i vsichko si beshe o. k. Togava prouchih i za HA-mlekata i vupreki, che ne se naloji da mu davam hipoalergichno, triabva da ti spodelia, che razlikata v cenata m/u NAN-HA i Milumil(koeto e hipoalergichnoto na Aptamil) ne e goliama, a razlikata m/u 2-te firmi e OGROMNA! Taka che ako ti se nalaga da dohranvash s hipoalergichno ne se kolebai da izberesh milumil.Az lichno v kraina smetka  kupih milumil i v momenta predi da go razpechatam se otkazah i na moia glava go smenih s Aptamil za da probvam oshte malko s nego zashtoto si misleh che ne iskam da mu iznejvam stomahscheto s hipoalergichno.Produljih oshte izvestno vreme i to se regulira.Prosto mu e triabvalo povechko vreme da se nagodi Imashe i leki obrivi predi tova po buzkite .Mislia obache che te imaha vruzka s tova , che spi po korem i se ligavi i vurti glava , osobeno ako povurne malko bez da sum vidiala, kato zaspiva.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия