Мами, които сте имали луксация, как родихте?

  • 930
  • 8
 Понеже вече наближавам 7-ми месец и започнах да се притеснявам за раждането, искам да помоля вече родили майки да споделят своя опит. Аз съм се родела с двустранна луксация на тазобедрените стави. Може би при раждането се е получило, защото съм била с три пъти увита пъпна връв около врата и много трудно съм се родила. Луксацията ми е открита рано и съм излекувана с каишите още като бебе. Досега не съм имала проблеми със ставите, спортувала съм активно 5 години, дори съм карала ски. Много ми се иска ако има възможност да родя по естествен път, ако няма и други причини разбира се
Виж целия пост
# 1
Аз съм с двустранна луксация на тазобедренните стави."Излекувана" съм също в ранен стадий с каиши.Не се самозалъгвай и не рискувай нормално раждане.Ще даде отражение ако не веднага то след няколко месеца.Аз имам 2 раждания със секцио.Консултирала съм се поне с 3-ма ортопеди.Всичките казват "задължително секцио ако не искаш да съжаляваш после".Не съжалявам че ги послушах.Когато бебето премине през таза - той се разширява и има опасност от изместване на ставите.Имам колежка която роди нормално и сега куца.Предстои и операция за смяна на ставата с изкуствена.Не искам да те плаша.Просто казвам това което на мен ми беше обеснено на дълго и на широко.
Виж целия пост
# 2
И аз съм била с луксация, напълно съм излекувана още като бебе с каишки и някакво апаратче. Танцувала съм 10 години народни танци и не съм има проблеми. Родих секцио, но не поради тази причина. На курса за бременни имахме лекция с лекар-ревматолог/който сега прегледа бебчето/ и изрично го питах, има ли опасност при нормално раждане да се получат усложнения. Отговорът беше: Категорично не! Аз си се бях настроила за нормално раждане, лекарят ми знаеше това и никога не ме е питал, дали съм имала такъв проблем. Но може би при всеки е различно! Лекарят ти най-добре може да те консултира!
Виж целия пост
# 3
И аз съм с двустранна,  предстои ми второ секцио.
Виж целия пост
# 4
Кумицата ми е с двустранна луксация, с операции и на двата крака.
Роди със секцио.
Виж целия пост
# 5
Моята мама е била с много тежка  двустранна луксация. Родила е мен (4 кила бебок) и брат ми (3.800 кила бебище), по естествен път, без никакви проблеми.
Зависи от организма и задължителна консултация с лекар.
Виж целия пост
# 6
Според мен това, че е имало случаи, които са завършили успешно не значи, че ръскът е оправдан.
Разбира се всеки си решава за себе си.
Виж целия пост
# 7
Аз съм с луксация на лява тазобедрена става. Излекувана съм с 2 операции, но никога не ми разрешиха да спортувам. Първото си дете родих секцио - никой не си и помисли да раждам нормално. Сега съм в 8-ми месец и лекарите от началото ме водят, че ще раждам секцио. Не съветвам мамите с луксация да рискуват с нормално раждане. Разговаряла съм с много лекари. Съвета винаги е бил един и същ - секцио!
Виж целия пост
# 8
И аз съм с луксация  - излекувана съм с апарат. Бях в 5 месец,когато правих консултации с няколко ортопеда. Какво да ти кажа, според някои няма проблем, според други е препоръчително секцио. Факт е обаче, че ставата се натоварва и дори да няма проблем след раждането, това може да ти се отрази след години. По принцип ми казаха, че е важно и колко килограма ще кача, понякога това натоварвало ставата дори повече от раждането. Трудно ми беше да възприема идеята за операция,ако не беше настояването на съпруга ми щях да родя нормално. Решението така или иначе е твое, има риск, но ако беше толкова голям нямаше да имаш право на избор, директно щяха да те оперират без да те питат. Желая ти едно здраво сладко бебче!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия