Смуче си палеца

  • 959
  • 2
Здравейте,
Дъщеря ми е на 4м и 20дни, от около месец си смуче палеца. През последните 2 седмици дори почти денонощно (докато спи, докато я къпя, дори след като току що съм я накърмила в момента, в който се отдели от гърдата), като пристрастена е. Ако го извадя се изнервя, плаче и не иска да заспива. Понякога се будя през нощта от силните звуци, които издава докато смуче, изваждам й палеца и тя спейки си го лапва отново. Пробвах с ръкавичка, но освен, че бързо я намокря, накрая все пак си намира палеца и през нея. Освен това ръкавичките пречат да хваща предмети и играчки около нея. Биберони отказва всякакви, пробвала съм поне 4-5 марки - силиконови и каучукови. Давам й играчки и гризалки, но тя вижте какво прави

Откакто си откри това забавление, мога да я оставя така с часове без да потърси внимание.
Въпросът ми е: това период ли е, който ще отмине и да я оставя да прави каквото си иска или да взема мерки и какви да са те?
Виж целия пост
# 1
Здравей!
И аз имам подобно питане. Дъщеря ми към 3-4 месец започна да го смуче . Аз й слагах чорапче на ръчичките, защото тогава пробваше да смуче и двата палеца. След около 10 дни понамяля смукането. Не иска никакъв биберон, и аз съм купувала какви ли не. През 7-ия месец и дадох пак биберон залъгалка да си играе , явно й стана интересен и го смучеше за малко. Но в момента пак зачестяват периодите на смукане. При нея не е постоянно, но напоследък все по-често. За приспиване се примирих засега и приемам да си го смуче, но през деня....докато си играе...даже на моменти се изнервям повечко като я видя, защото се притеснявам. Имам чувството, че го прави или за да ми привлече вниманието или от скука, знам ли и аз от какво - играчки и внимание не й липсват според мен, но зачестяването на смукането ме притеснява. Пише, че децата които не са кърмени или кърмени малко си смучели палеца, а Траяна е кърмена почти 7 месеца. Много ще ми е интересен отговора на питането ти!
Виж целия пост
# 2
Здравейте! За съжаление почти нищо не може да се направи. Понякога бебетата харесват своите палци повече от всичко на света. Опитайте отново с биберон залъгалка или ръкавички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия