От каква възраст са първите ви спомени?

  • 2 220
  • 46
...и какво си спомняте ?Мен вече ме вземат на подбив,като им кажа,че си спомням от 3 годишна.Помня прабаба ми ,помня с майка ми как се редихме на опашка на панаир на книгата,както и много други неща.От ранното си детство,както и от предучилищна възраст също си спомням страшно много неща  bowuu.
А вие?
Виж целия пост
# 1
Първият ми спомен е много ранен, чак майка ми се учуди като я попитах на колко съм била - на 1 година и 10 месеца. Били сме на граничната застава, където татко е бил граничар. Спомням си малко жълто пиленце, което гушкам. И голямо куче седнало пред мен. И как татко ме носи на конче към дворчето с останалите пиленца. После майка ми обяснява, че граничарите имали кокошки и малки пиленца и татко ми хванал едно. А кучето - немската му овчарка, с която е ходил по кльона.  Laughing
Виж целия пост
# 2
И моите са от много рано. Помня много добре как изглеждаше детската ясла, помня как сме ходили при майка в банката и татко ме прехвърля през гишето.
Виж целия пост
# 3
И аз имам много ранни спомени. Спомням си, че бях в детската градина 1 гр. , а брат ми в 3гр. и аз съм искала да ходя при него да си играя понеже ми е било скучно с др. деца. И как ходя на градината с един чадър / червен на бели точки /  независимо дали е имало слънце или дъжд. Значи съм била на 3-3,5 год.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че първият ми спомен е как пикае брат ми Laughing  ylinfant Имаме три години разлика, а той е бил още бебе в пелени.... излиза, че първият ми спомен е между 3 и 4ри години.
Нали знаете как, като разповиете малко бебе то се изпишква? А като бебето е момченце? ooooh! Струята прави дъгичка и отива някъде към главата. Моят спомен е - пишшшшшшш, право в устата. Явно много съм се впечатлила Hands Clap
Виж целия пост
# 5
И моите спомени са ранни.
Виж целия пост
# 6
аз имам спомен , който беше 'засечен' от майка ми.
описах й една лампа. в главата ми е - светлината й. тавана.
не искам да казвам от кога е спомена, но ще кажа, че съм била в болницата по време на една от ваксинациите с алергия. описах й светлината, лампата и тн.
това е първия ми спомен и тя го разпозна. естествено, никой не ми вярва, но няма как да знам такова нещо.

официално си спомням от около 2г едно корито с риба на морето в квартирата в която сме били. после се оказа, че не е било корито, а леген, пак нашите ми казаха в разговори. на малко дете легена ми се е струвал корито.

та, това е положението. вярвам че децата имат спомени много по-рано отколкото бабите и лекарите казват.
Виж целия пост
# 7
Май от около 3 години,помня сестра ми като си дойде с майка от родилното,не се събуди до ве4ерта за къпане и все ходех да гледам дали диШа.Разликата ни е 2г и 7м,зна4и то4но от тогава.
Виж целия пост
# 8
Бях пускала такава тема в Клюкарника.
Потърси я, имаше доста отговори. Все интересни.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми помни своя първи рожден ден. Аз имам много смътен спомен как вървим през един огромен сняг с майка и аз затъвам цялата. Снегът е над мен. Майка ми казва, че съм била на 2 годинки, действително е имало такъв огромен сняг и тя ме е мъкнала през него, но как е възможно- не можело да го помня! Laughing

Да, помня също много добре когато донесоха брат ми от родилното. Разликата ни е 1 г.6 м. Значи първият спомен ми е от тогава. newsm78

Имам и един много странен спомен за нещо изключително, което принципно не е възможно. Веднъж, когато бях ученичка и говорехме за природни феномени споменах на учителката си и тя беше изумена. Каза ми че наистина е имало такъв природен феномен, спомена дори коя година и в коя страна- доста века преди нашето време. Решихме, че това е спомен от предишен живот. newsm78
Виж целия пост
# 10
Помня как в детската градина винаги оставах последна на масата с натъпкани бузи с храна, която не можех да преглътна. Sick А трябваше да си изям всичко, че иначе щяха да ми изсипят супата във врата ...
Това е едно от нещата, за които се сетих подсетена от една  тема в съседен форум Rolling Eyes
Но използвам случая за призив:
Майки, не насилвайте децата си да ядат  - остават лоши спомени Mr. Green
Виж целия пост
# 11
помня втория си рожден ден и разни други неща от времето преди да навърша 3 г.
Виж целия пост
# 12
3-4г.Доста спомени имам от тогава. Peace
Виж целия пост
# 13
Имам спомен от 2 годинки, когато са ме кръщавали. Спомням си светлината на свещите, а и как не исках да ме топват във водата. На 3 и на 4 годинки имам много спомени.
Виж целия пост
# 14
2.5г,как ходя по парапета на моста от новия към стария Несебър.Бях с бяла блузка с Ну Пагади и слънцето печеше много силно.
Имам и един по стар-преди 2г.Спомням си резедави  стени и възглавници на портокалови резенчета,но ми е размазано-по скоро цветовете си спомням.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия