Домашно месно пюре- колко месо?

  • 11 117
  • 16
Здравейте,искам да направя домашно пюре от заек,но нещо срещам затруднение в пропорциите. На готовите пюрета на Ганчев пише,че заешкото е 12%. Вие как измервате колко месце да сложите- на око ли, с кантарче ли-помогнете?! Отделила съм гърдичките на заека (ребрата)- искам да ги направя с картофи и моркови и колкото излезе да го затворя в бурканчета от Ам-ам. Но да не стане повече месото (или пък по-малко)?
Виж целия пост
# 1
На бурканче от 125 гр слагах 1 кубче месце от формичката за лед.(Там замразявах месото).Това в началото, после и по 2 кубчета съм слагала.
Виж целия пост
# 2
Върти ми се из главата една чаена лъжица.
Виж целия пост
# 3
Чела съм тук из форума,че майките пасират месото и го замразяват във формички за лед и после като правят пюрето- слагат по 1 кубче. Но аз искам да направя готова смес- заек+ зеленчуци и да я затворя в бурканчета (от 190 мл- колкото излязат). Май ще сваря месото, отделно зеленчуците и ще смесвам за всяко бурканче- долу-горе на око!
Виж целия пост
# 4
На бурканче от 125 гр слагах 1 кубче месце от формичката за лед.(Там замразявах месото).Това в началото, после и по 2 кубчета съм слагала.
PeaceИ аз така Peace
Виж целия пост
# 5
Количество, колкото 2 супени лъжици. 
Виж целия пост
# 6
Количество, колкото 2 супени лъжици. 

На бурканче от 190 мл- 2 супени лъжици месце ли?
Виж целия пост
# 7
Аз слагам 1/4 до 1/8 месо. Такова пюре давам веднъж дневно. (Ама ние сме големи...  Peace)
Виж целия пост
# 8
На бурканче от 125 гр слагах 1 кубче месце от формичката за лед.(Там замразявах месото).Това в началото, после и по 2 кубчета съм слагала.
В пюре на Хипп / с пуешко/  прочетох на етикета че пише около 10 грама месо, а доклкото знам 1 кубче би трябвало да е окло 30 грама или 2 супени лъжици.
На мен ми се стува удачно да се започне с окло 10- 15 грама, нали всяка нова храна първоначално се дава в такова количество, а после да се увеличи.
Daisy st,  искам да те питам колко време може да се съхраняват кубчетата месо във фризера, аз направих такива от пуйка, тъй като имах в наличност, сега се чудя  до кога ще са годни за употреба.
Виж целия пост
# 9
Аз слагам около 2 с.л месо. Сварявам, пасирам и в пликчета във фризера. Отделно в пликчета за лед слагам бульона и него замразявам.
Виж целия пост
# 10
Аз слагам на око и не му меря по колко яде, а и той много обича месце Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Горе-долу колкото кибритена кутия - за стандартно бурканче пюре. Но аз започнах да давам домашни пюрета след 8 месец, за твоето бебе вероятно трябва да е по-малко.
Виж целия пост
# 12
На бурканче от 125 гр слагах 1 кубче месце от формичката за лед.(Там замразявах месото).Това в началото, после и по 2 кубчета съм слагала.
Daisy st,  искам да те питам колко време може да се съхраняват кубчетата месо във фризера, аз направих такива от пуйка, тъй като имах в наличност, сега се чудя  до кога ще са годни за употреба.


Аз също като теб бях в чуденка и пуснах тема.Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136559.msg2583798#msg2583798 , виж мненията и сама прецени Peace
Виж целия пост
# 13
Daisy st, много благодря за линка към темата, но честно казано не намерих отговор. Аз също пусках тема преди седмица- две, но получих само 1 отговор и той беше: "замразявам на малки порции сурово месо, което след това варя за деня"- аз не можах да се ориентирам.
И последно - ти колко го съхранява- 1- 2 месеца????
Виж целия пост
# 14
Направих пюренцето- излязоха 9 бурканчета (190 мл). Слагах около 1 с.л от пасираното месце. Другото беше картофи, моркови и съвсем малко домати. Масло не сложих. Мисля,че стана вкусно,но последната дума е на Николета- утре ще видим!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия