цедя кръв с кърмата ПОМО6Т

  • 1 811
  • 8
Слу4вало ли ви се е да се цедите и кърмата да има кървав цвят. Примесена е с кръв .Какво става, от какво е ?Много се притеснявам в такъв слу4ай да я накърмя ли/??Ако знаете не6то по въпроса 6те съм ви много благодарна ако го споделите.
Виж целия пост
# 1
Какъв цвят е кърмата и от къде разбра, че е кръв? Ако е оранжева на цвят, спокойно, това не е кръв. Но, ако има червени кървави следи и си сигурна, че зърното ти не е разранено, отивай на лекар!
Виж целия пост
# 2
Сигурно си много разтревожена.  Confused  Не пишеш на каква възраст е бебенцето ти. Кървенето в първите две седмици след раждането често се дължи на безобидни причини като спукан капилярен съд например.  В такъв случай няма противопоказания за кърменето, то няма да навреди на бебето. Състоянието е известно като синдром на ръждивите тръби и би трябвало да отшуми до няколко дни.

На каква възраст е бебето ти?
Имаш ли видими разранявания по зърната? Болезнени ли са зърната ти?

Виж целия пост
# 3
да в началото като родих, доста се шашнах и оставих малко да си почива гърдата като не я цедях много и недавах да си цоцка бебка разбира се
Виж целия пост
# 4
И аз минах през същите терзания като теб. При мен причината бяха слаби капиляри, но за да се успокоя ходих на мамолог. Моето бебе дори повръщаше кръв заедно с млякото- аз така разбрах че имам проблем, но и педиатърът ми и от този форум ме успокоиха, че не е опасно за бебето. При мен това явление спря за около 10 дни. Не се притеснявай и си кърми бебенцето.
Виж целия пост
# 5
Кръв може да има и ако зърната ти са разранени от кърменето. При мен беше така. Мажех се с Гермастан, за да се оправят раните и после не се разраняваха чак толкова.
Според мен е важно да разбереш каква точно е причината. Ако ще си по-спокойна иди на мамолог.
Виж целия пост
# 6
в първия месец след раждането малкия така жестоко ми беше разранил гърдите,че сучеше мляко с кръв -аз се притесних и питах педито-тя каза че няма страшно за бебето  а рагадите ще минат Peace
Виж целия пост
# 7
при мен идеше реч за отпушване на каналче. първите 2-3 дни след раждането кърмата имаше леко ръждив цвят, но след това се оправи. разранени зърна никога не съм имала, т.е. не е възможно да съм се объркала откъде идва кръвта. при всички случаи, ако това е естественото положение при теб, а не временно състояние, консултация с мамолог е повече от желателна.
Виж целия пост
# 8
  Да случвало ми се е , беше ми се разранило едното зърно , та ако е това няма проблем , ще мине  lovekiss
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия