Към д-р Слънчева, относно използването на крем Певизон при кърмаче

  • 2 651
  • 1
Здравейте д-р Слънчева, дъщеря ми е на 4 м. и половина. Имаме няколко проблема и ще се постарая накратко да ги опиша, като ви моля да изразите Вашето мнение.
След втория си месец дъщеря ми започна да повръща доста често на фонтан, след като беше яла. Педиатърката ни ни успокои, че е нормално когато детето преяжда да повръща, но при нас проблема се задълбочаваше все повече и повече. Така преди около месец детето започна да повръща през 10 - 15 мин в продължение на час - два след ядене, в последствие започна да отказва да суче (тогава беше само на кърма), да приема вода и съчетано с непрекъснатите повръщания то се обезводни. Преписаха ни Хидратин алфа, Вомитусхил свещички и АМ Фризовом против повръщането. Постепенно овладяхме положението, но от този период остана едно зачервяване по сремните устнички на дъщеря ми, което и до ден днешен не мога да овладея, а също и пристъпите на повръщане, които понякога се появяват. На 18/01/07 ни сложиха третия прием от полиомиелитната ваксина и ДТК и следващите 2 дена беше с непрекъснати повръщания, а и започна да си движи много рязко главата и да я мята- почти тиково. Наскоро (преди 4 -5 дни) тя се обрина по целия торс - много ситни и много на брой червени пъпчици, които почти не се усещат на пипане, има само лека грапавина на кожата и зачервяването по срамните устнички се засили. Бях въвела бананово пюре, при захранването и предполагам реакцията е от него. Нашата педиатърка ги определи като симптоми на хранителна алергия и на пеленов дерматит. Преписа ни сироп Еролин за алергията и крем Певизон за зачервяването. След като прочетох листовката на Еролина категорично отказах да го дам на детето си и изчаквам обрива да се изчисти от само себе си, тъй като ми се струва, че отшумява. Зачервяването в областта на памперса обаче си остава и незная какво да правя дали да мажа с този крем Певизон, на който също пише да не се прилага на деца под 6 г.
Въпросите ми са следните:
1. Какви са симптомите на детския паралич, защото се притеснявам да не би дъщеря ми да се е заразила при ваксинирането?
2. Нормално ли е 4 месечно дете да си клати така главата? Да отбележа, че като стои по корем си вдига много добре главата и я държи стабилно, сама се обръща от гръб по корем и се набира да се изправя, като й се подадат ръчички.
2. Може ли да бъдат нормални толкова чести пристъпи на повръщане, съчетани с много оскъдно хранене? Пропуснах да кажа, че при последната консултация (на 4м.) дъщеря ми беше наддала само 150 гр.
3. Мога ли да третирам зачервените срамни устни на детето с крем Певизон?

Предварително Ви благодаря за отделеното време и вниманието.
Виж целия пост
# 1
Всичките тези симтоми може да са признак на алергия към кравето мляко и спазъм на пилора. И в двата случая се консултирайте с детски гастроентеролог. в Александровска болница. Симтомите не са нивинни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия