Събирам идеи за първи рожден ден

  • 1 154
  • 10
Сигурно има доста теми за първия рожден ден, но търсачката ми не работи от няколко дни вече, а все пак нямам много време за да осъществя идеите. Така че мами помагайте, как протече при вас този празник? За сега си мисля, че партито ще е предимно с роднини в къщи, защото бебка така или иначе не разбира много от игри с деца, но все пак искам празника да има детски вид. Какво сервирахте, как украсихте? Ще се радвам на всякакви идеи и ако някой знае он-лайн магазини за украси да сподели. Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 1
И аз мисля, че първият рожден ден е преобладаващо роднински  Simple Smile Ние даже го направихме в ресторант, защото бяха доста хора.
За украса - виж в Данет, има доста неща.
Виж целия пост
# 2
Първият рожден ден на Криси го направихме вкъщи с роднини и приятели.
Тортата я приготвих сама  chef
Основното меню се състоеше от топли и студени предястия - руска салата, салата риба, лук и маслини, зеле и моркови; панирани пилешки хапки (от полуфабрикатните), кюфтенца; соленки.
Украсата я купих от борсата на София прес - гирлянди и балони, особено ако купуваш на едро, е доста изгодно. Балоните ги вързах по три и украсих навсякъде- в стаята, коридора и хола, гирляндът с надпис "Честит рожден ден" в стаята над леглото й. А, и друго - от цветарска панделка и хартиени цветя (правиш си шаблонче и изрязваш) направих "въздушна завеса" - прикрепяш цветята към накъдрената панделка, основата закачваш на вратата или лампата, а цветето виси надолу.
Украса можеш да разгледаш и тук:
www.moetoparty.com
Виж целия пост
# 3
И аз мисля по този въпрос... ама нещо не мога да измисля какво точно да организирам.   newsm78
Ще следя темата!
Виж целия пост
# 4
първият рожден ден на дребния мина под мотото "Три дена яли, пили и се веселили" Grinning
не преувеличавам.
три дни имахме гости Crazy
за масовката (денят с многото гости) бяхме направили сандвичи, салати, хапки, бутер банички и прочие.
Тортата я поръчахме в близката сладкарница.
 В Готварския подфорум има доста интересни идеи Simple Smile
Виж целия пост
# 5
На сина ми го празнувахме в къщи,но определено настана голяма лудница,дойдоха 8 дечица,три от тях в проходилки и постоянно минаваха през краката на сина ми,а той милия се скъса да реве.После решил да си пъхне пръста в устата на едно от децата и то детето кво да прави,захапа го Laughing Сега ми е смешно като се сетя.
Дъщеря ми другия месец прави годинка и резервирах в детски клуб.Малко по-скъпо е ,но определено си струва. Peace
Виж целия пост
# 6
Да добава, че тортата я поръчахме в "100 грама сладки", хубава беше, а и вкусна.
Виж целия пост
# 7
Детски рожден ден правихме сутринта с дечица на нейната възраст. Имаше болони, шапки за парти за дечицата,  детски песнички. Приготвих бисквитена торта, имаше още сокчета в кутиики със сламки, солети, бисквити, соленки + още вкуснотии за майките. Направих шведска маса така да се каже Wink. Дечицата тичаха из целия апартамент, съответно майките тичаха след тях,  Laughing абе лудницата беше пълна, но пък остават много хубави и вълнуващи спомени.
Вечерта празнувахме с роднини и приятели.
Виж целия пост
# 8
На самият ден събрахме мами с дечица, а с бабите и дядовците празнувахме уикенда Simple Smile Мисля, че това все пак е детски рожден ден и не исках да събираме родата, а той да скучае, по-добре дечица да щъкат насам натам, отколкото софри с възрастни  Hug
Виж целия пост
# 9
Предимно с роднини, много са малки за да се заиграват с други деца пък и не осъзнават напълно какво става и защо е такава лудница (ако имаш излишни пари направи го с деца, винаги е весело щом има много дечурлига). Хубаво е да има много балони, това е любимата им игра и нови играчки разбира се. На храната няма да обърне внимание (освен ако не обича да си похапва, ако е от лакомите можеш да приготвиш сладки и соленки във различни формички: мечета, зайчета, патета и т.н. продават дори и готови форми) ти си познаваш детето най добре, знаеш какво харесва и какво обича. Моя син не е по яденето и дори не си куса от храната, дори и от тортата, тя го впечатли просто защото изглеждаше различно от всичко останало което познава. На 1 му рожден ден поръчах торта с играчка отгоре която още му стои. Ако гледа филмчета и има любими герои може тортата да бъде с нарисуван такъв. Моя син за 2-рия му Р.Д. му поръчах торта с Макун от филма Коли. 3-4 дена след Р.Д. отваряше хладилника за да си го гледа. Добре че ние предвидимо му отрязахме само картинката и я отделихме, а другата торта я изядохме. Може поне да дадеш някакви насоки, дали ще бъде само с роднини или ще има предимнои деца, много зависи от средата и възможностите ви. Нали знаеш с много пари може да стане приказен (клоуни, аниматори и т.н.).
Виж целия пост
# 10
празнувахме точно на датата падаше се вторник с дечицата на нейната възраст понеже майките не ходят на работа и са свободни през седмицата. общо бяхме 9 дечица и толкоз майки.на масата имаше за децата солети,пуканки,зайо байо,сокче на "ганчев" и за майките салата "снежанка",салам,кашкавал,фастъци,пет вида сладки и два вида соленки ,за пиене "присан",фанта и кола ,и който иска алкохол.за украсата бях взела ндпис Ч.РД голям и шарен ,много балони на пода и по тавана(мъжът ми ги потъркваше  в косата си и ги лепеше на тавана)свирки,шапки и добро настроение.тортата от "гаврош" много хубава и вкусна.само да кажа че след това ще ти остане полвината ядене от купона защото майките тичат по децата и общо взето никой няма време за масата.с роднините празнувахме в събота.приятно изкарване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия