Как да подготвя детето за детска градина?

  • 1 344
  • 16
Въпроса ми е към всички майки,които вече са минали по тази път.На мен ми предстои да изпратя детето ми напролет на детска градина-той ще бъде на 2г. и 5 мес.До сега го гледам аз и той е свикнал да е постоянно с мен и така изведнъж да го оставя на едно непознато място с непознати хора мисля,че ще го шокира.Подготвям го от давна за този момент,но той явно не осъзнава ясно какво е това място и не знае ,че ще е без мен наистина цял ден.Дали е добър вариант детето да отива първо за няколко часа,после за половин ден и след няколко седмици да бъде целодневно?Вие как постъпвахте,как обяснявахте на децата?А ако не му хареса в началото как да го заведа и на следващият ден?Много са ми въпросите и малко объркани,но сигурно всяка майка е имала подобни притеснения.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че в повечето случаи ние, майките, го изживяваме далеч по-тежко от децата.
Голямата беше точно на 3, когато тръгна на градина - без проблеми. Говорехме си много, градината е близо до нас и тя виждаше как се забавляват децата. Тръгна с желание.
Малката започна на ясли на 1г8м - при нея говоренето нямаше толкова голям ефект, защото беше и далеч по-малка. За нея и повече се притеснявах, защото беше много срамежлива и изцяло отгледана от мен. Но и при нея адаптацията беше успешна.
По съвет на госпожите и двете си тръгнаха по цял ден от самото начало.
Би трябвало да го водиш всеки ден. Всяко прекъсване ще му дава кураж, че може и да не ходи, а това не е добре.
Спокойно, може пък притесненията ти да са излишни, както се оказаха моите. Дано да е така.
Виж целия пост
# 2
Един месец преди дъщеря ми да тръгне на градина минавахме при всеки удобен случай оттам, разказвах й че от септември ще е ученичка в тази градина, има много деца и играчки, ще играят заедно (тя нали е сама, хайванчето, все я тегли към колективи), ще рисуват специални рисунки, които да подаряват на мамите като ги вземат... такива работи. Май в началото най- се вързваше, че ще излизаме заедно за "работа" (след две и половина годишни истерии или криеници сутрин).
Два пъти ходихме заедно в групата (вече се знаеше коя ще е) следобед, преди да вземат децата, когато са най-разиграни. Запознахме се със стаята, с госпожите, изобщо тръгна на градина много делово, като "на познато".

Което не попречи след 3-4 седмици, като се нагледа на ревове и тръшкане, да реши че няма причина "да се минава" и да пропуска да се изяви в "сутрешното шоу" Laughing
Виж целия пост
# 3
За съжаление тръгването на детска градина винаги е свързано със стрес. Някои деца по-лесно го преодоляват, други - по-рудно, да не говорим, че има и такива които никога не свикват. Каквото и да му говориш все ще е стресирано в началото. Аз съм ЗА поетапността - първо по няколко часа, после до обяд и накрая по цял ден. Нека да има време  и детето да посвикне малко с обстановката и да е наясно, че мама винаги идва. Дано се адаптира бързо. Успех!
Виж целия пост
# 4
При всеки удобен случай ходете на разходка до градината,показвай му къде ще играе,кое ще е неговото легло,ако е удобно и децата са навън го оставяй да поиграе заедно с тях в твое присъствие.Купете заедно необходимите му вещи-раничка,пантофки,пижамка и т.н.Запознай го с госпожите ,уведоми ги за навиците и характера на детето.Аз съм за целодневното изпращане на градина на детето отначало-така то знае кога ще дойде мама, а не всеки път по различно време,което го прави несигурно и неспокойно.Много обяснения и търпение.
Виж целия пост
# 5
Тръгването на ДГ е сериозна промяна за малкото дете,чиято психика все още е неукрепнала.Трябва постепенно да стане привикването,тоест първо за час,после за 2 и т.н.
   Извинете ме ,но не съм съгласна с идеята на всяка цена да се сломи съпротивата на детето и да се потиска,да му се настоява,докато се примири с ходенето на градина.Проявете толерантност към собствените си деца и уважете нежеланието им да посещават ДГ,ако се появи такъв проблем! ДГ не е нито началото,нито краят на дет.възпитание,на дет.живот въобще.Има и др.варианти,все пак.
  Успех на детето на авторката!
Виж целия пост
# 6
Проявете толерантност към собствените си деца и уважете нежеланието им да посещават ДГ,ако се появи такъв проблем! ДГ не е нито началото,нито краят на дет.възпитание,на дет.живот въобще.
Че то всяко дете от началото проявява нежелание да ходи на градина. Или поне 95% са така. Майката не трябва ли да работи? Пари откъде?
Виж целия пост
# 7
Подкрепям Ню. По тази логика те след години няма да искат да ходят на училище. Какво, да ги спрем ли?
Има неща, за които се отстъпва и такива, за които не може. Ако се яви здравословен проблем - да, тогава ще се търси решение. Но само тогава.
Виж целия пост
# 8
И ние сме на вълна обясняване. На него не знам до колко му се изяснява, но на мен ми трепка сърцето всеки път като се замисля за детската градиан. За сега в нашето семейство аз го преживявам по-зле от сина ми , ще видим каот стане факт тръгването на детска градина кой ще страда повече.
 аз ще го пусна поетапно, поне така съм намислила за сега.
Успех на всички, на коиот предстои това социялизиране  Grinning 
  bouquet
Виж целия пост
# 9
    Първото,което е мого важно да говорите в къщи само положително за детската градина.И малки съмнения да имате ги разискавайте насаме.
    След това,ние известно време преди да тругне Сани на градина,минавахме редовно сколата покрай нея и и я показвахме колко е хубава,каква площадка има и т.н.След време тя даже ни подсещаше да минаваме.
   Шокът при тръгването е неизбежен и за вас и за детето.Положителното отношение не трябва да изчезва,защото детето веднага ще усети това.
   Всяко дете за повече или по-малко време свиква.От личен опит знам,че на нас,като маики,ни е много по-трудно да свикнем.
   Въоръжете се с търпение и разбиране.Успех!
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички мами!Дано детето да се адаптира бързо и със сигурност ще му говоря много и само положителни неща за детската градина.
Виж целия пост
# 11
ние също сме в период на подготовка. Малката вече я пусках на ясла(неуспешно) и тя е наясно какво я очаква там. Затова започнах да й чета франклин тръгва на училище. Забелязах, че Франклин много ни помогна за жъзприемането на бебето и опитах пак. за момента проявя голям интерес към ходенето на детска градина пък ще видим.
Виж целия пост
# 12
При нас подготовката си изразяваше в много говорене за детската градина,за играчките там,за люлките на двора,за пьрзалкта,за другите деца, с които ще играе.Филмчето за Франклин сьщо много ми помогна,гледаше го доста дьлго време с голям интерес.Питах я кои неща от филмчето ги имат и в градината и тя постепенно започна да ми разказва.По ВВС има едно детско казва се  Balamory   и него тледахме често,там показват деца в детска и игрите които играят.Обяснявах и ,че както аз и татко ходим на работа ,така ще прави и тя ще ходи на "детска работа",и тя беше много горда ,че вече е порастнала.Вьпреки това в началото не беше абсолютно безпроблемно,малко мрьнкаше ,но лека полека сникна.Започна на 2.8 и сега( 5 мес. по-кьсно) ходи с голямо желание.Успех и дано мине по-леко адаптацията.
Виж целия пост
# 13
Искам да попитам "nezi11" кога е това предаване по BBC-мсля,че ще бъде полезно за детето ми да го гледа?
Виж целия пост
# 14
Дават го сутрин около 08.00ч. мисля и после го повтарят следобед след 16.00 . Дават го заедно с Телетабис,Fimbles и още няколко интересни детски. Програмата е ВВС prime,а кабелната ми е от Естнет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия