изцеждам и се храним с шише

  • 566
  • 10
здравейте, мами искам да попитам има ли и други в моето положение? Още от раждането бебе Жорко не искаше да суче и трябваше да изцеждам и да го храня с биберон. не мога да опиша колко е неприятно и трудно да запазя кърмата. все повече намалява. Пия какви ли не чайове и течности, но все повече намалява. Пишете вие до кога сте издържали и как сте се хранили след това. благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей!Беба сучеше до втория месец и след това спря.Аз обаче бях много упорита и се изцеждах до осмия месец.Беше ми много трудно ,в началото през три часа-ужас.Особено ако е много гладна,тя плаче ,аз се цедя.Имах кърма и се изцеждах с помпа.Въпреки че ми беше доста тежко не съжелявам.За детенцето си заслужава всичко да направя.
    Е,пак ще бъдеш най-добрата майка за бебето си дори и да решиш да минеш на изкуствено мляко.Изборът е твой Grinning
Виж целия пост
# 2
Габи от 2-3 седмици е така. Имаше колики и неискаше да суче. Суга като я сложа на гърдата дърпа 10-20 секунди и започва да плаче. Аз се цедя с ръце и вече имам синки и не си чувствам ръцете. Според мен кърмата ми се увеличава, но незнам докога ще е така. Смятам да и давам докато имам кърма, каквото и да ми коства това.
Виж целия пост
# 3
Аз нямах такива проблеми, но мога да споделя с вас, че една моя приятелка дава кърма по този начин една година. Последните месеци доста я болеше ръката от цеденето, но тя беше твърдо решена да дава кърма докато има и успя. Доста е трудно така, затова ви пожелавам успех!
Виж целия пост
# 4
Ние и до днес сме така! Не само не ми спря, но и имам 2 -3 пъти повече отколкото детето може да изяде. От 2 месеца се опитвам да спра, но е доста трудно \ според мен това е най-неприятната част\ , но пък си заслужава. От шише, от шише, нали пак е кърма!
Давай колкото можеш, пък ако не издържиш, не се обвинявай, трудно е!
Виж целия пост
# 5
Zdraveite !  Grinning
Moita malka princesa e na 9 dni. Ne iska da zasyche i tova e. I az kato vsichki vas se izcejdam i dano da ydurza fronta za po dulgo zashtoto mnogo me bolqt kurdite. Tired  Sushtestvyva li nqkakuv nachin po koito moga da gi oblekchavam po nqkakuv nachin.
Виж целия пост
# 6
Здравей и от мен,

И ние сме така вече 7 месеца,кърмата ми не се е увеличила,но засега е достатъчна за бебо.Аз се цедя и понеже сме доста злояди и все се храним трудно,каквото остане го прибирам в хладилника и така винаги имам за едно хранене напред,в случай,че не успея да се изцедя.Вечер,след като заспи,прибирам всичкото,което е останало във фризера.
Честно казано не ми издържат понякога нервите,болят ме гърдите,ръката,а и време отнема.Но ще карам докато имам кърма,че с това трудно хранене все още не мога да я накарам да изяде една порция с лъжичка.

Въоръжи се с търпение и смело напред.
Виж целия пост
# 7
много ви благодаря дадохте ми кураж ще продължавам в същия дух. сега пия чай за увеличаване на кърмата и има резултат. много сте отзивчиви
Виж целия пост
# 8
Цитат на: vezdi
Zdraveite !  Grinning
Moita malka princesa e na 9 dni. Ne iska da zasyche i tova e. I az kato vsichki vas se izcejdam i dano da ydurza fronta za po dulgo zashtoto mnogo me bolqt kurdite. Tired  Sushtestvyva li nqkakuv nachin po koito moga da gi oblekchavam po nqkakuv nachin.

Aко те болят зърната, ги мажи с Garmastan, a пък ако са гърдите ще мине след време. Аз се изцеждах до 6 1/2 месец и имах синини на гърдите(нещо като отпечатъци от пръсти), но може би защото не ползвах помпа(не се научих да се справям с тази апаратура)
Можеш да си правиш студени компреси след кърмене с пелена в която са завити парченца лед или намокрена със студена вода. При мен поне този метод даде най-добър резултат.
Успех и не се отчайвай, доста е досадно, но като почнете да се захранвате, става много по-лесно.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: dary
здравейте, мами искам да попитам има ли и други в моето положение? Още от раждането бебе Жорко не искаше да суче и трябваше да изцеждам и да го храня с биберон. не мога да опиша колко е неприятно и трудно да запазя кърмата. все повече намалява. Пия какви ли не чайове и течности, но все повече намалява. Пишете вие до кога сте издържали и как сте се хранили след това. благодаря!!!


Аз в началото бях така, защото не ми даваха беба на гърда, защото се роди с хематом на главичката, после не искаше да суче и започнах със силиконови зърна, после постепенно ги махнах
Виж целия пост
# 10
Ние в началото се хранихме със силиконови зърна, после изцеждах и го хранех с шише, но ми писна да цедя, изварявам шишета и с доста зор заради плоските ми зърна се справих с нелеката задача да го накарам да суче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия