Късметчета за сватба.

  • 16 703
  • 27
Не ме бийте  Praynig Embarassed, но с търсачката намерих всичко друго за сватба, но не и това  Praynig
Та, от къде могат да се купят в София евтини късметчета за сватба.От тези дето се хвърлят пред църквата  Hug
Че гледахме някакви от 60 стотинки до 1 лев и нагоре  Shocked , а ни се ще да има повечко (50-60 поне)  Crazy
Много ви благодаря предварително   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 1
Виж в Мънисто. Имат сайт, трябва да го потърсиш. По спомен говоря, за около 0.25 ст ни направиха много хубави. Както и фигурки за масите. Говоря все пак за 2005г.
Имат телефон, много са любезни, можеш да идеш на място и ще ти покажат нещата.
Виж целия пост
# 2
Миналата година имаше и за по 40ст. По Пиротска има много сватбени магазини, от които можеш да избереш късметчетата. Общо взето навсякъде са еднакви. Вариация в цените им - малка. (Говоря за късметчетата. При другите неща има видима разлика Simple Smile )Нашите ги взехме от един магазин, който се намира в началото на Пиротска (ЦУМ) преди големия червен магазин за злато на Принцес. Намира се в един вътрешен двор, директно срещу входа към двора. Абе и аз го обясних!! Т.е. вижда се от Пиротска като едно островче в този двор.
Късметчетата е хубаво да не са много. На нашата сватба имаше 60 човека и взехме 30 късметчета (на семейство по 1). Бях на сватба, на която късметите бяха ~ колкото гостите и после останаха по земята.
Виж целия пост
# 3
Не съм от София, тъй че не мога да ти кажа от къде да си купиш късметчета, но се включих да ти пиша, че броят на късметчетата трябва да бъде по-малък или равен на годините на булката.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви   bouquet
Четох и аз сега в един сватбен форум, че трябвало да са нечетен брой или годините на булката.Явно има някакви суеверия  newsm78
Благодаря - ще търсим, ако ли не, ще ги правя аз  Blush
Виж целия пост
# 5
И аз да кажа  Sunglasses
Късметчетата принипно трябва да са по-малко от половината на броя на гостите и нечетен брой. Можеш да си купиш от булченските магазини. Навсякъде /или почти/, където продават булченски рокли има и такива джвъчки Wink За сватба си ги купих от разни магазинчета на Пиротска.  Wink
Виж целия пост
# 6
А можете и да си ги направите, ако имате време разбира се. За моята сватба ги беше купувала кумата и да си призная честно тогава в суматохата дори не ги видях какви бяха:oops: Но си спомням, че в далечната 1991 г., когато се омъжваше най-добрата ми приятелка решихме да ги правим сами. Сега ми се струва страшно елементарно за правене и даже приятно...
Просто си купувате тюл, тънка сатенена лентичка за връзване, жито, бонбонки и се запасявате със монети от по 5 стотинки примерно.
Сега ми хрумна, че можете да очертаете кръгчетата примерно с някакъв перманентен маркер в златист или сребрист цвят и да ги  изрежете  по края. 
Със сигурност ще ви излезе по-евтино, а ще имате и приятни спомени след време.

 
Виж целия пост
# 7
Веднъж съм кумувала и ги правих сама. Да не кажа голяма дума и без цел да се хваля, но по-красиви късметчета от моите тогава още не съм виждала. Бяха възхитени всички.
Виж целия пост
# 8
Дамаянти,
Ако се съобразяваш с всички суеверия не можеш да му хванеш края:)
Според мен късметчетата трябва да са достатъчно, за да може като се хвърлят да се видят. Според мен не по малко от 50. Виж колко ти се събират в шепата и си представи ( или пробвай) да ги хвърлиш. Ще видиш какъв е ефекта и ще си представиш  как ще изглежда.
А и идеята на тея късметчета е за берекет, т.е. колкото повече толкова повече. Нямат нищо общо нито с броя на гостите, нито с годините на булката.
Виж целия пост
# 9
разходи се по магаините по Пиротска - има късметчета и по 0.20лв.
Виж целия пост
# 10
също и в Лита има хубави и не скъпи късметчета  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз също ще кажа за магазините по Пиротска- много са и има най-различни като цена късметчета.А на нашата сватба кумата беше купила общо 30бр за хвърляне пред залата и църквата-според ме няма смисъл от повече.
Виж целия пост
# 12
На нашата сватба имаше няколко балона (май бяха 6 Blush newsm78) и късметчетата бяха вътре.Пукахме ги с игла и четяхме след това.Бяха написани на обикновенни листчета.
Едно от тях беше (за съпругът): "Бяла спретната къщурка, с две коли отпред и басейн отзад" Laughing
Виж целия пост
# 13
А защо не си ги направиш сама? Аз за трета сватба правих скоро. Всяко се получи различно. Фантазията какво ли не ми роди. Останаха очаровани младоженците. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
За моята сватба си ги правих сама, не че не можех да купя, но обичам да се занимавам с такива неща. Става много бързо и лесно. Трябва ти само тюл, сатенена лентичка, бонбони "Детска радост", жито и монети по 1 и по 2. Тези късметчета хвърляхме пред църквата, а за гостите бяхме купили гипсови слончета, които са специално за сватба и имат място за късметчета. За слончетата направих късметчета. На цветна хартия във формата на сърца написах нашите имена, залепих ги за клечка за зъби и забодох върху късметчето. Получи се оригинално. Малко объркано го обясних, дано си разбрала. Ако те интересува може и снимка да приложа. След това праивих за много други сватби и вече съм се усъвършенствала.

Успешна подготовка и весела сватба!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия