Какво се дава при различни стойности на темпертура!

  • 1 187
  • 1
Здравейте д-р Нивеа Бейби,
Идеята е супер!
Случи ни се следното нещо: Снощи сина ми вдигна 39.1 под мишницата, веднага о увих в студени чаршафи и извиках Бърза помощ. Когато лекарката дойде каза да му дам Панадол и да редувам с Нурофен през 3 часа. Оправи се и сутринта имаше 37.2. отидохме при личната лекарка и тя ми каза под 38.5 да не давам нищо  иначе ако е по-висока температурата да давам панадол през 6 часа а ако до два часа след даването на панадола температурата не е спаднала да давам Нурофен. Лекарката от бърза помощ каза да меря в ануса и ми каза да свалям по 0.6 градуса от показанието а личната каза да свалям по 0.5 и понеже от това зависи дали да давам лекарство се обърках съвсем! Ще се радвам да ми помогнете!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! При вирусни инфекции температурата обикновенно е висока и трябва да я поддържате максимум около 38. Нурофена е подходящ защото има освен противотемпературно действие и пронивовъзпалително. Дава се стандартно през 6 часа, но при много висока температуро над 39 може и през 4 часа.
За температура над 39 си пригответе да имате свещички за ректално приложени Ефералган- за деца до 1 год. от 80 мгр. а за по-големи от 140 или 180 мгр. При свещичките ефектът се очаква след 15-20 мин.
При ректално мерене се изважда 0,5 деления.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия