Счупен термометър

  • 1 160
  • 11
Може би темата ми не е за тук , но не зная къде да я сложа. Много съм притеснена. И  у нас се случи да счупим термометър. Изчетох всичко което намерих в нета и още повече се изплаших. Почистих всичко както пише , но се притеснявам данеби някое топче да се е свряло някъде. Търся мнението на други майки имали подобен случай.Имам дете на 5 години и спим в същата стая. Вече ще се побъркам. При някого имало ли е последици подобно нещо? Може ли да се замери живака във въздуха ?   Praynig
Виж целия пост
# 1
Живака се изпарява бавно и постепенно и се натрупва в човешкия организъм. Доколкото знам се третира мястото със сяра, но не съм сигурна....четох преди време някъде....
Виж целия пост
# 2
Слагай обилно сяра и това е.И ние наскоро счупихме тернометър и мъжа ми се беше много шашнал,още повече като се  разрови в интернет ooooh!.
Виж целия пост
# 3
Слабо е да се каже "шашнала". Аз направо  изпаднах в ужас. Мъжът ми вече не иска да говори с мен на тая тема, защото явно съм доста досадна, но какво да направя като много се уплаших за последиците.
Виж целия пост
# 4
Живакът се третира със сяра.
Не го чисти с прахосмукачка!
Проветрявай помещението често.
Виж целия пост
# 5
Няма страшно! Нали си събрала всички топченца, които си видяла? Ако е останало случайно някое, то е съвсем малко като количество за да е опасно. Не се притеснявай, не е толкова страшно!
Виж целия пост
# 6
Спокойно. Аз два пъти чупих термометър.Първия път в болницата, 2 дни след като родих-яко се шашнах, но сестрите и лекарката ме успокоиха, че няма нищо страшно-количеството живак в термометрите е минимално.Санитарката дойде и събра топчетата, проветрих стаята за 5-10 минути и толкова. Втория път беше вкъщи-Иво беше на 11 месеца май. За всеки случай звъннах на педито, и тя ми повтори същото .Събрах топчетата, проветрих и готово.Не съм ръсила сяра.
Виж целия пост
# 7
извикай ХЕИ да изчисти-аз таки бих направила
Виж целия пост
# 8
Здравей,
Мисля, че не трябва да се притесняваш толкова много. Преди няколко месеца нашето дете /2г и 5 мес/ отхапа връхчето на термометъра задави се с него, устата му беше пълна с живак и стъкла. Ние с мъжа ми изпаднахме в паника и веднага отидохме в Пирогов /4 часа през ноща/, но там в наколко кабинета /един, от които токсикология/  ни обасниха, че живака в термометрите не е опасен, бил някаква сплав и няма нищо общо с истинския живак , който е много токсичен.  После и в интернет четох и пишеше , горе долу същото. Аз самата за първи път чух това - винаги съм смятала, че е много страшно като се счупи термометър, но дано не са ме излъгали.
Поздрави и не се шашкай прекалено .
Виж целия пост
# 9
Съвсем не е безвреден, но се свързва със сярата, така че това с метене, почистване с прахосмукачка не е ефикасно. Той е доста тежък и не може да се "улови". Работила съм с живак и знам. Но не се бой от изпаренията, просто количеството е много малко, за да навреди.
П П вземи си термометър ОМРОН Peace
Виж целия пост
# 10
Количеството в термометъра е минимално и въобще не се шашкай.
Ако видиш топченце, мож е да го събереш с меден проводник или медна монета.
Иначе поръси сяра ако има цепнатини на паркета.
При нас на работа счупиха нещо, останало от преден наемател и се оказа пълно с живак, викахме гражданска защита и не искаха да дойдат, защото живака бил малко - беше около 200 мл... събраха го колегите в една чаша...
Виж целия пост
# 11
Два пъти сме чупили термометър. Първият път отидох на бегом до аптеката и взех сяра на прах(така бях чувала), поръсих и сл.15 минути я събрах с прахосмукачка. Вторият път беше точно до креватчето на беба, но вече бях подготвена и поръсих със сяра, и сл. 15 мин. таткото я събра. Обадихме се и в гражданска защита и какво ни казаха - количеството е минимално, няма страшно, правилно сме поръсили със сяра, но тр. да поседи поне 30 мин. Иначе идват и правят замервания. И живака тр. да се събере с метличка на хартия и да не се хвърля във вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия