маха ли се пърхута и как?

  • 38 929
  • 148
Искам съвети моля ако някои знае нещо ,нека сподели Peace  bouquet
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам зависи дали е мазен или сух, единият се лекува бързо, но веднъж като си получил, се появява пак периодично. Аз имах от този и го излекувах с един шампоан на Клоран - зелен, но от време на време пак усещам че се появява и минавам на такива шампоани профилактично...
Виж целия пост
# 2
ми корените ми се омазняват лесно newsm78 #Crazyпък маи значи е мазен??Знам ли
Виж целия пост
# 3
Стрии на прах 2 таблетки низорал и ги сложи в който и да е шамплоан. От 4 години го ползвам това и никакъв пърхут.
Виж целия пост
# 4
При комплексно лечение в качеството на допълнително средство в борбата против пърхота може да се използват различни настойки, лосиони, изплакващи средства, които съдържат сок от алое и масло от чаено дърво. При мазен пърхот нелош ефект дава натривката на кожата на главата с пресен лук, който премахва слоя мъртви клетки на епидермиса, той като е богат на сяра.

Диетата също е важен елемент от борбата с пърхота. Употребявайте повече продукти, богати на витамини от групата В, особено витавин В6, а също и съдържащите ги лекарствени препарати. Ограничете употребата на захар и животински мазнини.

Понякога хранителните алергии провокират появата на пърхот. При индивидуална непоносимост към продукти се въздържайте от употребата на шоколад, орехи, някои морски продукти /например мекотели/


МАСКИ ПРОТИВ ПЪРХОТ

Маска против пърхот
Хума, вода и един жълтък.

Маска срещу суха себорея
В корените всяка вечер се втриват по няколко капки мазнина, а на сутринта косата се измива само с вода. Маските с кисело мляко са също много ефикасни при появата на пърхот.

Отвара от билки против пърхот
Прави се отвара с билките салвия, липа, лайка и корени от коприва, похлупва се, след това се прецежда. Косата се облива с отварата, без да се изплаква.

Настойка от цветовете на невен против пърхот
20 пресни или сухи цветчета невен се накисват в 100 мл спирт (70 градуса). Настойката се използва след 15 дни. При мазен пърхот кожата се обтрива с настойката, а при сух към нея се прибавя малко зехтин. Процедурата се прави 2 пъти на ден.

Маска против пърхот с хума и оцет
Разбърква се в една купичка малко хума с 3 лъжици оцет. Бърка се с вода, докато стане на хомогенна кашица, подходяща за намазване по косата. Сместа може да се използва вместо шампоан.

Чувала съм добри отзиви за шампоан против пърхот и себорея - NEOVAL, струва 8,00лв., аз лично не съм го ползвала.

Това, което е помогнало на мен:
- Selsun Blue - шампоан
-  Себорал Форте - лосион
- В билковата аптека продават готово смесени изсушени билки против пърхот, варят се с 50 вода : 50 оцет, прецеждат се и се втриват в корените на косата.
Виж целия пост
# 5
Selsun Blue - шампоан и Низорал шампоан - от тях съм доволна
Виж целия пост
# 6
С шампоан за мазен или сух пърхут на Vichy струва около 15 лв. На мен ми помага, пробвала съм и Selsun Blue и Nizoral ефект нямаше.
Виж целия пост
# 7
ми корените ми се омазняват лесно newsm78 #Crazyпък маи значи е мазен??Знам ли

Сух е този, който ти пада по дрехите и целите ти рамене стават в пърхута, мазен е другия, той не пада така...Баща ми има сух откакто го помня, няма оправия направо. ooooh! Моят е мазен и се оправя с шампоан за 2-3 седмици. Peace (докато не се появи пак през година-две)
Виж целия пост
# 8
selsun blue Peace
Виж целия пост
# 9
Seboral forte.
Виж целия пост
# 10
Аз съм доволна и от Head&Shoulders Peace
Виж целия пост
# 11
И аз пак да кажа, както съм го казвала и в други теми - Vichi има две разновидности за сух и мазен скалп.  Peace
Виж целия пост
# 12
Мога да ти препоръчам много добър дерматолог, който излекува баща ми и мъжа ми от този проблем.Ако искаш пиши на лични.
Виж целия пост
# 13
fitovital plus, 7-8 lv za 200 ml.
Виж целия пост
# 14
Доколкото знам зависи дали е мазен или сух, единият се лекува бързо, но веднъж като си получил, се появява пак периодично. Аз имах от този и го излекувах с един шампоан на Клоран - зелен, но от време на време пак усещам че се появява и минавам на такива шампоани профилактично...
Аз също използвах зеления на Клоран, но само се влоших- много ми изсуши скалпа. Дадох го на приятеля ми - той беше по - доволен, но като цяло не бих повторила. Моят пърхут се повлиява добре от маската на Деси и от хининовата вода на Адда с розмарин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия