раждане в АГ на Пещерско шосе в Пловдив

  • 22 988
  • 75
Здравейте, мами. Терминът ми е на 8 март и вече се замислям сериозно какво ми предстои. newsm78Още повече,че ще ми е за първи път и се притеснявам дали всичко ще е наред.Смятам да раждам в аг отделението на Пещерско шосе в Пловдив при д-р Корсимов.Моля, ако някоя от вас е раждала при него, да сподели впечатленията си. Освен това ме вълнува кога ви дават бебето , както и насочва ли ви някой за техниките на кърмене.
Благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
И аз смятам да раждам там, термина ми е 28 март. Лежах там, защото имах контракции в петия месец и съм много доволна от отношението на персонала. Страшно много внимание ми обърнаха, много са човечни и разбрани и сестрите и акушерките. Ходих и в отделението където са бебетата и там ми хареса - по две са в стая, топличко е, много е чисто, имам и приятелка, която е акушерка и се грижи за бебетата. За д-р Корсемов знам, че е много добър специалист, той е възрастен и си разбира от работата. При него бях на 4-измерния ехограф. Леко раждане и успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей Саня 80 . Аз съм новоизлюпена маминка . Преди  40 дни  родих  точно в този родилен дом, точно при д-р Корсемов . Той е  може би най- чудесния човек и професионалист  в Пловдив според мен . Аз познавам доста  лекари понеже съм акушерка . Работила съм освен това с него за известно време . Но до тук се ограничават суперлативите ми . Не казвам че няма акушерки и  лекари ,които са мили и отзивчиви ,но не е сигурно дали ще попаднеш на такива .Аз лично имах нужда от съвет относно кърменето  ,но такъв не получих въпреки че помолих да ми помогнат .
 Независимо от моите преживявания  едва ли мога да ти препоръчам нещо по-добро .На другите места условията са  доста по-зле . Стискам ти палци раждането да е леко и да случиш на добър екип след това . Успех
Виж целия пост
# 3
Здравей, аз родих през октомври там /на пещерско/. Преди това 1 месец лежах в същата болница, паради различни проблеми-д-р Корсемов ме прие и бях с добри впечатления,но..... Изтекоха ми водите и на смяна беше той-поради незначителна причина така ме навика, че се разплаках. Аз мисля, че нито едва жена, на която и предстои да роди всеки момент не заслужава подобно отношение-като специалист може да е много добър, но хуманното и човешко отношение нещо в онзи момент му закуцаха. Леко раждане Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Родих преди 1 година там.А Корсимов ми следеше бременноста в мед. център Сана.Той е страхотен доктор,според мен.Но не съм го ангажирала да ми присъства на раждането.Екипа при ,който родих беше страхотен.Акушерката не се отдели от мен,постоянно ми казваше какво да правя.Бебетата веднага ги дават,а и за кърменето тази акушерка всичко ми обясни.Успех и леко раждане! Laughing
Виж целия пост
# 5
Много лош избор, не ви съветвам да ходите там, ужасни са!
Виж целия пост
# 6
Родих при доктор Корсемов преди две години. До деня на раждането дори не бях чувала за него. Второ раждане. Все пак, знаех какво ме чака, но не очаквах толкова топло и мило отношение, защото първият път пак бях раждала във ВМИ, но не намерих необходимото отношение.

По време на контракциите ми докараха спешен случай от Бърза помощ - една жена в шестия месец с ....... /няма да разказвам, за да не плаща момичетата, на които предстои раждане/.

Доктор Корсемов се справи невероятно с критичната ситуация. В момента, в който свършиха със спешната работа, започнаха моите напъни. Макар че екипът беше доста уморен, започнаха веднага да ме ображдат. Толкова мил и внимателен лекар, обясняваше ми всеки етап от разкритието и пробиването на бебето, за миг дори не ми повиши тон, дори и след току-що изживения стрес.

Тъй като се налагаше епиозотомия, д-р Корсемов първо ме информира, че трябва да я направи, попита ме дали съм съгласна и след това при следващия напън направи разреза. Не усетих абсолютно никаква болка от това.

Когато родих, нямах отлепване на плацентата. Поне 15 минути човекът се стараеше да я отлепи по някакъв начин, но като не стана, веднага извика анестезиолози и с пълна упойка ме кюртира. Събудих се като нов човек. А шевовете, които ми бе направил, просто не ги усещах, толкова фини и с конци, които се разграждат сами в тялото, та не е нужно да се свалят.

Благодарих му, лежейки след упойката, а той само се усмихна и каза: Ами това е моята работа, не ми благодарете.


С риск да се повторя, не съм срещала по-мил лекар от него. Хиляди благодарности и поклон!

Бебетата са при майките, когато аз родих, ми го подадоха за кърмене на шестия час, дойде акушерка, стисна ми гърдата, от която потече коластра, сложих бебето на гърдата и то засука. Акушерката наблюдава известно време, видя че всичко е окей. Не съм търсила съвети за кърменето, защото ми е второ бебе.

Но ти можеш спокойно да настояваш веднага след раждането да ти дадат бебето на гърда, а в момента, в който си слезе коластра, да искаш да го кърмиш. Доколкото знам Ла Лече Лига поддържат добри отношения с пловдивските родилни домове, та дано добрите практики вече са навсякъде.

Но всичко си зависи от теб - настоявай и никой няма да ти откаже. Леко раждане и после да разкажеш.
Виж целия пост
# 7
Най-после някой да напише нещо смислено и подкрепено с факти.
Намирам,че във форумите се подвизават няколко майки,които имат за цел да дискредитират персонала на ВМИ.Не зная защо.Колкото и да си недоволен от един лекар,това не ти дава право да го хулиш наляво-надясно и да сипеш обиди. stef_z е едната от тях.Нарича д-р Димитрова  бабичка,защото не и била открила миомния възел.Господи,та това е съдбоносна грешка,нали.А знаете ли,госпожо,че на базата на Вашите писания,някой може да Ви съди за клевета и обида.
Може да сте  възмутена от персонала на ВМИ,това не ви дава право да пишете по няколко пъти на ден,че са некадърни,кучки и прочие глупости.Не Ви прави чест.Предполага се,че сте що-годе интелигентни жени.Но само се предполага.....
Виж целия пост
# 8
Разбира се, че има значение и болницата, не само лекарят!
Ако очаквате обезболяване във ВМИ, такова няма да получите. Лежах там 1 седмица през 5-я месец с бъбречна криза и останах потресена от ужасното отношение на акушерки, санитарки, че и лекари. Родилките след секцио ги оставяха да пищят от болка, без никой да ги погледне, кърмата, която цедяха майките се изхвърляше в мивката от акушерките. Ако имаш уговорка с някой лекар, горе-долу бива, но ако нямаш - горко ти, попаднеш ли на някой стажант - специализант, последствията са си за теб. А там стажанти и специализанти - дал Бог.
Във ВМИ никога няма да ти сложат  епидурална упойка, проф. Милчев е забранил категорично. Може до последно да те лъжат, че като му дойде времето, ще викнат анестезиолог и ще ти сложат, и накрая, ще ти кажат, че вече няма време и ще те прецакат. Така направиха с моя съседка, която имаше уговорка с Иванчева, която до последно и обещаваще епидурална и накрая и казала, абе за какво ти е тая упойка, ще раждаш без нея и толкова.
Секциото във ВМИ е само с пълна упойка, нямат анестезиолози обучени да поставят епидурална. Ни ми казвайте, че пълната упойка е за предпочитане, нито пък, че епидуралната била много "опасна" както лъжат във ВМИ и Окръжна, защото нямат анестезиолози. 
Епидурална правят само във Весела, Селена и Торакс, така стоят нещата, а това въобще не е без значение, нали?
Виж целия пост
# 9
Здравейте,
     Доста противоречиви неща четох. Но все пак положителните са много повече.
  И аз ще раждам във ВМИ, решила съм го отдавна- първо бебе ми е. Терминът ми е на 22 Март. Вече ме хваща шубето ooooh! Но и нямам търпение. Нямам уговорка с лекар. Ходя в частния кабинет на д-р Крумов, но напоследък е толкова зает, че нещо не ми отделя нужното внимание. На моя приятелка се случи да не успее да иде на раждането-нищо, че се бяха разбрали. Не се настройвам, че ще има познат лекар.
         Колкото се информирам относно самото раждане- книги,др. материали... толкова се сдухвам и обърквам, дори се отчайвам -АЗ ЩЕ МОГА ЛИ Embarassed да се справя. Ще видим...
       Късмет на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Брат ми работи в тази болница, но той е лекар друга специалност. Въпреки че имам близък там, избрах да родя в окръжна болница и съм много доволна. беше ме страх, много родилки са били с усложнения там, че някои дори и умират. Cry

Всяко раждане е индивидуално, слушай това, което ти казват другите, но не се предоверявай.
Виж целия пост
# 11
Аз родих там. На смяна се случи д-р Корсемов и съм доволна. Всъщвост през цялото време до мен беше акушерката - Снежана, не помня фамилията. Тя ми помогна страшно много. Непрекъснато ми казваше какво следва, какво трябва да правя. Чудесни са!   bouquet
Виж целия пост
# 12
Здравейте! Аз съм в 6-я месец и ходя при д-р Паскалева от ВМИ. Незнам много за нея, но съм много доволна като отношение и отзивчивост. Ако някой има лични впечатления от нея, нека пише.
Та относно епидуралните упойки във ВМИ - и аз четах на много места във форума, че там не слагат такива. Ходя на курс за бременни и от там ни водят из всички родилни домове в града. Във ВМИ питахме лично проф. Милчев и той обясни, че слагат когато майката го иска. Попитах и моята докторка, а тя каза, че слагат епидурални от години. Имат двама анестезиолози с които трябва да се уговориш предварително и те да ти обяснят предимствата и недостатъците и да решат дали има някакви противопоказания за да ти поставят такава упойка. Аз смятам да раждам при нея и тя каза, че няма проблем ако искам епидурална.
Виж целия пост
# 13
Здравейте !И аз съм на мнение,че трябва да се говори с факти, а не с реклами или злостни забележки. Все пак този форум е да се осъществява връзка и подкрепа между бъдещи и настоящи майки. Раждането не е събитие , което е част от ежедневието. Е, може би като изключим бита на ромките Laughing
Някой може ли да ми препоръча други лекари, които израждат във ВМИ. Оказа се,че д-р Корсимов е на конференция около термина ми е не желае да се ангажира с раждането. А аз си мисля,че все пак ако имам уговорка с лекар ще се чувствам по-спокойна.
Виж целия пост
# 14
Аз съм ужасена от отношението към пациентите във ВМИ.
И особено в АГ отделението.
Ето факти:
Изпращат ме с направление с диагноза и мнение за операция.
Лекарката, която е в консултативния кабинет, ме поглежда за секунди с ехографа, почва нещо да пише и ми измърморва, че съм зле, но в момента била заета да ми обяснява, да съм идела в частния й кабинет там можела по-добре да ми обърне внимание.
Това ме шашка окончателно. Отивам в частния й кабинет, където няколко месеца наред ме вика на преглед по няколко пъти месечно, правим някакви температурни диаграми, пием билки и т.н.
Резултат от компетентното лечение: отстранен яйчник, запушени тръби, стерилитет и т.н.
В момента, който ми писна от това мотаене, отивам в друга болница и моментално ме оперират, като ме критикуват как съм се запуснала толкова и защо отдавна не съм ходила на гинеколог.
Спестявам имена, за да не излезе, че се заяждам.

Забелязвам, че откакто се появи критичната тема за епидуралната упойка във ВМИ, се появиха и още две хвалебствени теми за прочутата клиника, в които новорегистрирали се форумки не спират да обсъждат прекрасните условия там.
Погледнете мненията на форумките с повече публикации и ще разберете за какво става въпрос.

НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия