С колко и какво обличате и завивате бебо за сън в кошарата?

  • 4 339
  • 61
Скъпи мами, посъветвайте ме от вашия опит!
Избройте ми като на малоумна /или бременна в средата на 8м, която все забравя и обърква  Embarassed/ с какво обличате бебчето за сън, с колко ката и какви одеала го увивате, слагате ли ги в чаршафена торба първо и т.н. Имам предвид настоящия сезон и евентуално пролетта, а не летните жеги Simple Smile
Чета разни книжки, които допълнително ме объркват. Знам също, че не бива да се ползва олекотена завивка за дете под 1 год. поради риск от задушаване. Какво мислите за това?
Благодаря ви предварително, бъдете здрави!
Виж целия пост
# 1
Ами ние го слагаме да спи с боди с дълъг ръкав,отгоре с памучна пижамка и с торба с дълги ръкави - това е . А през деня ,когато е под наблюдение,спи с олекотена завивка.
Виж целия пост
# 2
През зимата спи с боди, чорапки, комплект пижами и спален чувал, който аз съм направила като гащеризон, така му е по - удобно. Лятото и пролетта е без чувала, разликата е в бодито. лятото тънко с къс ръкав, а пролетта с дълъг ръкав. Синът ми спи отвит, просто няма начин да остане завит през нощта.
Не се притеснявай излишно за тези неща, ще решиш на място  Wink. Зависи колко градуса е стаята, докато бебето спи и т.н. За ужас на свеки, ние не включваме нищо за отопление през нощта. 
Виж целия пост
# 3
Симона спи с пижамка и в чувалче, но напоследък е топло и вместо чувалче използваме одеалце.
Виж целия пост
# 4
Подобно на xelta ги слагам с боди, памучна пижама и завивам с олекотена завивка.
Виж целия пост
# 5
Моят спи само с памучна пижама и завит с едно тънко вълнено одеало,прегънато на две,че му е голямо.Температурата в стаята е м/у 18-20гр.През деня спи с каквото си е облечен и леко завит
Виж целия пост
# 6
Моят спи с боди  с къс ръкав, отгоре с дълъг, ританки и чорапки. Завит е с топло одеяло, температурата в стаята е 20 градуса.
Бебешката кожа е по-тънка от нашата и има риск от претопляне, затова никога не го навличам.
Най-често се казва, че бебето трябва да е облечено както е майката, плюс още един кат дрехи.
Виж целия пост
# 7
Дъщеричката ми е много мъничка-1 месец и точно днес й купих олекотено юрганче,за да не й пада одеалото върху главата,понеже много маха с ръчички,а калъфът не пасва точно на размера му и наистина се страхувам.Мисля да взема и чувалче при следващата възможност за излизане  WinkА иначе спи с боди,памучни чорапки и гащеризон.Сега сме с дълги ръкави-зима е все пак Simple Smile
Това,което аз зная и съм чувала е: "Колкото дрехи на теб вкъщи,толкова и на бебето!" Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Спи с боди , пижамка и одеалце. Лятото на 1 месец спеше само по боди с къс ръкав и отгоре с тензухена пелена  #Crazy за ужас на всички
Виж целия пост
# 9
Боди чорапки ,пижамка и спално чувалче.Сега добавих и ританки ,защото сме грипави.
Виж целия пост
# 10
Мойта беба спи с боди с дълго ръкавче и ританки,слагам я в чувалче без ръкавки ( много тъничко) и отгоре и слагам олекотена завивка. Темп. в стаята е 20 градуса.
Виж целия пост
# 11
Боди с дълъг ръкав, чорапки, пижамка (тънка) и в тънък спален чувал. Когато е по-хладно му мятам и тънко одеалце. Държа хладно в спалнята... през нощта е към 16-18 градуса.
Виж целия пост
# 12
Пижамка,без чорапки и в спално чувалче.Градусите в стаята са 20,21. Hug
Виж целия пост
# 13
С нищо по-различно от това, с което е през деня. Само го слагам в чувалче. Чорапи слагам само ако ританките не са цели. Спи на 18-19 градуса.
Виж целия пост
# 14
Спим с боди с дълъг ръкав и памучно гащеризонче. Завивам я с одеало и на краката мятам пелена, за да не може да се развива. В стаята е 19-20 градуса. Не се притеснявай, бебето само ще си покаже как му е приятно, но наистина опитай се да не го навличаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия