Питат ме давам ли АМ - на 1г. и 6 м.???

  • 498
  • 7
Вече няколко пъти ми задават този въпрос.
При положение,че е кърмена и отбита на 1г.и 4-5 мес. и вече ядеше обща храна плюс разнообразни млечни продукти, никога не съм считала за нужно да давам АМ.Вечер и сутрин пие айрян, яде кисело мляко,сирене и т.н.
Но все пак нужно ли е да се дава АМ с оглед на това,че е доста по-обогатено от обикновеното кисело мляко?
Виж целия пост
# 1
Аз давах АМ на сина ми до 2 годинки, но той просто много го харесваше и аз знам, че е обогатено с разни витамини и за това. Но дали е нужно при положение, че яде млечни продукти... newsm78 Аз знам, че до 2 годинки имат нужда по около 400 мл. мляко на ден, тъй като все още е важно за развитието им. А айряна не е много хранителен сравнен с чаша АМ или кърма.
Виж целия пост
# 2
Аз давах АМ на сина ми до 2 годинки, но той просто много го харесваше и аз знам, че е обогатено с разни витамини и за това. Но дали е нужно при положение, че яде млечни продукти... newsm78 Аз знам, че до 2 годинки имат нужда по около 400 мл. мляко на ден, тъй като все още е важно за развитието им. А айряна не е много хранителен сравнен с чаша АМ или кърма.
Нашата Лора никога не е пила АМ и не знам дали би и харесало newsm78.А по отношение на 400 мл. мляко на ден - тя я изпие 200 мл. айрян,я не - просто не иска повече Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Аз също не давам АМ, Мони никога не го е харесвала. След като я отбих й давам кисело мляко, или млечни каши. Сега като се замисля може и да не приема достатъчно мляко за деня, но пък е на кухня и там приготвят с мляко  newsm78
Виж целия пост
# 4
След като я отбих й давам кисело мляко, или млечни каши.

Какви млечни каши даваш?
Виж целия пост
# 5
След като я отбих й давам кисело мляко, или млечни каши.

Какви млечни каши даваш?
Взимам на Слънчо - бисквитена и различни плодови. 1-2 вечери давам млечна каша, на следващата кисело мляко с бисквита /не й е много любимо/. Закуските й са попара, домашна юфка, овесени ядки, все с масло и сирене.
Да допълня, тя още не вечеря с нас, яде по-рано към 18ч супата от кухнята или плодово пюре, и затова преди лягане към 20.30 яде каша или мляко.
Виж целия пост
# 6
След като я отбих й давам кисело мляко, или млечни каши.

Какви млечни каши даваш?
Взимам на Слънчо - бисквитена и различни плодови. 1-2 вечери давам млечна каша, на следващата кисело мляко с бисквита /не й е много любимо/. Закуските й са попара, домашна юфка, овесени ядки, все с масло и сирене.
Да допълня, тя още не вечеря с нас, яде по-рано към 18ч супата от кухнята или плодово пюре, и затова преди лягане към 20.30 яде каша или мляко.

  bouquet
А иначе какъв е режима на хранене,т.е. през целия ден?Извинявай за любопитството,просто искам да сравня нещата. Simple SmileТо е ясно,че всяко дете си е различно и си има различен апетит и потребности,но все пак една сверка не е излишна.
Ето нашия режим:
9:00 - айрян 150 мл. (ако иска)
9:30 - закуска (попара,или качамак,грис,кис.мл. с бисквити и др. - пак ако иска)
11:00 - сок,прясно изцеден - 200 мл. (иска)
13:30 - обяд (манджичка от детската кухня + хляб)
17:30 - закуска (кремче)
18:30 - плод,или плодов сироп,или компот/нектар
20:30 - вечеря (супичка от детската кухня + хляб)
22:00 - айрян 150 мл. (ако иска)

Тя е злоядичка,така че часовете и количествата са по-скоро цел,отколкото факт  Laughing
Виж целия пост
# 7
Няма проблем, ето режима й:
8 най-късно закуска - попара, юфка, овесени ядки - яде хубаво по около 250гр. Харесва и препечени филийки с кашкавал, но само ако и ние ядем.
12.30-13 обяд - основното от кухнята + половината десерт
17.30-18 супата от кухнята със 2 сухара; през ден решава че не харесва супата и яде по едно бурканче плодово пюре
20.30 както ти казах млечна каша или кисело мляко с бисквита.
Между храненията хапва солетки, бисквитка /гледачката й дава, аз не толкова/, а вечер като седнем на масата някой път решава че иска от нашето - пица, баница, но не и манджи.
Сокове пие само ако и ние пием, през деня се налива с вода, пресни плодове също не харесва. Купували сме й плодово прясно мляко, пийва по малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия