Преносвам!Някой знае ли какво се случва когато те вземат в болницата?

  • 2 085
  • 18
Здравейте!Преносвам вече 5 ден.Моята лекарка каза че ако не родя до 2 дни ще ме вземат в болницата.Има ли някой който може да ми каже какво се случва в такива случаи?
И като те приемат във всички случаи ли предизвикват раждане веднага или просто те наблюдават още известно време?Малко е стресиращо за мен,въпреки че вече нямам търпение да родя, бих искала всичко да е с времето си.Все пак става въпрос за 1 седмица,може да ми е объркан термина?
Моля ако някой знае да ми отговори.
Виж целия пост
# 1
Може да предизвикат раждането, което ми се струва по-вероятно, тъи като преносваш около седмица.
Но е възможно да те вземат под наблюдение за няколко дена, за да следят тоновете на бебето.
Леко раждане!
Виж целия пост
# 2
Мен ме приеха в болница след хиляди пазарлъци с моята докторка /защото хич не исках/ на 9-я ден след термина, там ме наблюдаваха 2 дни и тъй като нямах никакви индикации за раждане решиха секцио. Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 3
И двата пъти преносих, първия път като начинаеща ме взеха в болницата и на втория ден ме сложиха на система и родих Laughing, втория път си знаех урока но не пожелах да вляза изчаках в къщи (падането на тапата) след това отидох и родих този път без помоща на система Laughing
Леко рждане..
Виж целия пост
# 4
и аз преносих,по преценка на лекаря ще те наблдават или ще предизвикат раждането
наблюдава се зрялост на плацентата и плода,количество околоплодни води,тонове и др неща,но крайният срок е 14 дни след термин!
леко раждане!
Виж целия пост
# 5
Мен ме приеха в болницата за преносване /МД София/. На първия ден ми взеха всякакви изследвания и ме прегледаха, следяха тоновете на бебето, на втория ден след "голяма визитация" решиха да предизвикат раждане. На третия ден родих. Така бях и с двете деца.
Пожелавам ти успех и леко раждане!!!
Виж целия пост
# 6
Влязох в болницата на 4.ден след термина-раничко,но беше празник,ДКЦ-то не работеше,съответно и гинеколога ми.В болницата (Шейново) ме наблюдаваха още 2 дни и на третия (точно седмица след термина) ми предизвикаха раждането.Не със система,а с вагинална таблетка.
Леко раждане ти пожелавам!
Виж целия пост
# 7
И аз преносих,след седмица на изчакване ме приеха в болницата!Там пробваха на със системи  няколко пъти,но ефект нямаше!Родих няколко часа преди насроченото ми секцио(явно беба се стресна)!Преносих с 12дена!Успех и не се притеснявай!
Виж целия пост
# 8
И аз преносих.
На десетия ден след термина реших че трябва да отида в родилния дом и вече да извадят бебчо!
Два дена се пробваха с вагинални таблетки, но резултат никакъв-няма контракции, няма разкритие, няма нищо. На третия ден сутринта след поредния преглед един от докторите отсече - "Хайде вече има 2-3 см разкритие. Ще се пробваме!" и така последваха стандартните процедури-клизма, системи, пукане на водите и за 3 часа родих!
Така че няма страшно!
Кураж и успех!
Виж целия пост
# 9
Аз понеже не излязох 9м. от патологична и какво ли вече незнам и затова смея да взема отношение по въпроса,но казвам това което съм видяла там в продължение на 9м. Naughty
Имаше такива случаи доста,като твоя,т.е. момичета,които са преносили.Първо им се правят изследвания веднага като постъпиш там-кръв и урина,след което веднага слушат тоновете на Бебо и минаваш през ехографа задължително.Вече тогава на визитация взимат решение дали да предизвикат раждане или да се изчака още накой ден-1,2дни става въпрос. Rolling Eyes
Предлагат ,ако искаш да си купиш хапче за по бързо раждане,т.е. да получиш по-бързо разкритие и раждането да мине по-бързо.Тогава струваше 35лв.,но това говоря за преди 2 години.Предизвикване на раждане става като ти поставят система,за да започнат контракциите и вече Божа работа.Мисля,че достатъчно подробно описах това,което знам от дългия си,но успешен престой в болницата newsm78Желая ти леко раждане и бъди силна HugСтискам палци Praynig
Цункай после Бебо и от мен  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз понеже не излязох 9м. от патологична и какво ли вече незнам и затова смея да взема отношение по въпроса,но казвам това което съм видяла там в продължение на 9м. Naughty
Имаше такива случаи доста,като твоя,т.е. момичета,които са преносили.Първо им се правят изследвания веднага като постъпиш там-кръв и урина,след което веднага слушат тоновете на Бебо и минаваш през ехографа задължително.Вече тогава на визитация взимат решение дали да предизвикат раждане или да се изчака още накой ден-1,2дни става въпрос. Rolling Eyes
Предлагат ,ако искаш да си купиш хапче за по бързо раждане,т.е. да получиш по-бързо разкритие и раждането да мине по-бързо.Тогава струваше 35лв.,но това говоря за преди 2 години.Предизвикване на раждане става като ти поставят система,за да започнат контракциите и вече Божа работа.Мисля,че достатъчно подробно описах това,което знам от дългия си,но успешен престой в болницата newsm78Желая ти леко раждане и бъди силна HugСтискам палци Praynig
Цункай после Бебо и от мен  bouquet
Виж целия пост
# 11
Момичетата вече са ти писали, но понеже и аз преносих с 4 дни (после се оказа, че са към 10  Rolling Eyes) искам да ти дам един съвет - облечи се топло и излез на разходка  Simple Smile Разходките в тези последни дни са много полезни  Wink
Виж целия пост
# 12
И аз преносих, не мога да преценя с колко, защото имах 3 дати за термин  Thinking
След като ми минаха термините, ходих през ден в болницата да ми следят тоновете. Гледаха ме и на видеозон. Когато лекарката прецени, че водата е много намаляла и плацентата доста остаряла, ме приеха в болницата.
Първия ден само ми правиха стандартните изследвания и ми следиха тоновете. На втория ден рано сутринта ми сложиха таблетка, направиха ми необходимите процедури (клизма) и следобяд родих. Беше много лесно, просто не устих нищо (бях с епидурална).
Таблетката се заплаща 10 лева, но мисля че е по-добрия вариант. Доколкото знам, ако те сложат на системи е по-болезнено.
Изобщо не се притеснявай!
Ако го погледнеш от хубавата страна, поне няма да се паникьосаш като ти изтекат водите в къщи; ако се случи през деня, няма да се изнервиш от задръстванията или от това кой ще те закара до болницата; няма да се чудиш точно в кой момент трябва да тръгнеш - да не е прекалино рано или прекалено късно. Там ти слагат таблетка и се разхождаш по коридора. Е, може и да си лежиш, но по-лесно се ражда, ако се движиш.
Това е - няма нищо страшно.
Желая ти успех!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Здравей, geriperi. На мен ми остават 5 дена до термина и много се притеснявам дали и за няма да пренося, защото в момента нямам никакки признаци за предстоящо раждане, въпреки че според доктора ми, бебчето е напълно готово вече да се ражда. Мога да ти разкажа за раждането на сестра ми. Тя преноси с 16 дена и лекарите в нашата болница /във Велико Търново/ я изчакаха до последно. Приеха я в болницата на 15 ден след термина и бяха решили на следващия ден да я слагат на системи, но нейната принцеса явно се уплаши и през ноща сама тръгна да се ражда. Бебето нямаше никави признаци на преносеност, което означава, че терминът и не е бил определен правилно. Междувременно докторите постоянно следяха сестра ми за разкритие и слушаха тоновете на бебето и до последно казваха, че всичко си е наред, че няма признаци за страдание на плода и не се налага принудително раждане. Желая ти много късмет и дано да случиш на добри доктори, които да не прибързват със заключенията си.
Виж целия пост
# 14
...
На мен ми остават 5 дена до термина и много се притеснявам дали и за няма да пренося, защото в момента нямам никакки признаци за предстоящо раждане...
Нямаш повод за притеснение  Hug Какви признеци очакваш?  Laughing
Откакто влязох в деветия месец все се чудех какво трябва да очаквам да ми се случи  newsm78
Родих на 16.08 в 5.25ч. през нощта, а на 15.08 цял ден се разхождах и никакви признаци нямах. Чак в 2.30ч. през ноща ми започнаха контракциите и ми падна тапата и след 3 часа гушнах беба  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия