За шевовете след раждане

  • 3 029
  • 12
Момичета нормално ли е според вас вече 3 месеца и половина след раждане все още да ме болят шевовете?Чувствам едно придърпване когато клякам,боли ме когато се заседя малко повече.Мерси
Виж целия пост
# 1
Да-нормално е.Мен външните шевове и до днес ме болят,а при теб всичко е още прясно.Ако все пак ти се струва,че болката е неестествено силна отиди на гинеколог.За облекчение си прави външни промивки с вода+няколко капки йод.Не се притеснявай болките постепенно ще отшумят.
Виж целия пост
# 2
ами,нормално е,ама неразбрах къде са шевовете.Аз раждах секцио преди повече от1г и4мес и сега още ме наболяват,особено катосъм на студено напр.
Виж целия пост
# 3
значи аз бях с 4 външни шева,много ме болеше в продължение на 2 седмици,
ама много,не можех да сядам на д-то,
мислех си,че като ми свалят конците ще ми олекне,ама не,
чак след 2 седмици мина,и после всичко беше ОК,
та за това мисля че 3 месеца са много и има нещо не наред,
потърси съвет от специалист Peace
Виж целия пост
# 4
ами,нормално е,ама неразбрах къде са шевовете.Аз раждах секцио преди повече от1г и4мес и сега още ме наболяват,особено катосъм на студено напр.


ами щом я болят кате седи по-дълго е ясно къде са шевовете Laughing

мила, нормално е, мен ме боляха около 6м.
Виж целия пост
# 5
Според мен потърси лекарско мнение.Мен операцията не ми боли въобще,но до 6месец изхвърлях вътрешни конци.Имаш ли някакви подутини около шевовете?   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Не е ли много 3 месеца да те болят шевовете? Да усещаш някакъв дискомфорт - да, но чак да те болят - незнам  newsm78  Аз имах само един външен шеф, на който даже на са  му махали конците ( защото беше с животински косъм), но ме боля около 3-4 дни ( докато зарастне раната), а след това около 2-3 седмици просто имах малко по-неприятно усещане при по-продължително седене, но болки нямах.

Щом се притесняваш дали е нормално, най-добре се консултирай с лекар.  Hug
Виж целия пост
# 7
Нормално е, но все пак отиди да те види лекар. След първото раждане имах сигурно 40 шева и 6 месеца след раждането още ги усещах...
Виж целия пост
# 8
Аз също имам шевове и си ги усещам и до днес (дъщеря ми голямата вече е на 10 год.)не е болка кой знае каква ,но се усещат може би ми е засегнал някой нерв поне така казват към кракът (на там съм срязана)чак до колянота слеза пронизваща болка и бързо отшумява!
Но все пак върви на лекар за една консултация!
Виж целия пост
# 9
Aurora,за мен не е ясно къде/външни и /или /вътрешни /са и какви са/след епизеотомия ли са или от разкъсване/,а има значение!

Виж целия пост
# 10
Аз имах 4 външни шева и епизиотомия, определено забравих за шевовете след 1 месец. Подкрепям другите мами - иди на лекар за да си спокойна.
Виж целия пост
# 11
  Попринцип не би трябвало да те болят шевовете след 3 месеца ,така че по добре отиди на лекар. Успех  newsm51
Виж целия пост
# 12
Аз съм родила от почти 8 месеца и още немога да клякам. Имах 4 вътрешни и 2 външни и адски ме боляха. Кърмих на колене. Но за твое успокоение можеш да посетиш и лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия