И аз искам бебе,но не така....

  • 2 548
  • 24
Надничам тук често.И аз съм в групата на искащите и надяващите се.
Най-малкото изчетох важните теми и научих доста интересни и важни неща, за които никога не съм намирала място в автомобилно-ергенската си глава преди.Шапка свалям на момичетата,които са си направили труда на поднесат толкова много информация в такъв подреден  вид и на разбираем език.
С моят приятел опитваме вече 3 месеца да си направим бебе.В момента тече третия и се съмнявам в резултата.Ние още не живее заедно и сексуалните ни контакти не са толкова редовни както ако бяхме заедно всеки ден.Мисля си,че това би могла да е една от причините за неуспеха ни.
Но всъщност дали е само това.
Тук всяка втора тема е "Бременна ли съм или не съм?".Чета ги.Обикновено тези теми ме изнервят много и вече се нервирам изобщо,че ги чета.
В тях момичетата споделят как правят опити от 3-4 месеца или някакъв такъв период и изброяват някакви купища неща,които правят.А аз сядам после и се чудя:"Малееее,глей хората какво чудо творят и не става,пък аз нищо не правя и се надявам".
От години имам редовен цикъл.Само тази години на морето ми закъсня с 2 дни и слава богу-изкарах си морето спокойно.Нямам си идея кога ми е овулацията,но най-лошото е,че не правя нищо да разбера.Не меря температури,не правя графики,не броя дни,не правя тестове преди деня на цикъла.Вече два пъти не се получи и не се почувствах зле от това.Мои приятелки,които вече имат бебета,са ми разказвали как са правили опити по много месеци и като че ли това ме успокоява.
Та въпросите ми са два:
Наистина ли искам бебе,след като не се чувствам като другите разочарована и тъжна,когато не се получи?
А така бебе ще стане ли изобщо без никакви допълнителни действия от моя страна?
Не искам да тормозя главата си,не искам това да ми става фикс-идея,не искам да се надявам силно и това да ме разочарова после също толкова силно.
Виж целия пост
# 1
Моя опит е такъв - бебето идва тогава когато най-много го искаш и разбира се нямаш никакви проблеми. При мен стана така - две години се пазехме по стандартния начин, бяхме решили, че ако нещо стане ще го задържим, но още не бяхме готови поради ред причини. В един момент нещата се подредиха и въпреки че още не го бяхме обсъждали и не правехме опити аз много силно го желаех. Месец и половина след като се почувствах готова забременях.
Това, че не ти е фикс идея е дори много хубаво, защото няма смисъл да се тревожиш излишно, ако нямаш проблеми. Много от жените тук (след много опити) са разбрали, че нещо им пречи да забременеят и е напълно разбираемо, че се опитват по всякакъв начин да помогнат чудото да се случи. Разбира се има и много предимно млади момичета, които като четат темите във форума и не са напълно наясно с тях и с това които се случва с тях самите започват да се притесняват излишно. Това че ти не си от тях е много хубаво. Не се чувствай виновна заради това че си спокойна. Аз лично ти пожелавам когато наистина се почувстваш готова, бебчето да стане веднага.
Виж целия пост
# 2
Rushsf, правете любов, а не секс. И не мисли. Ако нямате редовни контакти е нормално да не стане бързо.
Виж целия пост
# 3
Ти сама си го казала, rushsf,имаш си редовен цикъл, видимо никакви проблеми - правете си секс и си гледайте живота. Whistling
 Ние сме се вторачили в тия графики и тестове, защото или имаме доказан пробелм или опитите са повече от година, а бебето не идва.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Наслаждавайте се на приятните моменти ,когато се любите HugОтпуснете се и не мислете:Сега ще стане ли? или НЕ?При мен това желание се беше превърнало във фикс-идея,не допускай и при теб да стане това!!! Rolling EyesПри нас,когато вече не очаквахме,то тогава стана и не мога да опиша какво почуствахме и двамата Joy Joy JoyСамо СПОКО!  bouquet
Виж целия пост
# 5
 rushsf  много хубаво правиш че не се вглъбяваш.а те бебетата стават със секс а не с термометри.така че карай си по твоя нячин,по добър е.а това че не си вреш термометъра всяка сутрин в ду.....о,и др.подобни неща неозначава че не го искаш или че няма да го обичаш бебока.така че успех и дано скоро надуеш коремчето  bouquet
Виж целия пост
# 6
Здрасти rushsf !И аз съм точно като теб,започнала 3-ти месец на опитите и имам лекото чувство, че съм несериозна.Като чета момичетата колко са дисциплинирани,как мерят температура,правят тестове и реших,че аз сигурно не искам достатъчно бебе,щом не съм готова да спазвам стриктно схемата. В крайна сметка реших,че си давам още 5-6 месеца "свободно" и после ще видим.Мисля си,че ако почнеш от самото начало да следваш пълната схема без да имаш някакъв установен проблем,ще откачиш  тотално.
Давай спокойно напред и си пий фолиевата киселина!
Успех Peace
Виж целия пост
# 7
Много си си добре! Давай все така, любов и секс - бебето ще дойде и без температурни графики и вдигане на краката, след секс. Ако не стане така - тогава ще го мислиш!
Успех!
Виж целия пост
# 8
Много си си добре! Давай все така, любов и секс - бебето ще дойде и без температурни графики и вдигане на краката, след секс. Ако не стане така - тогава ще го мислиш!
Успех!
Верче много си ми умничка Heart Eyes Това са и моите думи  Hug
Виж целия пост
# 9
Здравей, Rushsf!
Момичетата много добре са ти написали. Това, че забременяването не ти е фикс идея, е най-хубавото нещо за една жена, която няма да съжалява, ако бебето все пак  стане. Психиката много пречи и ние всички го знаем, ама така сме се вкопчили в желанието си да имаме бебе, че правим всички тия "глупости", които според мене не само не ни помагат, но и ни изнервят повече.
По въпроса дали си готова за бебе или не, това никой не може да ти го каже, а и ти никога няма да си признаеш пред себе си "Ето сега съм вече зряла и разумна жена и мога да гледам и дете." Когато бебето е на път, тогава жената свиква с мисълта, че ще трябва да се грижи за детенце и ще трябва да даде всичко от себе си, за здравето и щастието на това дете. Тогава жената се научава да живее с тази мисъл и всичко останало идва от само себе си, няма как да се научиш на това, то ти идва от вътре.
Така, че мога само да те поздравя, че все още не си се вманиачила в идеята за бебе, като нас. Това само ти помага! И не се обвинявай, че не правиш нищо, за да забременееш, напротив правиш - любов и секс. Това е единственото и най- важното, друго не ти трябва! Ако всичко е наред, бебенцето ще си дойде самичко, без да правиш каквото и да било допълнително.
Пожелавам ти да бъдеш все така спокойна  и търпелива!
Късмет!!! Simple Smile  bouquet
Виж целия пост
# 10
Мила, перфектна си.Точно така се прави.Ти искаш бебе, а не се вманиачаваш.Не бива да се мисли, че бебе трябва да стане още от първия път.Дано да стане, но в повечето случаи не става и си има научно обяснение за това.Та, аз също не съм смятала овулации и прочее, правех секс със съпруга си, правех страхотен секс със съпруга си, правехме любов, а не бебе, просто не се пазехме и то стана.И стана бързо.Така че, на теб  Hug, а на мамите, които от 2-3 месеца са с неуспешни опити - не се отчайвайте, и не се вманиачавайте, това е най-гадното нещо, което може да си причините, на себе си и на мъжете си. Hug
Виж целия пост
# 11
Не искам да тормозя главата си,не искам това да ми става фикс-идея,не искам да се надявам силно и това да ме разочарова после също толкова силно.

И много правилно постъпваш!
А бебето ще си дойде, спокойно Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ние също се опитваме вече трети месец. Преди седмица бях при лекар по други причини и му споделих за това. Каза ми че имам още 4 опита (след 6-ия месец на опити вече можеш да се замислиш по сериозно). Препоръча ми да не се занимавам с никакви тестове за овулация и други неща. 
 Продолжаваме да се наслаждаваме на живота и да чакаме нашето чудо. Успех на всички!!!
Виж целия пост
# 13
Аз пък не мога така.
Вярно, че най-хубаво е бебето да стане без да мислите, че го правите, но аз не бих могла да отделя толкова време за чудене.
Понеже хобитата ми са все едни такива  Rolling Eyes - няколко вида бойни изкуства, езда и още няколко екстремни спорта.
Когато започнахме да бебеправим, трябваше да понамаля заниманията с тях, защото всяка втора половина от месеца можеше да е станало, а нали се сещате (ако сте яздили), колко е полезно за начална бремемност... Или пък да си раздавате ритници и да се тръшкате по гръб/корем в залата или да се налагате с дървени палки.

Друго, което ми е хоби е планинско спускане с колело. Също не е подходящо за бременност.
Въобще, заради бебеправенето трябваше цялото ми ежедневие да се промени. Аз тренирах по 5-6 пъти в седмицата. Просто не мога да си позволя да загубя една или две години в неправене на НИЩО, без дори да знам има ли някакъв проблем или не и да се чудя сега ли ще стане или ще трябва да чакам още произволно дълго време.
Смятах да си дам време до февруари и тогава да отида да си правя всички изследвания накуп, като кажа на докторите, че правим отпити от някакъв по-голям срок от рода на година и половина, за да ме вземат насериозно и да ми направят изследванията.

Аз и сега си мисля колко дълго няма да яздя, а представям си ако трябваше просто да се откажа от това и произволно дълго време да чакам бебето да стане, без да знам  има ли проблем или не. Още от сега, дето е зима, толкова приятели ми пращат снимки от планински спускания да ме дразнят, а представям си напролет какво ще стане  ooooh!

Чак да меря температура всяка сутрин не бих се навила, обаче да живея цяла година като в болница и да не мога да правя нито едно от нещата, които обожавам и които са ми основната радост в живота (засега Simple Smile) - няма начин. И ако един тест за овулация ще ми спести една напразна година в тъпеене, ще го направя и още как.

Така че Rushsf, ако бебеправенето не променя с нищо твоето ежедневие, разбирам защо не ти се занимава с тестове и изследвания. То не с всички е така положението.
Виж целия пост
# 14
Така като те чета,усещам първата доза "дали ще забременея скоро newsm78?"
Лека-полека,този въпрос,започва да "кънти"в мислите ти - постоянно!
Щом мислиш,че не го мислиш,значи наистина го мислиш!!!
Като съвет...
Ако минат повече от 6м неуспехи,вървете още тогава да си направите изследвания,защото времето лети...неусетно дори!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия