Проблем с издръжката...

  • 612
  • 2
Моля ви, кажете ми какъв е пътя и реда по който мога да изискам бившия ми съпруг да си изплаща редовно издръжката.
Интересува ме какви документи трябва да подготвя и каде да подам молба,също и имам ли нужда от адвокат,ако реша да искам и увеличение на размера/в момента получавам 30 лв./
Благодаря предварително на тези,които ми отговорят Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз уредих тези неща с адвокат,доколкото си спомням делата за увеличение на издръжката са безплатни,а за получаването пак адвокат ще те посъветва,моя случай беше по различен,бащата понеже работи в чужбина му наложихме изпълнително дело,т.е. имаше проблеми с преиздаването на задграничния паспорт и по този начин му извих ръцете,колкото и грозно да звучи,но той не разбира от добро.Така си получих издръжка за 2 и половина години назад.Но пак ти казвам без адвокат няма да стане.Успех!!
Виж целия пост
# 2
Аз лично като адвокат водя за себе си две дела към този момент.
Наела съм си колега-адвокат да ме представлява в съда и по делото.
Познавам доста добре съдебната система и нищо не бих направила сама.

Делата пише, че са безплатни, но никой не ги води безплатно.
Издръжката ти е минимална. Може да се увеличи, но трябва да пише, колко е голямо детето, кога е присъдена издръжката, има ли възможност бащата да плаща издръжка, има ли друго семейство и дете, твоето дете има ли изкл. нужди и т.н. Има още много въпроси на които първо трябва да отговориш на адвоката си, за да прецени той имаш ли реални шансове за увеличение на издръжката.

За да ти плаща редовно присъдената издръжка се завежда изп. дело. Аз лично по тези дела не взимам напред хонорар, получавам си го после след като длъжникът ти преведе сумите. Така е по лесно и за клиентите ми.

Ако имаш други въпроси ги задай ще отговоря подробно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия