питане за преварения зехтин

  • 680
  • 7
моля, кажете как да преваря зехтин на водна баня-колко време да го държа във врящата вода, трябва ли да кипне?и веднъж преварен друго трябва ли да му се прави или само да си го ползвам- на нас педито ни каза да топя тампон за уши, изстисквам и с въртеливи движения леко да го вкарам в нослето за овлажняване, да не изсъхва лигавицата-по 2 пъти на ден
Виж целия пост
# 1
Водата трябва да ври около 20 мин. зехтинът няма да заври. обаче ми казаха да е студено пресован. още в болницата мажеха гънките на бебка със зехтин. сега я мажа цяалата след баня. педито ни каза, че така е наи добре вместо бебешките олиа, защото може да получи алергия. вече бебка е на 47 дни и друго не е видяла ( освен крема за дупе) и кожичката и е като коприна.
а за нослето не знам.
Виж целия пост
# 2
Как така да го топиш в зехтин и да мажеш в нослето,за да не изсъхва лигавицата?Това за първи път го чувам!Аз знам за физиологичен разтвор,а не за зехтин.Иначе за мазане на тялото след баня може зехтин,но не е необходимо да го чакаш заври,ами просто самата вода , в която си го сложила трябва да поври 5-10 минутки.Това знам аз.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви!
Виж целия пост
# 4
За нослето не съм 4увала и аз такива работи-знам за физиологи4ен разтвор 9%(от аптеката)ама за зехтин в носа newsm78А зехтина моми4етата са ти казали как се прави и е за мазане на телцето!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Зехтинът трябва да е студено пресован. Стерилизацията се смята от както заври водата - засичаш 15/20 мин.
А за нослето това със зехтина не съм го чувала. Знам за физиологичен разтвор или аз ползвам Стеримар - морска вода.
Виж целия пост
# 6
 мисля че не е добре да се слагат мазни неща в нослето до 1 год,вкл зехтин и специални мази за нос!иначе за мазане зехтина е супер!на водна баня 20 мин и мажеш,най-добре върху все още леко влажна кожа след къпане за да запази влагата в кожта
много по-добре ни действаше от козм мазила!
Виж целия пост
# 7
И аз мажа телцето на бебо само със преварен зехтин,след баня.Това за нослето нещо ми е съмнително да ти кажа.Аз го пръскав два пъти на ден със Стеримар и почиствам.Ако отопляваш постоянно слагай съд с вода на отоплителното тяло и проветрявай честичко.Аз правя така и не мисля,че лигавицата на нослето му е изсушена като не го мажа със зехтин там. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия