тема за изкуственото хранене

  • 1 556
  • 19
Sad Kak da kaja - foruma e mnogo gotin ... ama... hora, molia vi se (mai na moderatorite se molia) - NAPRAVETE I TAKAVA TEMA ZA MAIKITE, KOITO HRANIAT BEBETATA SI S IZKUSTVENI (ADAPTIRANI) MLEKA. Shte bade mnogo polezno za ostanalata chast ot mamite, koito po edna ili druga prichina - ne sa mogli da ostanat na estestveno hranene na bebochetata. Mnogo vi se molia Pela, ... otskoro imame internet v kashti i e izlishno da obiasniavam, che kogato ne hrania bebeto i ne izvarshvam domakinskite dvijenia - posto kisna v internet i tarsia kakvoto i da e svarzano s otglejdaneto a dechicata!
Blagodaria predvaritelno za razbiraneto!
Виж целия пост
# 1
Такава тема има, както и много други теми за изкуствено хранене във този форум. Направи си труда да прочетеш назад из 80-те страници. А също виж и заглавната тема най-отгоре във форума.
Много повече потребители ще ти четат написаното, ако пишеш на кирилица, вместо на латиница.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Ами аз се извинявам, че наистина непрегледах навсякъде.. Но когато жлязох във форума прегледах ниакои теми, но на пръв ппоглед ми попадна тази и реших, че ще е много добре да има и подобна - а то имало...ама кой да провери като аз все бързам... Благодаря за съвета и успех Boo!
Виж целия пост
# 3
Ivana & Mimbi добре дошла във форума !
Искам само да ти кажа, че въпреки че заглавието на този форум е такова ( кърмене и захранване на бебета ), в него пишат и четат и много майки, хранещи изкуствено бебетата си.Просто питай каквото те интересува, уверявам те, че ще ти отговорят доста хора.
Поздрави!
Виж целия пост
# 4
Всъщност вече се регистрирах и съм си само Мимби... после ще добавям данните на моетобебче Ивана. Време е да задам въпроса си - в една друга тема описах по-скоро надълго моите препятствия със закърмянето и това, че след втората седмица неможахме да продължим на естетствена кърма... Та - днес прочетох в biberonbg.com,че адаптираните млека не съдържат едни много важни мазнини DHA и АА, с които се развива мозъка на бебчетата. Това много ме притесни - нали се сещате това е мозъкът... и пишеше, че като възрастен детето можеда страда от различни заболявания,включително и на централната нервна система. Ако случайно някой от вас се е натъквал на нещо подобно или информация, свързана с това че тези млека не съдържат доста от най-необходимите и плезни съставки на майчината кърма - моля да коментираме. А и как да ви кажа - ако кажете и нещо успокоително във връзка с това - просто много ще се радвам!
А-а-а... може битрябва да спомена че сме на 4 месеца и се раним с Фризолак... Не знам мами още какво да ви питам - какво ви е мнението за тази марка, с какво вентуално други марки са по-хубави? Ако имате опит - има ли такива марки които като съдържание да са по-пълноценни полезни и близки до кърмата?! Абе много въпроси станаха... Благодаря предварително ако ви заинтригувам!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Mimbi
Всъщност вече се регистрирах и съм си само Мимби... после ще добавям данните на моетобебче Ивана. Време е да задам въпроса си - в една друга тема описах по-скоро надълго моите препятствия със закърмянето и това, че след втората седмица неможахме да продължим на естетствена кърма... Та - днес прочетох в biberonbg.com,че адаптираните млека не съдържат едни много важни мазнини DHA и АА, с които се развива мозъка на бебчетата. Това много ме притесни - нали се сещате това е мозъкът... и пишеше, че като възрастен детето можеда страда от различни заболявания,включително и на централната нервна система. Ако случайно някой от вас се е натъквал на нещо подобно или информация, свързана с това че тези млека не съдържат доста от най-необходимите и плезни съставки на майчината кърма - моля да коментираме. А и как да ви кажа - ако кажете и нещо успокоително във връзка с това - просто много ще се радвам!
А-а-а... може битрябва да спомена че сме на 4 месеца и се раним с Фризолак... Не знам мами още какво да ви питам - какво ви е мнението за тази марка, с какво вентуално други марки са по-хубави? Ако имате опит - има ли такива марки които като съдържание да са по-пълноценни полезни и близки до кърмата?! Абе много въпроси станаха... Благодаря предварително ако ви заинтригувам!

А бе я не се коркай!
Аз съм хранена с кисело мляко от двунесечна, пук нищо ми няма на мозъка...май  Wink  а не съм и единствената.

Иначе адаптираните млека са общо взето близки по състав.
Виж целия пост
# 6
За кърмените деца това е по-лесно - майката пие ленено масло, или пък яде мляно ленено семе, и омега-3 мастните киселини преминават в кърмата (особено препоръчително при продължителното кърмене). След захранване при подходяща възраст смляно ленено семе може да се дава и на детето. Но с малки бебета не знам как стои въпросът - потърси из нета, а също говори с алерголог за всеки случай. Евентуално ако разреши, може би да добавяш по малко ленено масло към млякото? Не знам, обсъди го с лекар.
Друг вариант е да ти носят млякото от чужбина - на мен наскоро ми донесоха новозеландско (за каши, аз кърмя), което е специално допълнено с такива съставки, които помагат на мозъка да се развива. Най-голямата му реклама на опаковката е "IQ Gain". По-скъпо е от другите млека на пазара, разбира се, но явно има защо.
Виж целия пост
# 7
Благодаря Ви! ...абе ще я питам за лененото семе, ама т'ва за чуждоземната храна е умна идея, амаза който има възможности... То при нас май морално остаряващи храни ни продават, но сигурно е защото са най-евтини...иначе как ли ще си позволят повечето хора а купуват. Те по "белите" страни ежегодно сигурно си обновяват състава на храните - нали си имат институти, правят опити - пробват нови съставки...
Виж целия пост
# 8
И аз като Чета съм хранена с кисело мляко от третия месец, щото мама била студентка. като се върнала да ме види, се оказало, че освен него вече ям и залъци хляб, топени в манджа. Сигурно е дало отражение, но горе-долу се оправям с мисленето. Не се шашкай толкоз Wink
Виж целия пост
# 9
Аз съм най-тежкият случай!  Confused
Кърмена само 7 дни - никой да не ми отнема първенството, моля!
И все си мисля, че съм със сносни горни етажи Wink...
Виж целия пост
# 10
И аз мисля, че излишно се притесняваш  Wink .
Факт е, че кърмата си е най-добре, но не смятам, че като децата ни са на адаптирано мляко ще са по-глупави  Wink .
Иначе на опаковката на Фризолака също пише че е обогатено с разни неща, които са специално за развитието на мозъка. Моите и двете го пиеха, но след време го смених с Хумана основно заради запека при големия и повръщането при малкия.
Питай ако те интересува още нещо.
Виж целия пост
# 11
Я аз дави питам, като кърмеща майка, която не разбира от искуствени храни-
хранените с адаптирани мляко бебета страдат ли от колики?
 Може да ви се стори глупав въпрос, но моята братовчетка си храни децата по този начин и  изощо не съм ги чула да реват, докато моето кърмено бебе още има колики, а сме в 4-ти месец
Виж целия пост
# 12
Мимби, дай моля те целите имена на тези киселини да погледна нещо Simple Smile

А иначе - адаптираните млека никога няма да бъдат толкова съвършени като кърмата, но все пак мисля, че в последно време се стараят хората и ги правят сравнително близки по състав. Рискове от всякакви болести и подобни винаги ще има, но не можем да мислим за всичко Simple Smile аз лично бих откачила Simple Smile всички ще ти кажат, че децата на изкуствено мляко не страдат масово от мозъчни увреждания....
бъди по-спокойна Simple Smile
аз съм на мнение, че ако е писано...
Виж целия пост
# 13
Цитат на: secretgarden
хранените с адаптирани мляко бебета страдат ли от колики?

Имат и още как Simple Smile  Ако щете вярвайте първите два месеца и двете с това дете НЕ спахме от колики! придремвахме само от време на време - тя върху корема ми - и това беше! Е, не беше само на адаптирано, но основно. Кърма имаше колкото за малко антителца и това е.
Виж целия пост
# 14
Шани, отнемам ти го. Изобщо не съм кърмена. Майка ми не е имала капка кърма. За съжаление историята се повтори и при мене. От 1-вия ден в родилното, щерками е на изкуствено хранене. Станала съм 1.75 см и доста килограми. Мисля, че не съм и глупава. Така че няма нищо страшно в храненето с адаптирано мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия