Камъни в жлъчката след раждане

  • 1 606
  • 3
здравейте на всички във форума!имам голям проблем откриха ми множество дребни камъчета в жлъчката след като родих на 04,01,2007 год.На 02.01 постъпих в болница със силни болки в гърба като си мислех,че ще раждам и раждах почти два дни.Това било жлъчна криза която траеше цели 12 часа и никой незнаеше какво ми има.На 06.01. вечерта в болницата получих отново такава криза и вече след консулт с гастроентеролог откриха че имам камъни в жлъчката.Щом съм успяла да родя бебето той ми каза,че трябва и да родя камъните.След като ме изписаха кризите продължаваха и вкъщи с болки в гърба/жестоки/,повръщане и болка в дясно.Съветват ме да махнат жлъчния мехур с лапароскопска операция.Лежах 3 дни в болницата и ми беше проведена най-гадната интервенция - разшириха ми отвора на папилата-това е една тръба от която излизат камъчетата и с тенденция да няма запушвания и кризите да са по-леки от 2 мм я направиха на 5мм.В нета пише че много жени след бременност им се появяват камъни в жлъчката.Незнам какво да правя ако някой е имал такова чудо нека ми пише.
Виж целия пост
# 1
1,5 месец след раждането получих първата жлъчна криза/бях яла мазна храна/.Не знаех какво се случва с мен и мислех,че умирам,а детето не бе нахранено...ужас!А бях и сама вкъщи.
     В последствие разбрах,че имам камък в жлъчката,но лекарят не ми настоя за операция.Била платена/около 1000 лв.-2004 г./,така че сама да съм решала.Можело отново да се образуват камъни.Оттогава не съм ходила на преглед,внимавам в общи линии какво ям,ограничавам кафе,цигари,яйца,готвя  с минимум мазнина.Втора криза не съм правила засега.Но си мисля,че  за 2 години положението сигурно се е променило и е нужно отново да се прегледам.
Виж целия пост
# 2
Шест месеца след като родих направих първата жлъчна криза и месец след това една още по жестока. След двуседмично чудене се оперирах. От тогава проблеми не съм имала. Не искам да те агитирам, но за мен това е по добрия вариант отколкото цял живот да пазиш диети и да не знаеш кога и къде ще е следващата криза, а и когато са малки камъните има опасност ако тръгнат да направят още по голяма беля. Но лапароскопската операция наистина се плаща така че се консултирай с лекарите и си прецени.
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 3
 След второто раждане си правех от време на време кризи, като идея си нямах от какво са. Сестра ми ходи по лекари и като се установи със сигярност, че е от камъни в жлъчката ме помъкна и мен - имам 2 см камък.
 Лекарката веднага ми препоръча "лапароскопийка", защото още не била възпалена жлъчката и това бил най-удачният момент, но аз се помотвам. Според лекарката операцията се правела за да може човек да яде всичко и да не се ограничава от храните, които го притесняват.
 Много хора правят такава операция и забравят, но аз като виждам сестра ми и се плаша- то не бяха усложнения, то не беше чудо. Абсолютно нарушено храносмилане, болки, повръщане,  вследствие на това вътрешни хемороиди, втора пълна упойка за ректоскопия и трета пълна упойка за операция на хемороиди(това в рамките на три месеца). Сега яде някакви буламачи за закуска(гречка и още нещо) за да има що годе нормално храносмилане и редовна отделителна система. Лекарят казал, че такива като нея са единици.
 Тя не дава и да се чуе аз да си правя операция - казва - по-добре се ограничи . В момента не ям мазно, пържено, свинско, спрях кафето, намалих млечните и яйцата, намалих шоколада.
 Успокоявам се, че свекър ми е с такъв камък в жлъчката вече 25 години.

 Обаче ако правех някакви страшни кризи с повръщане и припадане, както съм чувала сигурно щях да се навия за операция.
 
  Лапароскопската операция се плаща - сестра ми плати някъде от порядъка на 800 лева, като първоначално се говори за 300 лв, но докато беше в реанимация просто бяха поискали още от приятелят й. Малките камъни са много опасни, защото могат да заседнат в каналите като излизат.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия