Издръжките

  • 4 264
  • 82
Обикновено са смешни. Можем ли да направим нещо?
Вместо да се борим за 20 лв. намаление в детската градина.
Срамно ли е понятието Издръжка на бившата съпруга. Седяла си е вкъщи да гледа децата.
Виж целия пост
# 1
Аз да попитам, че нещо не разбрах. Исакш да се въведе и издръжка за бившата съпруга и за детето, както е в Америка да речем?
Аз лично бих се борила за по-високи издръжки за детето, за да не чувам приказки от генетичния материал - като не ти изнася, съди ме и ще видиш каква мизерна издръжка ще получиш! Понеже издръжката, за която сме се споразумели между нас е по-висока от максималните 70 лв., които може да присъди съдът!
Виж целия пост
# 2
За мен не е срамно понятието "издръжка на бивша съпруга", но май има мъже, за които е Simple Smile
Издръжките са смешни, така е... Май нищо не можем да направим по въпроса.
Аз предпочитам смешна издръжка пред никаква и затова ще се боря и ще се мъкна по съдилища. За да получа смешната издръжка.
Виж целия пост
# 3
Аз да попитам, че нещо не разбрах. Исакш да се въведе и издръжка за бившата съпруга и за детето, както е в Америка да речем?
Аз лично бих се борила за по-високи издръжки за детето, за да не чувам приказки от генетичния материал - като не ти изнася, съди ме и ще видиш каква мизерна издръжка ще получиш! Понеже издръжката, за която сме се споразумели между нас е по-висока от максималните 70 лв., които може да присъди съдът!

В БГ също има 'издръжка за бивш съпруг', просто това е 'мъртва клауза' от закона.  Sick

Знаеш ли аз какво казвах на моя бивш при фраза като от твоя? - "Ами ОК и ти можеш да ме съдиш, за да виждаш детето си... Като ме осъдиш - щего видиш. До тогава - няма." Макар че това е съвет с две остриета - трябва да знаеш до къде можеш да натиснеш и после, кога да 'затоплиш' отношенията отново и как. Подобни реплики ми бяха отправяни само първите 3-4 месеца от раздялата. Сега си е платил издръжката за цялата 2007г. /размерът й не е малък/ + купува дребни неща за детето, а понякога и по-едри. 

Мисля, че размерът на издръжките вече се променя към 'по-добро' и основно зависи от съда, който я определя. На практика те не са обвързани с никакъв максимум.


П.С. Сега прочетох пак - Моргана, съдът присъжда и повече от 70лв. Няма максимум, с който да се съобразява. Взема се редвид възможностите на бащата и нуждите на детето.
Виж целия пост
# 4
В БГ също има 'издръжка за бивш съпруг', просто това е 'мъртва клауза' от закона.
То и това е нож с 2 остриета - може да ти се наложи да издържаш някой бивш.
Да, много татковци плащат повече от постановенето, но е въпрос на съвест и се приема като благодеяние.
Мой познат беше посъветван от адвоката си да се впише законната сума, пък той като иска да плаща повече. Естествено, той защитава интереса на клиента си, но законът му дава възможност за тази вратичка.

Виж целия пост
# 5
В БГ също има 'издръжка за бивш съпруг', просто това е 'мъртва клауза' от закона.
Мой познат беше посъветван от адвоката си да се впише законната сума, пък той като иска да плаща повече. Естествено, той защитава интереса на клиента си, но законът му дава възможност за тази вратичка.

Ами нали това казвам няма "законна сума". Съдът би одобрил и го е правил споразумение по силата на което се плаща издръжка за децата в размер и на 1 000 лева. Лошото за бащата е, че веднъж подписал подобно споразумение - трябва да го изпълнява. За това и се използва "Дай да запишем сега 50 лева, пък аз нали знаеш, никога няма да ви оставя... " и прочие.
Виж целия пост
# 6
В БГ също има 'издръжка за бивш съпруг', просто това е 'мъртва клауза' от закона.
То и това е нож с 2 остриета - може да ти се наложи да издържаш някой бивш.
Да, много татковци плащат повече от постановенето, но е въпрос на съвест и се приема като благодеяние.
Мой познат беше посъветван от адвоката си да се впише законната сума, пък той като иска да плаща повече. Естествено, той защитава интереса на клиента си, но законът му дава възможност за тази вратичка.
Случаите на издръжка на съпруг от съпругата му дори и в САЩ сигурно са доста малко, а в България едва ли има изобщо такива (макар че кой знае...). Както каза Иса - законна сума няма. Законна е всяка сума записана в споразумението - и съответно не знам за каква вратичка говориш - каквато сума е записана - такава е длъжен да дава, ако дава повече това си е само на добра воля и никой не можа да го задължи.
Виж целия пост
# 7
аз не бих искала пари за мен си - вярно не ми се налага в момнта точно до тях да опра, но по ред причини съм се замисляла
аз бих искала да има МИНИМАЛНА издръжка под която да не пада - но издръжка за ДЕТЕ!
реално поне за мен никой не ми е виновен, че съм искала дете и съм си родила и гледала - дори настоящия ми мъж
ако исках - щях да направя аборт или да не раждам
от мига в който съм забременяла съм си дала ясна представа, че може да ми помага някой /напр бащата/ ама може и да не ми...
аз сама трябва да се грижа за себе си
виж детето е нещо др - бащата го е искал, не е поискал да направя аборт, даже обратното - тогава ще носи последиците от това си решение

та в този ред на мисли - по-добра издръжка за детето, и не искам нищо за мен лично
Виж целия пост
# 8
азта в този ред на мисли - по-добра издръжка за детето, и не искам нищо за мен лично
И аз съм на това мнение.Вбесява ме това,че правата на "загрижените" татковци са повече,от колкото задълженията им.Писнало ми е от постановки от рода на -Колко съм загрижен за детето ,ама тя не ми го дава...Аз в същото време да ми се казва,че и лев повече от определената сума няма да видя...
Виж целия пост
# 9
И какви са тези права на татковците дето чак те вбесяват?  newsm78
Виж целия пост
# 10
И какви са тези права на татковците дето чак те вбесяват?  newsm78

Далеч съм от мисълта да слагам всички под общ знаменател!Но как ти се струва следната ситуация-бащата не търси детето си 4г./дори по телефон не се е обадил/,след 4 г.години се сеща седмица преди да замине за чужбина,че има дете и понеже много му се приискало да го види,решава да го направи с придружители-полиция.Ами да пуснал си човека жалба,понеже бившата му жена е толкова лоша,че не му дава детето!И отива тази лоша жена в полицията,да и обясни някой какво става,как така изведнъж в съботния ден пристига бившия и мъж с полиция?!Аааа,ами как,това си е негово право!Тръгва си човека за чужбина и решава,че иска да си увеличи режима за виждане на детето.Ок,ама той  до сега не се е възползвал и от този ,който е в момента.Но,всички инстанции ми казват:ИМА ПРАВО.Добре де,ясно че има права,то си е логично и напълно нормално.Но питам аз,след като има всички тези права и той ги използва единстено и само да тормози лошата му бивша жена,къде са му  пък задълженията?!Значи право да иска има,а да дава е единствено една смешна издръжка.Всичко е един абсурд и това ме вбесява!Мога да дам още много примери,но...не виждам смисъл да го правя..
Виж целия пост
# 11
А той опита ли да говори с теб преди да дойде с полиция и ти разреши ли му да види детето?
И той плаща ли издръжката която му е присъдена?
Дотук както си го написала звучи че човека е искал да види детето си (което биологично е колкото твое толкова и негово), ако не си му забранила - има си пълното право да дойде с полиция. Еми че това е неговото дете, как така ще му забраняваш?
Виж целия пост
# 12
А той опита ли да говори с теб преди да дойде с полиция и ти разреши ли му да види детето?
Мисля,че достатъчно ясно  съм го написала още в началото....4 години дори не се е обадил!!!!!!!!А,забравих ..писа смс за 4-тия рожден ден на детето.Много 'трогателен "смс,само един" любящ" баща може да  напише ...:За мен малкия е само един спомен!...Просто...малко е да кажа ,че съм отвратена...Не знам какъв трябва да си ,за да постъпваш така?!Само знам,че това един БАЩА не може да го направи!
Искам да се извиня,че изместих посоката на темата Confused
Виж целия пост
# 13
А как да обясни на детето кой е този чичко?

Не се извинявай, всички сме понесли много болка, и то главно заради децата.
Ясно беше, че с темата ще провокирам татковците, които плащат символична издръжка.
Мисълта ми беше кога ще стане нормална?
Виж целия пост
# 14
Е добре ти като го прави това дете с тоя човек не го ли видя какъв е идиот?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия