кога проговориха децата ви?

  • 2 131
  • 52
здравейте мамчета.та това ми е въпроса.кики си говори на нейн си бебешки език.казва стандартните мама,тати,айде и опа.иначе разбира всичко каквото и се каже.но когато иска нещо само сочи с пръст и мучи като кравичка.в повечето случаи улучвам какво иска,но някой път направо се побърквам докато й угодя.а и другото което искам да попитам е дали според вас има връзка с прохождането и говоренето.чувала съм че деца който прохождат по рано после проговарят по късно.
Виж целия пост
# 1
Ама много бързаш, за нейната възраст има богат речник. Моят син едва сега проговаря, от месец насам прави някакви изречения и все още само аз му разбирам почти всичко. Иначе проходи на 11 месеца, което не знам дали е рано или късно.
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161514.0;topicseen
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми проговори на 1 г. 8 м., а синът на 1 г.9 м. Рано ви е още, търпение, после ще търсиш тапи за уши. Laughing
Виж целия пост
# 4
Индивидуално при всяко дете!На 1г и 7 м малката ми дъщеря  още не може да говори /разбираемо и в изречение/
Виж целия пост
# 5
За мой ужас чак на 3г., казваше отделни думи преди това , но не говореше както трябва ooooh! Всичко е много индивидуално  Peace
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми на 1год правеше прости изречения,много добре и ясно говореше,но синът ми проговори на 1год и 9месеца,като преди това казваше мама,тати,кака.А сега,след 2месеца,всичко повтаря,прави ми впечатление,че запомня думите и ги употребява на място.Снощи сме си говорили близо един час,той ми казва отделни думички,аз ги свързвам в изречение.Чела съм,че на децата трябва да се говори ясно и правилно,за да говорят и те така,а не "бебешки".
Виж целия пост
# 7
Синът ми е на 1г. и 10 м. и чак сега проговаря. От отдавна ни разбира какво му казваме, но все още си говори на неговия език.
Думите, които използва целенасочено са Мама, Тати, Ам-ам, Айде, бей-бей (бягай)
Виж целия пост
# 8
Моето дете е на 2г.5м. и още не говори.
Виж целия пост
# 9
Мой братовчед проговори след третата си годинка. Мъкнаха го по какви ли не доктори, но никой не откри нищо нередно. Детето си беше със съвсем нормално развитие, много умно хлапе и страшно контактно между другото. Разбираше всичко, но просто не говореше. После обаче като я отвори таз уста  smile3521 говореше като възрастен имаше страшно богат речник и изговаряше всички думи правилно. Сякаш три години само е попивал това, което се говори около него. А мойта дъщеря започна да навързва изречения и да се отпуска да говори преди около 2 месеца.
Виж целия пост
# 10
Всичко е много индивидуално. Вики днес става на 1г и 7 мес от повече от месец говори с изречения...сега вече много повече разбира се. Но от 1г и 2 мес някъде си бръщолевеше доста  Laughing
Виж целия пост
# 11
Какво според вас провокира децата да говорят?Мислите ли ,че твърдението:колкото повече им се говори,толкова по-бързо ще проговорят,е вярно?А на децата ,които късно проговарят,дали не им е говорено?
Виж целия пост
# 12
Какво според вас провокира децата да говорят?Мислите ли ,че твърдението:колкото повече им се говори,толкова по-бързо ще проговорят,е вярно?А на децата ,които късно проговарят,дали не им е говорено?

Не виждам никаква връзка между двете. Нито пък смятам ранното проговаряне за признак на интелектуално превъзходтво над късно проговарящите деца.

Децата са различни и не могат да се развиват по схема, това важи и за прохождането и за приучаването към гърне и т.н.
Виж целия пост
# 13
Моят син е голям колкото дъщеря ти Simple Smile казва мама,тати,баба и т.н. ,но не влага смисъл в това,разбира какво му говоря,но само когато поиска  Grinning Иначе знае кой е тати,коя е мама.
И ние сме ,като вас докато се разберем какво иска може да лудна  Peace
Виж целия пост
# 14
Синът ми започна да казва "мама" на 8 мес,
после малко след годинка добави "баба", "деде", "ало", "не",
след това към 1год. и 4мес - до 1 год. и 7мес. замлъкна  престана да казва дори и думите, които преди това говореше
и съшинското проговаряне започна към 1 год. и 8-9мес. Сега говори много, има много богат речник, но още произнася повечето думички не много ясно и който не е свикнал с речника му има проблеми с разбирането  Laughing
Напр: добричък = боичък
          ръчичка = кътишка
          вода = года и т.н.
Много думи разбира се произнася съвсем правилно, но все пак като говори още си има нужда от певодач.

Според мнго учени децата днес проговарят много късно, защото си служат по-добре с телепатичните способности, които ние не знаем как да позлваме и за това по-късно започват да изпитват нужда от ползване на речта като средство за комуникация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия