До кога е нормално децата да стъпват на пръсти?

  • 2 259
  • 21
Дъжещя ми се мъчи да проходи на пръсти Shocked , даже като се държи по мебелите и ходи пак е на пръсти, по чорапки е по-често, като и сложа обувки стъпва пак на пръсти newsm78 на 9 месеца е.
Виж целия пост
# 1
Моят син също в началото започна да ходи на пръсти и така около месец - месец и половина.
Бях се притеснила, защото свекървата ми внушаваше, че не било нормално. Но после започна да си стъпва на цяло краче и сега си проходи.
Така че спокойно - няма база за притеснение.
Виж целия пост
# 2
Mimka, i nie sme na prusti vse oshte. Moiat dok kaza che e normalno i da ne se pritesniavam, neznam dali ima srok.
Виж целия пост
# 3
Хм, на кумата синчето, което на 2 и нещо, продължава да шляпа и търчи като балерина  Mr. Green
В смисъл не изцяло на пръсти, но предимно на тях.
Виж целия пост
# 4
Нормално е. Почти всичк деца така прохождат. Спокойно. Пък и вие сте още малки...Има време да се оправите.
Виж целия пост
# 5
Мими и сега от време на време си ходи на пръсти.
Виж целия пост
# 6
Хм, на кумата синчето, което на 2 и нещо, продължава да шляпа и търчи като балерина  Mr. Green
В смисъл не изцяло на пръсти, но предимно на тях.
Съшото е и със сина на моята кума
Виж целия пост
# 7
Според мен сами спират и то когато решат Peace
Виж целия пост
# 8
Нормално е, не се притеснявай. Така се тренират мускулите на крака и се оформя правилно стъпалото.
Виж целия пост
# 9
Резонен отговор на този въпрос би могъл да ти даде само ортопед и нито една мама от форума, освен ако не е с преждеспоменатата професия.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми дълго време, след като проходи стъпваше само на пръсти, може би до 2г. и нещо Confused
Виж целия пост
# 11
Рехабилитаторката на моята принцеса казва, че в началото е нормално да стъпват на пръсти, но постепенно, в процеса на прохождане това трябва да изчезне. Ако не изчезне, то е редно да се потърси консултация със специалист.
Виж целия пост
# 12
Нормално е, не се притеснявай. Така се тренират мускулите на крака и се оформя правилно стъпалото.
Peace
Виж целия пост
# 13
При посещението ни на ортопед, той ни каза, че децата почват да ходят на пръсти, ако се ползват проходилки и бънджи гащи. Ако използваш такива, по-добре е да спреш вече. Ако не то най-вероятно съвсем скоро ще започне да стъпва на цяло стъпалце.  Hug
Виж целия пост
# 14
    Не е задължително.
    Синът ми въпреки проходилката си стъпва от самото начало на
    цялото си стъпало  Peace
   
   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия