Вашите седмокласници ходят ли на частни уроци?

  • 7 385
  • 31
Моят син е в седми клас,и ще кандидатства в мг. Ходи на уроци по български език и математика. Искам да знам другите деца ходят ли,защото баща му смята че е излишно натоварване!А аз мисля, че му е в помощ.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми е седми клас тази година и ходи на уроци по български, математика и английски. Два пъти в седмично математика и английски и един път по български. Само сряда и е  свободен от уроци ден, но тя смята, че без уроците не би се справила с тестовете. По голямата от материала го усвоява при частните учителки.
Виж целия пост
# 2
Ние вече сме осмокласници, но минахме по пътя си - за жалост и ....... гордост.  Peace

Щерката ходеше на уроци още от шести клас  newsm78
И на мама гарджето, ама хич не бе глупава, нито имаше нужда .........
Извини ме, че няма да се впусна в подробности,
но имам пространствен  Embarassed пост по въпроса.

А за натоварването  Thinking, не мисля, че са чак толкова заети и натоварени.
Но това е мое мнение  Hug

Повярвай ми, почти всеки седмокласник ходи на уроци, каквото и да ти казват!!!
Все пак САМО веднъж се кандидатства след 7 клас. Wink
Виж целия пост
# 3
Синът ми ходи на курсове по български и математика в немската гимназия. За сега съм доволна - решават много задачи. За българския - още не мога да преценя. Надявам се, тази подготовка да е достатъчна.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е в 8 клас,но когато беше в 7-ми учители от МГ бяха организирали подготвителни курсове по математика и български за символичната сума от 1лв на урок.Дъщеря ми имаше нужда от помощ и я получи.Доволни сме и благодарни.
Виж целия пост
# 5
Да ходи,не защото гледаме от другите или така трябва!За съжаление не им дават необходимата подготовка-поне при нас се получи така с математиката.Госпожата им по математика до скоро им разправяше на тези които ходят на допълнителни курсове или уроци цитирам-Да не мислите че при тези при които ходите ще научите повече от мене! А същевременно в дните когато трябваше да имат консултации преди часовете за тези деца които имат пропуски или проблеми,въпросната госпожа не се явяваше #Cussing out Дъщеря ми ходи и по български и по математика всяка събота по общо 6 часа и по двата предмета към една школа+няколко дни от ваканциите и два пъти седмично на рисуване стискам палци на децата и дано да имат успех Peace!!! И най вече да ги приемат там където ТЕ имат желание!!!
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите.  bouquet  bouquet  bouquet Сега съм по спокойна,че не съм  #2gunfire"майка-терористка".Защото с колкото майки на седмокласници говорех,всичките твърдяха,че децата им не ходят на уроци ! newsm78Съпруга ми и той мърмори,та почнах да си мисля ,че аз не съм добре! #Crazy  А синът ми е доволен,защото, там учи по-подробно и задълбочено ,обеснява му се на достъпен език и разбира всичко.
Виж целия пост
# 7
Рisi missi,и при нас учителите говорят едно на родителските срещи,а вършат друго пред децата! #Cussing outЛошото е,че не можем да се организираме родителите,защото всеки си мълчи и чака някой друг да се обади. SadПреди години се опитах да променя нещо,но се оказа че само мен не ме притеснява да кажа истината,та от тогава си знам ,има ли проблем , решавам си го сама и само за моето дете! Naughty Иначе е загубена кауза,защото ,този не чул,онзи не разбрал,трети не знаел,а четвърти ,те упреква че си се обадил,защото, сега ще нарочат класа!
Виж целия пост
# 8
Напълно те разбирам,в повечето случаи за съжаление има много ""мъртви души"сред нас които и аз незнам за какво присъстват на родителските срещи smile3516всеки път си седят и дума не отронват не можеш да ги разбереш какво им е в главите на тези хора!тази пасивност не могат ли да схванат че вреди на собствените им деца smile3511За мен това са хора с комплекси които се страхуват да споделят мнение за каквото и да било.Хич да не ти пука newsm10,ако си права реагирай па тъпаците да си мълчат!Ние сме се събрали 5-6 майки които си защитаваме позициите и много често се случва което не винаги оправдавам разбира се увлечени в спора мами да търсят под вола-теле newsm53.Случвало се е заради нас даскал да си излезе от кабинета по време на родителска но бяхме прави и в последствие имаше ефект.Извинявай отклоних се от въпроса ти и темата но нещо се разгорещих.Поздрави- smile3525
Виж целия пост
# 9
Мили майки, благодаря че подхванахте темата. И аз имам дете в 7 клас и то самото отчита, че има нужда от помощ. Ходи на курсове в немската гимназия, но определено не сме доволни - по 27-28 деца в група, големи домашни, но малко разяснения в курса. Молбата ми е да ми препоръчате други курсове или учители за втория срок /живеем в центъра на София/. Очаквам помощта ви и на лични. Предварително благодаря, а на децата ви пожелавам много успехи!
Виж целия пост
# 10
Моят син не ходеше. Досега. Но мисля да го записвам на уроци по БЕЛ. Явно няма да може да мине без тях. По математика засега разчитам само на СИП-а.
Та се колебая в момента при кого да го запиша - при учител от езикова гимназия или такъв от обикновено СОУ, но преподаващ в прогимназиалния курс.
В първия случай ще бъде в група с други деца, във втория - индивидуални занимания.
Засега клоня към втория вариант, но все пак... Моля тези, които са минали по този път да си кажат мнението!  Praynig
Виж целия пост
# 11
Как Сийче,
зависи къде ще кандидатства и кой клас сте  newsm78
Например,
ако е за Класиката - даскал от там!

За жалост ние бяхме последния випуск с изпити.
С тия тестове - съветвам те да се обърнеш към школа!
Виж целия пост
# 12
Моите деца посещаваха курсовете на "Регалия" и бях доволна. Занятията бяха в събота - 3 ч. математика и 3 ч. български - в сградата на 119 СОУ в "Изток". Цените бяха едни от най-ниските в София, но преподавателите си вършеха работата добре. Но все пак децата имат нужда от контрол и вкъщи, не може да се разчита само на добросъвестността им. Каката и двамата батковци влязоха в добри училища /133-то и НПМГ/. За НПМГ се говори, че е едно от най-добрите в София, а за нивото на 133-то съдя по това, че дъщеря ми няколко години се класира на челните места на Националните олимпиади по руски - без нито един допълнителен урок, а в СУ влезе на първо класиране по първо желание без нито един частен урок.
За мен курсовете са добра форма на подготовка, защото децата сравняват нивото си с другите и се ориентират къде са. Но има деца, които по-добре се справят с индивидуални уроци. Няма гаранция за успех нито при едната форма, нито при другата, просто на тази възраст, 13-14 г., много малко деца са достатъчно мотивирани да се занимават сами и имат нужда от контрол и подкрепа, каквато и форма на обучение да се избере. Но само училището не стига, освен ако не сте попаднали на изключително добронамерени, добросъвестни и способни преподаватели.
Виж целия пост
# 13
Забравих да уточня, че става въпрос за Ст. Загора и тук няма този вид прочути школи и курсове, както в София. Нито пък синът ми ще кандидатства там.  Laughing
Въпросът ми беше има ли смисъл да ходи при преподавател от гимназия, в която евентуално ще кандидатства или при такъв, който ще му обърне повече внимание и ще се съобразява с личното му темпо на работа.  newsm78
Ако ме разбирате за какво намеквам, все пак...  Wink Whistling
Виж целия пост
# 14
Помним за Стара Загора, помним. Wink

Поне според мен няма смисъл да ходи при преподавател от гимназията, защото изпитът не е за конкретната гимназия, а общ. Изключение са само някои специализирани училища като Класическата, НПМГ или ТУЕС, но не знам дали в СтЗ има такива - със собствен прием, извън общия изпит за страната. А за общия изпит най-добре ще го подготвят учители, които се занимават с деца на неговата възраст и участват в проверката на работите, т.е. знаят конкретните критерии за оценка. Макар че тази година с тестовете ще ви е малко трудно да прецените кой учител знае, как да подготви децата за тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия