Стволови клетки-Диабет

  • 1 362
  • 3
Здравейте моми4ета!

Искам да попитам по специално майките на децата с Диабет,дали са 4ували или знаят може ли Диабетьт да се излекува 4рез трансплантация на стволови клетки или 4рез трансплантация на Бета клетки на панкреаса от здрав донор.
Става вьпрос за дете на 2год. и 7мес. което е на инсулин от 1 год. може ли 4рез такьв вид трансплантация детето да оздравее напьлно?
Всяка информация която знаете ще ми е от полза.Сьщо се интересувам дали тези деца имат право на мед. сестра която да се грижи за  тях,тьй като знам 4е само в София има детска градина за Диабетноболни/а хората от провинцията как да сь4етаят гледането на такова дете с ходенето на работа/ newsm78
Забравих да потам дали има Асоцияция на диабетноболните,ако има може ли да ми дадете линк кьм нея.
Благодаря на вси4ки предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравей, аз съм майка на дете с диабет, което са разболя на 1г и 11м. От тогава следя почти всички новости с надеждата да открия лечение. Още преди години в Канада направиха трансплантация на бета клетки, част от пациентите постепенно преминаха на инсулин, т.е. трансплантацията не беше успешна. Това, което се говори от известно време за стволовите клетки, (доколкото знам дори в МА се прави специален кабинет за тази цел) не мисля, че ще бъде реалност в скоро време (за съжаление). Една такава трансплантация налага да се приемат имуносупресори, които подтискат имунната система, за да не отхвърли организма трансплантираните клетки. А това особено за малко дете е абсолютно недопустимо. А и всичко е все още в експериментална фаза. Работи се много и за разработването на   нови инсулини, нови инжекционни устроиства, инсулинови помпи, глюкомери, съвсем скоро ще има разработен и "изкуствен панкреас" - устройство, което ще съчетава инсулиновата помпа и глюкомера. А дай Боже скоро и лечението на диабета е факт Praynig
Виж целия пост
# 2
Относно въпроса за медицинската сестра, не нямат такова право. Знам, че е много трудно с такова малко детенце с диабет, трудно е и да намериш някой, който да се грижи добре за него.
За асоциациите, да ти кажа честно вече не знам какво и къде има, а и не знам какво правят...
Виж  ТУК има доста събрана информация за диабета.
Това е  Форум Диабет
Виж целия пост
# 3
Ия,благодаря ти много за така пьлните и из4ерпателни отговори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия