polipi v nosa

  • 30 391
  • 20
Pomognete! Predi dni otkriha v nosleto na dushterq mi polipi - po edin v dvete nozdri (na 4 godinki e) Vzehme napravlenia za ushi-nos-gurlo, no ne znam dobur spezialist. Znam, 4e tuk vinagi moga da polu4a suvet! Ako znaete ne6to pove4e za tova "zabolqvane", lekuva li se s homeopatiq - su6to mi pi6ete! Mersi mnogo!!!![
Виж целия пост
# 1
Не пишеш от къде си, за да те насочат за близки за теб места. Преди 10 години оперираха мъжа  ми от полипи,защото вече можеше да диша- почти само с капки за нос.По думите на доктора бяха колкото кебапчета,като ги извадили. Не знам сега след толкова време дано са измислили някакъв нов начин за лечение. А иначе го оперираха в Пловдив. Предполагам, че на детето са още много малки и едва ли ще е нужна операция.
Виж целия пост
# 2
Da, ne napisah otkude sme.... ot Sofia, moje bi v petuk 6te zaveda ve4e malkata na spezialist, iskam da napravq ne6to po-burzo, 4e i se zapu6va nosleto, osven tova ot v4era e i nastinala... Pritesnqvam se, priznavam si.... o6te tursq preporuki, ina4e ako ne polu4a, 6te otidem v biv6ata Okrujna, puk na kogoto popadnem
Виж целия пост
# 3
 Майка ми е с полипи в носа, но на нея и изписаха само ментолов вазелин за мазане, между другото той помога и при хрема и запушен нос. Естествено, че трябва да се консултираш с лекар.
Виж целия пост
# 4
Valeriq
Цитат
Помогнете! Преди дни откриха в нослето на дъщеря ми полипи - по един в двете ноздри (на 4 годинки е) Взехме направления за уши-нос-гърло, но не знам добър специалист. Знам, че тук винаги мога да получа съвет! Ако знаете нещо повече за това \"заболяване\", лекува ли се с хомеопатия - също ми пишете! Мерси много!!!![

 - Много съм страдал в миналото от това заболяване.
 - Единственото "лечение" което ми "прилагаше" медицината беше - рязане и късане на полипите БЕЗ УПОЙКА! - с местна упойка не става.
 - Няма да ви описвам неуписуемите болки, лошото (- за мен!) беше че след няколко месеца всичко започваше отначало. Полипите Рецидивираха!
 - И така с години, докато накрая не срещнах Хомеопатията, с чиято помощ нещата вече са под контрол.
Виж целия пост
# 5
koe lekarstvo ot homeopatiqta ti pomogna?
Виж целия пост
# 6
Za polipi v nosa chux lekarstvo koeto se kazva SINUS WARS 13  i ne se nalaga operatsia. mozete da prochetete poveche informatsia na :www.sinus-pro.com/polyps.asp
Виж целия пост
# 7
ако полипи в носа , са едни корички , които адски болят като ги махаш и после веднага се появяват отново - то и аз имах такива , мазах се с бактробан-а , останал от детето и повече не ми се появиха!!! Peace
Виж целия пост
# 8
zdravei te,imam problem sas tezi polepi,maja mi predi dve sedmici  mu gi izvadiha  (bole 6e mnogo"tova mu bqha dumi te"),i sega se poqvqvat pak,bih te li mi kaza li ot kade moga da vzema tova lekarstvo SINUS WARS 13 ,i kak,6te vi bada mnogo blagodarna!!!
Виж целия пост
# 9
Да споделя и моя опит.
Оперирали са ме от полипи 3 пъти в течение на 4 години.И 3-те пъти С местна упойка.Болка не съм усетила.За тази манипулация смело мога да препоръчам д-р Младенова- 5-та градска-УНГ отд. и д-р Чапкънов-УНГ отд. в "Пирогов". И двамата са много добри.
След последната операция отидох в клиниката по алергология към Александровска болница при д-р Мандаджиева-тя каза само : "Повече няма да се оперирате!". Така и стана.Назначи ми лечение и вече 6-та година нямам проблеми с полипи.
Относно полипите -не са корички а са си кожести  образувания а и не виждам как би могло да се отстранят с  ментолов вазелин. Ето на този адрес намерих малко инфо:

http://www.doctorbg.com/page.php?id=2281
Виж целия пост
# 10
Здравейте!
Преди време ми откриха полипи в носа и ми предложиха оперативното им отстраняване /с пълна или частична упойка, с т.нар. петелка/.От различни места  научих, че след операцията полипите рецидивират, при това с по-голяма бързина и повече на брой. Възможно ли е да се приложи по-щадящ метод за отстраняване и с по-голяма гаранция против рецидивидане на полипите? Вие предлагате нещо, което ме заинтересува. Ако някой знае нещо друго по въпроса, моля, да го съобщи.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 11
Аз лично за "по-щадящ" метод (освен оперативен) не зная нищо.За операцията мога да кажа ,че далече не е страшна.С добър лекар , за 15-20 минутки, безболезнено е-  това знам от опит.Относно рецидивите- да , и на мен са го казвали.Аз започнах лечение след 3-тата операция  и до ден днешен всичко е наред.Не мога да кажа дали ако бях започнала лечение след първата, щеше да има още...
Виж целия пост
# 12
Zdraveite Simple Smile iskam da vi popitam otnosno sinus wars 13 otkude moga da si go nabavq v Bg i kak tochno se prilaga.Molq da mi dadete povechko info za tova lekarstvo.Blagodarq Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз лично за "по-щадящ" метод (освен оперативен) не зная нищо.За операцията мога да кажа ,че далече не е страшна.С добър лекар , за 15-20 минутки, безболезнено е-  това знам от опит.Относно рецидивите- да , и на мен са го казвали.Аз започнах лечение след 3-тата операция  и до ден днешен всичко е наред.Не мога да кажа дали ако бях започнала лечение след първата, щеше да има още...

Мойте полипи ги махнаха с пълна упойка с някакви диоди. И около 2 години нямах проблеми, но напоследък имам чувсвтото, че има рецидив. Какво точно лечение предприехте след операцията?
Виж целия пост
# 14
На мен веднага след операцията ми изписаха Зиртек , а след това Фликсоназе-спрей. С второто бях повече от 2 години , с почивки.
Виж целия пост
# 15
Да споделя и моя опит.
Оперирали са ме от полипи 3 пъти в течение на 4 години.И 3-те пъти С местна упойка.Болка не съм усетила.За тази манипулация смело мога да препоръчам д-р Младенова- 5-та градска-УНГ отд. и д-р Чапкънов-УНГ отд. в "Пирогов". И двамата са много добри.
След последната операция отидох в клиниката по алергология към Александровска болница при д-р Мандаджиева-тя каза само : "Повече няма да се оперирате!". Така и стана.Назначи ми лечение и вече 6-та година нямам проблеми с полипи.
Относно полипите -не са корички а са си кожести  образувания а и не виждам как би могло да се отстранят с  ментолов вазелин. Ето на този адрес намерих малко инфо:

http://www.doctorbg.com/page.php?id=2281

Zdraveite, az sa6to imam problemi s taka nare4enite polipi. Operiran sam 2 pati v ramkite na 5 godini no sega opredeleno use6tam 4e pak sam za operacia.
Izkliu4itelno nepriatno e 4e sled premahvane polipite otnovo izrastvat. Biah operiran v plovdiv pri doc. Djambazov (specializiral v Germania otnosno operativno le4enie na polipi). Toi mi prepora4a sled operaciata da praskam 3 pati na den neo-rinactive + promivki s morska voda... Problema e 4e sled operaciata se 4uvstva6 dosta dobre i sled mesec dva spira6 otvratitelnite promivki i vpraskvania koito i bez tova ne se znae dali 6te predotvratiat povtornoto izrastvane na polipite.

Otnosno operaciata: i dvata pati mi ia praviha s palna upoika. (2-3 4asa). Lo6oto idva sled tova. 1 sedmica sedi6 s tamponi dalgi okolo 15 sm i debeli akolo 1.5 sm koito ti stigat do nosoglatkata. Otdelno ot tamponite se slagat i plastmasovi plastinki v dvete nozdri za da predotvratiat slepvaneto na razkarvenite ligavici. Adski mnogo boli kogato se mahat tezi plastinki za6toto te sa zabelejete: 6iroki okolo 1.5 sm i dalgi 3-4 sm. Napravo ne mojah da poviarvam 4e izkaraha tova ot nosa mi!!!

Mnogo se zainteresuvah za dr Мандаджиева. Mojete li da kajete ne6to pove4e za neia i le4enieto koeto predlaga tia. A otnosno pri4inata za poiaviavaneto na polili - tia moje da bade ot nai razli4en harakter.
Obiknovena nastinka , alergiii....

6te sam mnogo blagodaren ako niakoi spodeli kak se e izbavil ili pone potisnal polipite (osven operativnoto le4enie).


Виж целия пост
# 16
As sam na 16 godini,i imam i v dvete nozdri po edin polip!I se int ot sqkakva informaciq,zashtoto vse o6te ne sa me operirali a mi predstoi operaciq !!!I sam se navila da se podloja za6toto mi omrazna da ne moga da di6am prez nosa!!!Az mislq i sam 4uvala za6toto Operativno e nai-dobre!!!Molq vi koito znae ne6to pove4e da mi pi6e na ABV-to aksimiliana_91.abv.bg!Ahte se operiram v pleven pri edin docent,koito go int da pi6e na po6tata.Blagodarq ! Embarassed
Виж целия пост
# 17
добре освен че ги има тия неща в носа .. нещо като симптоми има ли .. щото УНГ ми каза 4е и аз имам .. но освен това от време на време имам главоболие .. замаяност ..  лесна умора .. това възможно ли е да е от това ?
Виж целия пост
# 18
 Баща ми има полипи в носа.Напоследък хич не може да диша,за спане да не говорим.Махаха му ги преди време оперативно,но много го болеше.Утре пак ще ходи по лекари.Лошото е ,че след операцията полипите бързо рецивидират.Ако знаете някакво изпитано консервативно лечение ПИШЕТЕ.
На пощата andreeva_andriana@abv.bg
Виж целия пост
# 19
Синът ми го оперираха от полипи(някъде между у6ето и носът се намира).
Днес бяхме на преглед и е добре,няма намаление на слуха!Сега има хрема ,но доки каза 4е било нормално.
Как можем да предпазим детето от ново появяване на полипи?Колко 4есто се сре6та това заболяване и къде мога да полу4а подробна информация за него?
Благодаря !
Виж целия пост
# 20
Zdraveite Predstoi mi operatzia pri dr Djambazov ne znam kakvo da o4akvam
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия