Помогнете ми да взема важно за мен решение.....

  • 1 255
  • 11
Здравейте! Регистрирана съм тук, но предпочитам в този момент да остана анонимна, просто незнам какво да направя, имам нужда от вашата подкрепа и можеби вашите отговори ще ми дадът яснота в моя живот и ще мога да взема важни за мен решения. И така накратко моята история е..... Омъжена съм от 9 год. и имам дъщеря на 7 год. Омъжих се......всъщност незнам защо точно се омъжих. Никога не съм обичала съпруга си, просто бях много привързана към него и не си представях живота без него. Всичко беше идеално до деня в който се роди прекрасната ми дъщеря, тогава всъщност разбрах че никога не съм обичала съпруга си, детето беше най важното за мен, не обръщах внимание на никой освен на детето си. Секс не сме правили от 6-7 месеца, само мисълта за това ме кара да се отвращавам от него, преди поне се случваше веднъж на 1-2 месеца а сега........Голяма вина за това има той, защото когато имах нужда от нещо него все го нямаше и можеби свикнах да се оправям сама, свикнах да бъда сама с детето си по цял ден и сега в редките моменти в които той си е в къщи аз изпадам в нервна криза немога да го понасям органически. Искам да го изгоня от вкъщи(той живее в мойто жилище),но нямам смелост, всъщност аз и затова пиша тук защото знам че ще ми помогнете да взема това важно за мен решение. Финансово съм независима от него, не го обичам той просто е баща на моето дете, рядко се прибира има и още причини но в момента само за тези се сещам. Малко объркано стана но в момента съм под напрежение. Дано ме разберете!
Виж целия пост
# 1
Еличке, ако си убедена в това, което чувстваш и в това, което пишеш тук, мога само да те посъветвам да не губиш повече време.

Животът е твой, тялото ти трябва да живее, а душичката ти да се храни.
Но трябва да си сигурна!
Първо, за да не съжаляваш и Второ- за да не градиш щастието си върху нещастието на другите.
Т.е. трябва да си убедена, че наистина неможеш и неискаш да дадеш повече от себе си на този човек, за да го оставиш и освободиш от себе си и заради него самия, а не да го изоставиш /което си е едно малко убийство/, заради моментна криза или каприз.
Ако ти си щастлива и останете приятели и детето ще е щастливо. Иначе лошо и за него.
Виж целия пост
# 2
Еличка, мисля че ти вече знаеш повечето от отговорите на момичетата тук.

Само ще ти кажа, че в живота трябва да бъдем понякога егоисти и да поставяме своите нужди пред тези на децата.

Успех Hug
Виж целия пост
# 3
Потърси щастието си. Може би аз не съм точния човек, който да дава съвети...че моята глава е такава каша в момента...но - знам какво е да си омъжена а да нямаш съпруг до себе си. да не искаш да си в същата стая него за повече от 10 мин. Бъди силна. Аз още ги търся тези сили. И ще ги открия. Дано и ти успееш.
Виж целия пост
# 4
Еличке, ако си убедена в това, което чувстваш и в това, което пишеш тук, мога само да те посъветвам да не губиш повече време.

Животът е твой, тялото ти трябва да живее, а душичката ти да се храни.
Но трябва да си сигурна!
Първо, за да не съжаляваш и Второ- за да не градиш щастието си върху нещастието на другите.
Т.е. трябва да си убедена, че наистина неможеш и неискаш да дадеш повече от себе си на този човек, за да го оставиш и освободиш от себе си и заради него самия, а не да го изоставиш /което си е едно малко убийство/, заради моментна криза или каприз.
Ако ти си щастлива и останете приятели и детето ще е щастливо. Иначе лошо и за него.
Peace
Виж целия пост
# 5
Ами щом вече нямаш чувства не виждам смисъл да живеете заедно . Да се раминавате като някакви бездушни същества и да сте заедно само заради детето .
Виж целия пост
# 6
Много е лесно да се омъжиш и много трудно да се разведеш.Преживяла съм го това.Не го съжалявай!Това е най-голямата грешка,която правят жените.Решила си да скъсаш-късай и хвърляй.И назад не се обръщай.Това е мнението ми.
Виж целия пост
# 7
Ами щом вече нямаш чувства не виждам смисъл да живеете заедно . Да се раминавате като някакви бездушни същества и да сте заедно само заради детето .


А и децата растат и поемат живота си, а ти оставаш с човека до теб, само едно е този човек да го обичаш, а друго е, да не го обичаш. Тогава ще е по-трудно и за теб и за него. Така, че вземай от живота с пълни ръце, и не се отказвай да изживееш любовта. Като не изпитваш нищо към съпруга си и за двама ви ще е по-добре да се разделите.
Виж целия пост
# 8
Само ще ти кажа, 4е по професия съм психолог. Можеш да направиш нещо елементарно, вземи един лист хартия, раздели го на две и напиши в едната страна плюсовете, а в другата минусите. Така по-лесно ще се ориентираш какво да правиш, надявам се наистина да мислиш на първо място за себе си, така ще си по - нужна на детето си, когато вземаш трезви и правилни решения. А няма ли да е по-щастлива тя,  когато те вижда ти да си щастлива. Но това си е твое решение и ти винаги ще съжаляваш каквово и да е то.
Виж целия пост
# 9
Само ще ти кажа, че в живота трябва да бъдем понякога егоисти и да поставяме своите нужди пред тези на децата.
Успех Hug
Просто няма какво да добавя! Peace
Не се бави повече! 
bouquet
В близкото бъдеще дъщеря ти ще се нуждае от теб като майка. Ти трябва да си спокойна, добра, любяща, а в тази ситуация ще си изнервена, отговаряща едносрично, че и викаща на детето, което изобщо не е виновно .....
Бягай, ама по-бързо, докато не е станало още късно! Naughty
Виж целия пост
# 10
Някой беше казал, че там, където свършва любовта започва омразата.
Явно е, че ти отдавна си преминала тази граница.
А след омразата започва нищото, а от там измъкване няма.
В живота си човек винаги има избор, дори когато си мисли, че друг път няма.
В твоя случай или се насилваш да продължиш да живееш по този начин или
намираш в себе си смелостта нужна, за да промениш нещата.
Аз бих избрала второто.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви момичета, още тази вечер ще говоря с него и ще го помоля да напусне дома ми. Знам че в началото ще ми е трудно, но също така знам че съм силна жена и ще се справя......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия