А как се отблагодарявате/отплащате на бабите....

  • 2 744
  • 61
Провокирана от темата на Нати, за отношенията с бабите, това ми е питанката? newsm78
Моята свекърва   bouquet, гледа Влади 3 пъти в седмицата, докато аз (самосиндикално или организирано с баща му) се размотавам/е  Laughing Не й даваме допълнително пари месечно, въпреки,че аз настоявах, но според мъжът ми им дава достатъчно (определена мес. сума и друга на всяко тримесечие).
та, по тоя повод й нося честичко подаръчета - на 2 седмици, да речем, дребни нещица - нещо за домакинството...тя(свеки) се смутява от това, пък на мен ми е приятно и по-спокойно като знам, че съм се отблагодарила, един вид  newsm78 По поводи йм купуваме по-скъпи неща, или им даваме пари ами да си изберат, каквото решат!
Не съм на мнение, че "Никой не е длъжен да гледа внуците на бабите"  Shocked
А, как е при вас?
Виж целия пост
# 1
бабите гледат детето по свое собствено желание, понякога настояване и даже си съперничат за вниманието му.
нито аз, нито те приемат грижата за детето за задължение и отблагодаряването с каквото и да било е излишно
Виж целия пост
# 2
Здравей,поздравявам те с късмета да имаш добра свекърва .Ако моята беше такава с удоволствие бих и правила подаръчета не защото трябва  ,а защото е хубаво да виждаш усмивки ,даже и да е смутена.Не познавам човек който да не обича  приятни изненади
Продължавай  в същия дух и запазете отношенията си.
Знаешли от събуждането си всичко ми беше на криво, но ти ме накара да се усмихна .
Пожелавам ти слънчев ден и дано и на теб днес някой ти подари нещо   Grinning
Виж целия пост
# 3
Бабите сами се натискат да гледат децата. За Коледа им купих подаръци (не особено скъпи).
Виж целия пост
# 4
Аз много не обичам да си давам детето /може би защото е по-големичко и в никакъв случай не ме ограничава по какъвто и да е начин/. Давайки го, по-скоро приемам, че аз се лишавам и им правя услуга. Но дори и да не беше така, не бих се отблагодарявала т.к. гледането на детето би трябвало да е удоволствие, а не задължение. Разбира се, ако някоя от бабите има нужда, бихме й помагали материално, но това няма нищо общо с факта дали тя ни гледа детето или не.
Виж целия пост
# 5
Бабите наистина сами се натискат. Не забелязвам да сме се отплащали повече, откакто имаме деца - жестовете на внимание са си същите. Купуването на дърва и въглища веднъж годишно по никакъв начин не е свързано с това по колко дни децата са при тях - нуждите се си нужди.
Виж целия пост
# 6
Нашите баби са се включвали в гледането само когато дъщеря ми е болна. Никога не съм си и помисляла да им се отблагодарявам специално. На тях фактът, че могат да помогнат (което при нас е било по-скоро случайност, отколкото правило) им доставя удоволствие. Пък и отношенията са ни такива, че всеки помага на всеки, когато е необходимо и когато има възможност за това.
Виж целия пост
# 7
Доволна съм от бабите, но не ги ползвам като постоянен вариянт, а имаме гледачка. Първият път тръгнах много рано на работа и сега скоро отново ще тръгвам, като предпочитам вариянта с гледачката. И двете ни баби са пенсионерки, но първи считам, че те са хора и имат право на личен живот, като са си отгледали децата, сега могат само да се радват на внучетата, но не и да са техен постоянен ангажимент. Също така гледачката е въпрос и на самостоятелност, тъй като тази жена не дава мнения за отглеждане, възпитание, хранене и т.н., а изпълнява стриктно "заданието". Повярвайте, това е незаменимо, особено за възпитанието на децата. Те трябва да се гледат по един и същи начин по всяко време, докато всяка баба  ще си приложи малко или много своите методи, а това не е полезно от психологическа гледна точка. Освен това не е лошо чувството, че "на никого и с нищо не си задължен" и отношенията с родителите ни са точни и чисти.
Виж целия пост
# 8
бабите гледат детето по свое собствено желание, понякога настояване и даже си съперничат за вниманието му.
нито аз, нито те приемат грижата за детето за задължение и отблагодаряването с каквото и да било е излишно
Много точно казано. Peace
Виж целия пост
# 9
Бабите помагат в отглеждането на децата ми по свое желание.
Никой не съм задължила и поради тази причина да се чуствам длъжна.
Сигурна съм ,че дори и да им предлагам пари никога няма да ги приемат.Сигурна съм дори ,че ще им стане и обидно.
Например сестра ми и зет ми отидоха за три месеца на работа  в Италия.Децата оставиха при моите родители,както и оставиха пари за ежедневни разходи.Когато се върнаха майка и татко им дадоха парите в същия плик в който сестра ми ги бяха оставили.
Виж целия пост
# 10
Аз съм от тези, дето много не им се дават децата на бабите. На никой не съм забранила да идва да ги вижда, когато си поиска. Но понякога наистина ми се е налагало да ги оставя за 1-2 часа. Освен едно "Благодаря", друго не съм правила.
Виж целия пост
# 11
Нашите баби са се включвали в гледането само когато дъщеря ми е болна. Никога не съм си и помисляла да им се отблагодарявам специално. На тях фактът, че могат да помогнат (което при нас е било по-скоро случайност, отколкото правило) им доставя удоволствие. Пък и отношенията са ни такива, че всеки помага на всеки, когато е необходимо и когато има възможност за това.

Абсолютно същата е ситуацията и при нас. Никога не сме натрисали детето, когато те имат ангажименти. Съответно, когато те имат нужда от нас - даваме безрезервно и не чакаме подаръци.
Виж целия пост
# 12
Не съм се отблагодарявала по някакъв специален начин. Но за съжаление нашите баби са сравнително далеч, така че разчитам предимно на себе си
Виж целия пост
# 13
Не съм се отблагодарявала по някакъв специален начин. Но за съжаление нашите баби са сравнително далеч, така че разчитам предимно на себе си
Същото е и при нас."Близката" баба е на 150км,а "далечната"-на 400.Виждат внучката си повече от рядко.
Виж целия пост
# 14
  Не съм се отблагодарявала по специален начин.Ако имат желание да гледат децата/а те имат  Hug/ им ги давам.Голямата ни дъщеря от както навърши 1 година всчко лято е поне за месец при свеки в провинцията.Последното лято беше за 3 месеца.Те са доволни,детето ми е доволно.Не са ми поискали и лев за това време,каквото е трябвало са го купували,каквото и се е яло-получавала го е.Правят го не защото очакват нещо от нас,а защото искат да се порадват на внучето си. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия